reklama

Rytuały. Pozornie bezsensowne działania, które nadają życiu sens

Z tej książki dowiesz się: Czym walc wiedeński różni się od tańca godowego flamingów? Czy naprawdę starzejemy się dopiero podczas przyjęcia urodzinowego? Co łączy rytuały z zachowaniami obsesyjno-kompulsyjnymi?

Rytuały – najstarsze i zarazem najbardziej zagadkowe zachowania w dziejach ludzkiej kultury. W dodatku pełne paradoksów! Ludzie przywiązują do nich ogromną wagę, ale nie potrafią wyjaśnić, dlaczego są takie ważne. Klątwy, zaklęcia, tajemnicze gesty i znaki – te pozornie bezsensowne zachowania przenikają historię właściwie każdej społeczności. Zanim ludzie zaczęli uprawiać ziemię, gromadzili się, by odprawiać skomplikowane ceremonie. Rytuały w niezmienionej postaci przetrwały przez stulecia, ale ich logika pozostaje tajemnicą – aż do teraz. Dowiedz się, czemu mają służyć te wszystkie dziwactwa!

Dimitris Xygalatas prowadzi nas po mrocznym królestwie ludzkich zachowań i ujawnia mechanizmy wspólne dla ludzi nawet z najodleglejszych zakątków świata.

Książki dobre nie tylko w teorii!

Informacje dodatkowe o Rytuały. Pozornie bezsensowne działania, które nadają życiu sens:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Ritual: how seemingly senseless acts make life worth living
Tłumaczenie: Nika Sztorc

Kup książkę Rytuały. Pozornie bezsensowne działania, które nadają życiu sens