reklama

Rozmowy z pedofilem

Rozmowy z pedofilem to książka trudna w lekturze, a zarazem niezwykle potrzebna.

Jej autorka, dr Amy Zabin, jest terapeutką, która dociera do swoich pacjentów za pomocą muzyki. Tak też dotarła do mężczyzny, którego nazywa na użytek tej książki Alanem. Mężczyzna odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia za czyny pedofilskie. Ta książka jest zapisem licznych rozmów, które z nim odbyła, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez listy. Alan odsłania swoją historię od najwcześniejszego dzieciństwa, dociera do motywacji swoich czynów. Wiedza ta jest bezcenna dla wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci, gdyż tylko wiedza może pomóc je ustrzec.

Informacje dodatkowe o Rozmowy z pedofilem:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-04-07
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Conversations With A Pedophile: In the Interest of Our Children

Kup książkę Rozmowy z pedofilem

Rozmowy z pedofilem - opinie o książce

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dr Amy Zabin jest terapeutką, która dociera do ludzi za pomocą muzyki i w dzieciństwie była molestowana przez najbliższych – ojca i dziadka. Dzięki swojej pracy poznała Alana, który jest pedofilem i przez wiele lat krzywdził chłopców. Wspólnie postanowili przyjrzeć się bliżej mechanizmowi działania pedofilii i przekazać czytelnikom najistotniejsze zebrane przez nich fakty.

Książka ta jest zarazem osobistym rozprawieniem się autorki z przeszłością, jak i szansą na zadośćuczynienie ze strony Alana.

Cała pozycja prowadzona jest z perspektywy dwóch osób i dwóch opowiedzianych przez nich historii. Amy opowiada swoją z punktu widzenia ofiary a Alan swoją jako sprawca.

Zanim ta książka powstała autorka przez wiele lat korespondowała z Alenem, aby uzyskać jak najprawdziwszy obraz pedofilii, która do teraz jest uznawana za temat tabu i zrzucana na dalszy plan.

Wielu rodziców myśli sobie, że pedofilia jest straszna, że okropne jest, w jaki sposób dorośli krzywdzą dzieci, ale gdzieś tam z tyłu głowy zawsze mają myśl, że przecież ich dzieci to nie dotyczy. Często nie zdają sobie sprawy w jakim są błędzie i co ukrywają przed nimi ich własne dzieci.

Zarówno dr Amy jak i Alan zwracają uwagę na jedną dość istotną rzecz – ofiarami pedofilii często zostają dzieci słabe, które w domu nie mogą liczyć na zainteresowanie i prawdziwą rozmowę, które czują, że to, co przeżywają i czym się interesują jest mało istotne. W ten sposób stają się dla pedofilów naprawdę łatwymi potencjalnymi ofiarami. Pedofil zawsze zainteresuje się rozmową z dzieckiem i będzie go naprawdę słuchał, będzie liczył się z jego zdaniem i opinią, co dzieciom będzie bardzo schlebiać. A jeśli rodzice takiego zainteresowania nie wykazują, to przecież nie o wszystkim muszą im mówić. Tak rozpoczyna się błędne koło, z którego bardzo trudno dziecku później się uwolnić.

Pozycja ta obfituje w wiele opisów Alana, w jaki sposób budował zaufanie swoich ofiar a także w kilku rozdziałach szczegółowo opisuje, do czego się posuwał i jakich czynów dokonywał. Zwracał też uwagę, że z każdym kolejnym zaspokojeniem swoich seksualnych fantazji musiał wymyślać kolejne, gdyż poprzednie już go nie fascynowały w ten sam sposób.

Pozycję tę polecam dosłownie każdemu. Myślę, że warto przede wszystkim zdobyć te wszystkie informacje, aby zmienić również swój sposób myślenia. Jedną rzeczą, która bardzo mnie zaskoczyła było to, że pedofilia jest chorobą, którą można leczyć, i że istnieje lek, który naprawdę pomaga walczyć z fantazjami seksualnymi, o czym nie miałam pojęcia.

Trudno mi ocenić tę książkę, ale myślę, że przede wszystkim szczery przekaz, przystępny język i naprawdę ogrom informacji pozwalają mi stwierdzić, że jest to pozycja bardzo wartościowa i cieszę się, że mogłam się z nią zapoznać.

Dziękuję wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-06-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardzo skomplikowany Drażliwy i budzący wśród społeczeństwa kontrowersyjny temat jakim jest zjawisko pedofili wywołuje odrazę wstret lęk a niejednokrotnie agresję pada miliony pytań na które nie znamy odpowiedzi i właśnie jest ta książka która po części je nam da pomoże zrozumieć dużo aspektów z życia codziennego pedofila czym się kieruje co go go skłoniło i jego metody ale również daje rady i pokazuje iż w dużym stopniu my społeczeństwo i przede wszystkim rodzice moga zapobiec

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski