,,Kocham rysować" to seria do nauki rysowania dla każdego, kto chciałby przenieść na kartkę wszystko, co sobie wymarzy! Wystarczy podążać za instrukcjami krok po kroku, kreska po kresce, aby stworzyć m.in.: dżdżownicę, pasikonika, biedronkę i inne najmniejsze żyjątka kryjące się w ziemi, w trawie, lasach i parkach.
Z tą książką rysowanie jest superproste!
W książce ,,Robaki. Kocham rysować" czeka na was ponad 20 pomysłów wraz z jasno sformułowanymi poleceniami, jak narysować najciekawsze robaki i inne małe stworzenia. Nie potrzebujecie dodatkowych kartek, wystarczą jedynie ołówek lub kredki, abyście mogli stworzyć fantastyczny obrazek! Dodatkowo w książce znajdziecie naklejki do ozdabiania swoich rysunków, a część z nich możecie nawet pokolorować!
Nauka rysowania pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność oraz ćwiczy uważność i skupienie. A przede wszystkim to świetna zabawa!
Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-06-05
Kategoria: Hobby
ISBN:
Liczba stron: 64
Tym razem będziecie mieli możliwość nauczenia się rysować robaki.
Każda książka to ponad 20 instrukcji krok po kroku, by nauczyć Cię narysować modliszkę, karalucha, czy kowala.
Książka prócz dokładnych instrukcji rysunku zawiera także ciekawostki na temat danego robaka. W jej wnętrzu znajdziecie także naklejki, które umilą czas z książką, a niektóre z nich możecie pokolorować samemu.
Przed przystąpieniem do rysowania zaczynamy od rozgrzewki ręki rysując szlaczki na początku strony.
Jesteście fanami rysowania? W takim razie mam książki wprost idealne, które nauczą nas jak w prosty sposób narysować co tylko chcemy w danej tematyce 😀.
Chociaż widzicie tutaj tylko dwie części to seria liczy sobie jeszcze inne książeczki, myślę więc, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂.
Tym razem na tapecie są wszelakiego rodzaju pojazdy, a także robaki i inne małe żyjątka. Z zasady każda rozkładówka to oddzielny rysunek. Zaczynamy od prostych kroków, a z każdym kolejnym etapem nasz rysunek nabiera kształtów. Mamy także pozostawione miejsce na nasze dzieło, jednak przyznam, że my póki co próbowaliśmy naszych sił na oddzielnej kartce.
Warto podkreślić, że autor zacheca nas do "zostania miatrzem" i dorysowywania kolejnych szczegółów. Nie zabraknie także ciekawostek dotyczących pierwowzorów naszych dzieł 😉.
Na końcowych stronach czekają na nas dodatkowe zadania gdzie powinniśmy dorysować do obrazków konkretne obrazki lub wykorzystać naklejki dołączone do tomów.
Książka jest niczym wielka powieść historyczna, prowadzą nas przez epoki, stanowiąc klucz do ich zrozumienia. Starannie dokonany wybór obrazów ukazuje...
Poradnik dla wszystkich wielbicielek WITCH. Tym razem dowiecie się jak dbać o urodę. W książce znajdziecie wiele czarodziejskich porad, anegdoty z życia...
Przeczytane:2024-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Co lubią rysować małe dziewczynki? Tęczę, jednorożce, kotki i... robaki. Nie , nie kłamię. Jeżeli zaglądacie do mnie regularnie to wiece, że mam w domu małą maniaczkę rysowania, więc wiem co mówię. Między innymi dlatego znalazły się u nas książki z serii „Kocham rysować...” od wydawnictwa Świetlik. Zauważyłam, że córka często sięga po części o zwierzętach i dinozaurach, korzysta z zawartych w publikacjach wskazówek i tworzy rysunkowe dżungle. Kiedy pojawiły się nowe części tego cyklu, nie wahałam się ani chwili. I tym sposobem pojawiła się u nas książka „Kocham rysować robaki”. M. wykrzyknęła „super”, zaczęła ją przeglądać i z niesamowitą energią przystąpiła do rysowania... kleszcza.
Jakie jeszcze stworzona nauczymy się rysować dzięki temu poradnikowi? Biedronkę, chrabąszcza, dżdżownicę, gąsienicę, jelonka rogacza, pasikonika, komara, karalucha, kowalika, krocionoga, liśćca strzałkowego, modliszkę, motyla, muchę, odorka zieleniaka, pająka krzyżaka, pływaka żółtobrzeżka, patyczka, skorka, stonkę, świetlika, trzmiela, ważka, ćmę, żuka. Mam nadzieję, że żadnej nazwy nie przekręciłam. Jak widzicie książka ta to przy okazji przegląd mikroświata, a wydawca zadbał też, aby o każdym stworzonku dodać jakąś ciekawostkę.
Co do instrukcji, są bardzo proste i przejrzyście przedstawione. W kolejnym kroku na czerwono zaznaczono fragment, którego dotyczy opis, więc dziecko samo może analizować wskazówki. Wydawca sugeruje wiek odbiorcy w przedziale 6 do 8 lat. Moja córka ma 6 (i pół) i całkiem dobrze radzi sobie z obsługą tego poradnika i odwzorowywaniem rysunków. Może czasami nie wyjdą jej idealnie proporcjonalne, ale potrafi sama znaleźć obiekty potrzebne jej do stworzenia wymyślonego dzieła i zrealizować swój projekt. A jak wiadomo praktyka czyni mistrza.
Wspomnieć jeszcze muszę o naklejkach i – ja to nazywam – dołączonych „plenerach”. Na końcu książki mamy trzy plansze (las, terrarium i wieczór w ogrodzie), gdzie możemy puścić wodze wyobraźni i sprawdzić nabyte umiejętności. Do tego znajdziemy dwa zestawy naklejek – kolorowych i do pokolorowania – które możemy dowolnie wykorzystać oraz zainspirować się nimi. Pozostaje nam tylko stworzyć coś wyjątkowego.
Tak sobie myślę, że te robaki to całkiem fajny temat. Niby dużo się ich nie rysuje, bo są malutkie. Może czasami jakieś pszczółki latają przy kwiatkach, ale jak przyszło co do czego, to moje dziecko miało milion pomysłów na stworzenie łąki, a wskazówki z książki „Kocham rysować robaki” bardzo jej pomogły. Otworzyły głowę i pobudziły kreatywność.