reklama

Requiem duszy

Tom 1 cyklu Trylogia Socjeta

W moich żyłach płynie błękitna krew. Jestem dziedzicem potężnej dynastii. Spadkobiercą tytułu Sprawiedliwy Syn.
Jednak bogactwo i władza kuszą. Nie każdy jest w stanie im się oprzeć. Moje nastoletnie życie zniszczył człowiek, który wyciągnął po nie swoje złodziejskie łapska.
Przeżyłem, choć atak na mnie i moją rodzinę naznaczył mnie na zawsze.
Teraz wróciłem, by odebrać, co moje.
I się zemścić.
Pierwszy punkt mojego planu? Uczynić córkę wroga moją żoną.
Drugi? Spowodować, by poczuł, jak to jest stracić najbliższą sercu osobę.

Informacje dodatkowe o Requiem duszy:

Wydawnictwo: Papierówka
Data wydania: 2022-04-27
Tytuł oryginału: Requiem of the Soul

Kup książkę Requiem duszy

Requiem duszy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-12-03,

Książka pochodzi z mojego prywatnego zbioru. Moja opinia nie została opublikowana w ramach współpracy barterowej.

Do sięgnięcia po książkę skusił mnie opis pozycji, a że dawno nie czytałam mrocznego romansu wybór padł na „Requiem Duszy”.

Santiago de La Rosa to mężczyzna pochłonięty przez mrok. Wiedzie żywot z dala od światła i ludzkich oczu a jego oblicze szpecą blizny po tragicznym wypadku, z którego ledwie uszedł z życiem oraz przerażający tatuaż, który pokrywa połowę jego twarzy. Jego celem jest zemsta na człowieku, który zniszczył jego rodzinę. A środkiem do osiągnięcia celu jest Ive, córka mężczyzny, który niemal doprowadził do jego zniszczenia.

To rewelacyjny dark romance z gorącymi scenami, w którym nienawiść miesza się z pożądaniem i pragnieniem tak wielkim, że aż trudno z nim walczyć.

Bohaterowie są nieidealni, mają swoje wady zewnętrzne i wewnętrzne. Santiago, pogrążony w mroku, nie spodziewał się, że jego doskonale przemyślany układ może się nie powieźć, a wszystko za sprawą kobiety, która miała być tylko narzędziem w jego rękach. Była częścią zemsty, planu niemal idealnego. Wszystko się zmienia gdy kobieta zaczyna wzbudzać w nim emocje, których wydawałoby się, że wyzbył się już dawno temu.

Ból, strata, strach a zarazem pragnienie, zaintrygowanie tajemniczym mężczyzną to uczucia, które w słodkiej, trzymanej z dala od świata Socjety dziewczynie wręcz buzują lecz ona sama stąpa po kruchym lodzie a każdy krok obarczony jest jedną wielką niewiadomą. Jej świeżo upieczony mąż wzbudza w niej skrajne uczucia, lecz największym jest pożądanie, które rośnie każdego dnia.

Intrygi, zemsta, zwroty akcji, i gorące sceny na granicy bólu i ekstazy to coś pewnego w tej pozycji. Tajemnicza Socjeta, jej sekretne obrządki i rytuały, które zostały idealnie wkomponowane w klimat tej historii są dopełnieniem całości. Zakończenie wprowadziło mnie w konsternację. Kto chce zniszczyć Santiago i Ive? Tego mam nadzieję dowiem się z kolejnego tomu.

Tę pozycję początkowo przeczytałam na Legimi. Jednak historia bohaterów tak bardzo przypadła mi do gustu, że nie omieszkałam zafundować sobie całej trylogii w papierze. Polecam miłośnikom mocnych i równie gorących wrażeń.

Ivy wyrwała się z pod wpływu swojej rodziny i żyję iluzją normalnego życia. Uczy się i sama mieszka co w świecie w którym się wychowała jest czymś nieosiągalnym. Jednak jej Iluzja dość szybko zostaje zgnieciona. Po fakcie kiedy jej ojciec zapada w śpiączkę głową rodziny staje jej przyrodni brat, którego nienawidzi. On postanawia zgodzić się na ślub Ivy z "potworem". Santiago De La Rose spadkobierca tytułu Sprawiedliwego Syna, jest jednym z najwyżej postawionych w stowarzyszeniu Socjety. Ma określony plan zemsty na rodzinie Ivy i postanawia powoli wcielać w go życie biorąc ślub z dziewczyną. Czy Santiago okaże się na tyle silny aby zrealizować do końca swój plan? Czy zostanie pokonany przez emocje, które nie są mu znane?

Requiem duszy to emocjonalny romans mafijny. Zaskoczył mnie nie tyle historią co emocjami, które towarzysza głównym bohaterom.
Po Pierwsze groźny Santiago De La Rose mężczyzna, który w wypadku stracił ojca i brata a sam został dość mocno okaleczony. Przez swoje blizny stara ukrywać się w cieniu. Ma plan zemsty, który zakłada złamanie jego nowo poślubionej żony i zniszczenie jej rodziny. Czy mu się uda? Ta postać przez to że ukrywa się w cieniu jest tajemnicza, a pożądanie które wylewa się w kart książki jest ogromne. Dwie emocje nienawiść i pożądanie, siła i słabość. Co wygra w przypadku Sprawiedliwego Syna ?
Po drugie Ivy dziewczyna, która wiodła dość normalne życie przez to że jej rodzina jest najniżej w hierarchii Stowarzyszenia, nikt się z nimi nie liczył. I jej złudne normalne życie kończy się z momentem kiedy dziewczyna zostaje przymuszona do małżeństwa z "potworem" Choć sama posiada defekty, ma silną wolę walki i nie łatwo da się ją okiełznać. Trafia do świata w którym nie wie co ją czeka, a każdy moment z nieobliczalnym nowym mężem niesie ze sobą wiele emocji.

Requiem duszy to wiele emocji, które sprawiają że po skończeniu książki chce się chwycić za kolejną część. To dobrze "narysowane" postacie, które otacza wiele emocji, mrocznych emocji. Polecam.

Odrodzenie serca
Natasha Knight, A. Zavarelli 0
Okładka ksiązki - Odrodzenie serca

Santiago wreszcie ma to, czego chciał. Jego dziecko rośnie w moim łonie, a nasze życie zaczyna się zmieniać. Dostrzegam w tym mężczyźnie coś więcej niż...

Odkupienie grzechu
Natasha Knight, A. Zavarelli0
Okładka ksiązki - Odkupienie grzechu

Mąż mnie nienawidzi, ale jest też jedyną osobą, która może przyjść mi na ratunek.   Zostałam porwana, a Santiago to moja ostatnia nadzieja. W dodatku...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung