Rodzic (prawie) idealny

Świadomy rodzic to obecny rodzic!

„Rodzic (prawie) idealny” to unikalne połączenie teorii, porad i ćwiczeń praktycznych dla rodziców oraz opiekunów dzieci w różnym wieku.

Ten pełen inspiracji przewodnik powstał dzięki kompilacji wiedzy oraz doświadczenia mamy-pedagożki, certyfikowanej realizatorki warsztatów dla rodziców. Dzięki temu stał się skarbnicą przydatnych wskazówek, dodatkowo ubarwioną komentarzami oraz ilustracjami dzieci.

Jak unikać nadopiekuńczych zachowań? Czy chłopców należy wychowywać inaczej niż dziewczynki? Dlaczego warto poznać teorię pięciu języków miłości? To tylko niektóre zagadnienia, jakie porusza autorka.

Pomimo obszernej bibliografii, książka została napisana przejrzystym i zrozumiałym językiem. Każdy, kto po nią sięgnie, znajdzie w niej odpowiedzi na nurtujące go pytania, a dodatkowo utrwali sobie jedną, ważną kwestię:
Idealny rodzic nie istnieje. Jest tylko ten świadomy i uważny.

Informacje dodatkowe o Rodzic (prawie) idealny:

Rodzic (prawie) idealny - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana__m
zaczytana__m
Przeczytane:2024-07-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

Bycie rodzicem to najpiękniejsza przygoda w życiu. To czas, w którym miłość do drugiego człowieka rośnię ponad skale i nie można opisać jej słowami. To również ogromne poświęcenie, wiele zmian i wyrzeczeń. Jednak jest to warte wszystkiego i myślę, że każdy rodzic potwierdzi moje słowa.

Dzieci są największym skarbem rodziców, jednak opiekowanie się nimi to najtrudniejsze zadanie, z jakim przychodzi się nam mierzyć. To czas, gdy stajemy się odpowiedzialni za inne życie. Już od pierwszych dni nie jest łatwo, nikt nie wymyślił instrukcji obsługi dla bobsa, nie wiadomo, dlaczego on płacze, ani jak mu dogodzić. Jedyne, czym możemy się kierować to instynkt. Jednak czasem i on zawodzi...

Barbara Augustyniak to zarówno mama, jak i pedagożka, która postanowiła podzielić się z nami, czytelnikami swoją wiedzą w poradniku pt. "Rodzic (prawie) idealny". Znajdziemy w nim 52 rozdziały, gdzie każdy z nich przypisany jest do jednego tygodnia.

Każdy rozdział to ogrom wiedzy na konkretny temat, wiele porad, które z pewnością każdemu z nas się przydadzą oraz ćwiczenia, które pozwalają sobie to wszystko utrwalić. Najważniejsze to chcieć, na zmiany nigdy nie jest za późno. A fajnie zmienić coś, co może poprawić relacje z naszymi pociechami, prawda?

Aby stworzyć idelaną relację trzeba zacząć przede wszystkim od siebie. I nie ważne, czy mówimy tu o stosunkach partnerskich, czy tych rodzic-dziecko. Książka Pani Barbary skłania nas do zastanowienia się przede wszystkim nad sobą, czy to my robimy wszystko dobrze, a może to właśnie w nas jest jakiś problem, który trzeba rozwiązać.

Ten niespełna 400 stronowy poradnik to przeogromne komedium wiedzy, dzięki któremu można stać się lepszym rodzicem, a także człowiekiem! Przeczytałam go z zapartym tchem i powiem Wam, że wyciągnęłam z niego sporo wniosków. Dzięki niemu dostrzegłam również wiele rzeczy, które robie źle i chciałabym je poprawić. Także od dziś zaczynam go czytać jeszcze raz, tydzień po tygodniu, ćwicząc wszystko, co poleca autorka.

Wiem, że wielu z Was stroni od poradników i w sumie to się Wam nie dziwie, ale "Rodzic (prawie) idealny" to coś zupełnie innego. To książka, którą powinien przeczytać każdy dorosły człowiek, bez wyjątku. Oprócz wszystkich informacji, jakie autorka zawarła pod tą przyjemną dla oka okładką znajdziemy w nim wiele wskazówek, które dają do myślenia. A język, jakim posługuje się Pani Barbara jest naprawdę przyjemny dla oka i dzięki niemu możemy w łatwy i przyjemny sposób przyswoić wiedzę.

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski