Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne

Fascynująca podróż do mitologicznych i duchowych korzeni postaci Rogatego Boga

Synonim natury, personifikacja zmian, jakim podlega przyroda, symbol cyklu życia, ale także bóstwo ofiarne, reprezentujące zarówno miłość i przyjemność, jak i równowagę i poświęcenie - Rogaty Bóg bywa opisywany na różne sposoby. Na przestrzeni lat postać ta zyskiwała wiele wcieleń, obrastała w mity i tradycje, niosła ze sobą znaczenie odmienne dla każdego, kto decydował się włączyć to bóstwo w swoją praktykę. Umiejscowiony gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią, Rogaty Bóg od wieków inspirował i skłaniał do duchowych poszukiwań.

Autor bada postać Ojca Czarownic bardzo dokładnie: sięga do różnych tradycji, przytacza fakty, opisuje transformacje, którym ulegało bóstwo do czasów starożytnych po współczesność, przede wszystkim zaś pokazuje praktyczne sposoby na zbliżenie się do Rogatego Boga. Czytelnik znajdzie tu zaklęcia, rytuały i medytacje, które pomogą mu w odkrywaniu i pielęgnowaniu więzi z tą pradawną siłą. Uniwersalny przekaz i otwartość na interpretacje czyni z tej książki duchowy podręcznik dla wszystkich, niezależnie od wyznawanej teologii.

Informacje dodatkowe o Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne:

Rogaty Bóg. Historia, mity i praktyki magiczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-05-25, Ocena: 1, Przeczytałam,

Recenzja monografii non-fiction o bogu natury i czarnoksięstwa sugeruje kilka czynników, które mogły przyczynić się do jej niepowodzenia:

1. **Brak obiektywizmu autora**:
autor książki, będący zaangażowanym wiccaninem, podchodzi do tematu ze z góry przyjętą tezą i własnymi potrzebami. Brak obiektywizmu może prowadzić do manipulacji faktami lub jednostronnego przedstawienia informacji.

2. **Brak rzetelności w przedstawianiu faktów**: autor manipuluje faktami historycznymi i antropologicznymi, prezentując tylko te, które zgadzają się z jego osobistym stanowiskiem. Brak rzetelności może obniżyć wiarygodność książki.

3. **Nadmierna subiektywność i new-age’owy ton**: nadmierna subiektywność oraz ton new-age’owy książki, który może wpłynąć na jej wartość kulturową i przydatność.

4. **Brak wartości kulturowej i naukowej**: Mimo pasjonującego opisu kulturowych aspektów, książka jest postrzegana jako bezużyteczna i pozbawiona wartości kulturowej oraz naukowej.

5. **Rozczarowanie czytelnika**:
książka nie spełniła jego oczekiwań ani nie dostarczyła wartościowej wiedzy.

Wniosek można wyciągnąć, że aby monografia o bogu natury i czarnoksięstwie była sukcesem, wymagałaby bardziej obiektywnego podejścia, rzetelnego przedstawienia faktów oraz unikania nadmiernie subiektywnego tonu czytelnictwa. Dodatkowo, zgodność z rzeczywistością i wiarygodność treści są kluczowe dla zachowania zaufania czytelników.

Więc niestety ale nie polecam 👎

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz