reklama

Rozbudowa i naprawa sieci. Wydanie V

Poznaj zasady działania sieci komputerowych i naucz się nimi administrować Projektowanie sieci komputerowych Protokoły komunikacyjne i urządzenia Przyłączanie komputerów do sieci Zarządzanie siecią W ciągu ostatnich lat sieci komputerowe stały się niemal tak powszechne, jak telefony i telewizja. Wiedza dotycząca zasad ich działania, umiejętność zarządzania nimi lub chociażby korzystania z nich jest dziś niezbędna większości użytkowników komputerów -- od korporacyjnych informatyków po entuzjastów technologii komputerowych, wdrażających je w swoich domach i małych biurach. Na szczęście wraz z rozwojem sieci ujednolicono protokoły komunikacyjne i zaimplementowano w systemach operacyjnych narzędzia niezbędne do podłączenia komputera do sieci. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z sieci przestało być źródłem problemów. Dzięki książce "Rozbudowa i naprawa sieci. Wydanie V" rozwiążesz wszystkie problemy, jakie kiedykolwiek napotkasz projektując sieć i administrując nią. Najnowsze wydanie tej książki, uzupełnione o wiadomości dotyczące sieci bezprzewodowych, technologii Bluetooth i Gigabit Internet oraz możliwości sieciowych systemu Windows XP, zawiera kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień związanych z sieciami komputerowymi. Czytając tę książkę poznasz strategie projektowania sieci i doboru odpowiednich urządzeń oraz protokoły wykorzystywane do realizacji poszczególnych funkcji sieci. Nauczysz się administrować siecią, kontami użytkowników oraz dbać o bezpieczeństwo danych i komputerów. Topologie sieci Planowanie struktury sieci Okablowanie Dobór i konfiguracja urządzeń sieciowych Protokoły komunikacyjne Sieci bezprzewodowe Wi-Fi i Bluetooth Poczta elektroniczna Protokoły DNS i DHCP Zarządzanie użytkownikami w systemach Unix/Linux i Windows Drukowanie w sieci Ochrona sieci przed atakami z zewnątrz Zostań administratorem doskonałym.

Informacje dodatkowe o Rozbudowa i naprawa sieci. Wydanie V:

Wydawnictwo: Helion