Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Ocena: 0 (0 głosów)
Inne wydania:

Książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku w większości dzielą się na dwie kategorie: tak fachowe i trudne, że nikt poza jajogłowymi ekspertami nie jest w stanie przez nie przebrnąć, oraz nadmiernie uproszczone i tym samym nie dające prawdziwego zrozumienia tematu.

,,Rewolucja Energetyczna" to książka napisana przez fizyka i analityka megatrendów, od lat zajmującego się tą tematyką, ale też trenera prowadzącego szkolenia z wystąpień publicznych. To pełna wiedzy książka, dająca dogłębny wgląd w sytuację energetyczną świata i Polski, ale równocześnie zaskakująco wciągająca i pobudzająca emocjonalnie lektura.

Jest tu wszystko to, co zwykle kojarzy nam się nie z pozycjami analitycznymi, lecz z powieściami sensacyjnymi. Na horyzoncie majaczy zagrożenie, a im bliżej mu się przyglądamy, tym bardziej okazuje się realne i przerażające. Mamy ,,ciemne charaktery", od dawna trzymające władzę i działające w imię swoich interesów, sprzecznych z interesem ogółu. Jednak na scenie dramatu pojawiają się też nowe siły, próbujące powstrzymać katastrofę - z początku słabe i wydające się stać na przegranej pozycji, jednak stopniowo krzepnące i rzucający wyzwanie dotychczasowym panom sytuacji. Czy pokonają piętrzące się przed nimi przeszkody i dadzą radę uratować nasz świat? W miarę lektury napięcie rośnie, a czytelnik nie może oderwać się od książki, chcąc wiedzieć, co będzie dalej. Którą drogę wybierzemy na rozdrożu, na którym stoimy?

Ta zarówno pełna wiedzy, jak i serca opowieść jest tym bardziej przejmująca, że nie jest fikcją, lecz bazującym na faktach opisem świata, w którym żyjemy. To, o czym pisze autor to prawdopodobnie największa opowieść w historii ludzkości, a waga poruszanej w książce tematyki jest nie do przecenienia.

To, co zrobimy (a przede wszystkim to, czego nie zrobimy), zdecyduje o tym, czy wybierzemy drogę do piekła (i nie ma w tym szczególnej przesady), czy w stronę dobrej i bezpiecznej przyszłości. Na razie stoimy na rozdrożu i wciąż nie jest jasne, którą drogą pójdziemy - jako świat, Europa i Polska.

Rysujący się nowy porządek, do którego prowadzi tytułowa ,,Rewolucja Energetyczna", jest spójną wizją nie tylko przyszłości energetycznej, ale też społecznej, gospodarczej i środowiskowej. Pięknej wizji. Wizji świata, o którym nawet nie śmieliśmy marzyć, a który może być na wyciągnięcie ręki. Nie ma dla niego barier technicznych, środowiskowych, ani nawet ekonomicznych - jedyne bariery są w naszych głowach.

Ta książka jest drogowskazem. Warto mu się dobrze przyjrzeć, zrozumieć go i mądrze wybrać kierunek, w którym razem pójdziemy. A przede wszystkim zabrać się do działania, jakby od tego zależała przyszłość świata. Bo zależy.

Informacje dodatkowe o Rewolucja energetyczna. Ale po co?:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-12-04
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788381109833
Liczba stron: 424

Tagi: Katastrofy naturalne

więcej

Kup książkę Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Rewolucja energetyczna. Ale po co? - opinie o książce

Inne książki autora
Świat na rozdrożu
Marcin Popkiewicz0
Okładka ksiązki - Świat na rozdrożu

Od pokoleń wszystko wokół nas rośnie wykładniczo – liczba ludności, ilość pieniędzy, światowy PKB, zużycie energii, wydobycie metali, produkcja żywności...

Rewolucja energetyczna. Ale po co?
Marcin Popkiewicz0
Okładka ksiązki - Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku w większości dzielą się na dwie kategorie: tak fachowe i trudne, że nikt poza jajogłowymi ekspertami...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy