Rękawica Nieskończoności

Dla mrocznego tytana Thanosa Rękawica Nieskończoności była jak Święty Graal. Pragnął jej ponad wszelką miarę. Dawała wszechmoc - absolutną kontrolę nad wszystkimi aspektami czasu, przestrzeni, rzeczywistości, umysłu oraz duszy. Gdyby ją zdobył, wszechświat zatonąłby w czarnym koszmarze.

W obliczu końca świata ziemscy superbohaterowie, prowadzeni przez tajemniczego Adama Warlocka, próbują powstrzymać szalonego boga, zanim pchnie on galaktykę ku zagładzie. Jeśli zawiodą, do boju dołączą gwiezdni bogowie wszechświata. Lecz czy ze starcia tak potężnych sił ktokolwiek wyjdzie zwycięsko? Czy ktokolwiek w ogóle ujdzie z życiem?

Album zawiera również Wyprawę Thanosa.

Autorem scenariusza jest Jim Starlin, a rysunki stworzyli Ron Lim i George Pérez.

Informacje dodatkowe o Rękawica Nieskończoności:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-12-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

RĘKAWICA MOGĄCA SKOŃCZYĆ WSZYSTKO

Jeden z najważniejszych komiksów Marvela, a zarazem także jeden z najlepszych w historii (magazyn „Wizard” umieścił go na 60 miejscu listy „100 Greatest Graphic Novels”, stawiając go ponad takimi tytułami, jak „Batman: Długie Halloween” czy „Punisher: Krąg krwi”) w końcu ukazuje się na polskim rynku. Miłośnicy opowieści graficznych czekali na tę chwilę dwadzieścia siedem lat, ale warto było. Wszystko dzięki rekordowej popularności filmu „Avengers: Wojna bez granic”, dla którego historia Starlina, Péreza i Lima była główną inspiracją. Jeśli więc dobrze bawiliście się na kinowym hicie, koniecznie powinniście poznać jego pierwowzór i przekonać się, co ma do zaoferowania.

Co by było, gdyby największy psychopata we wszechświecie, obsesyjnie zakochany w śmierci (zarówno tej prawdziwej, obleczonej w kobiece kształty, jak i samej idei) zyskał boską moc i miał władzę nad czasem, przestrzenią i wszystkim, co się na nie składa? Superbohaterowie nie chcą nawet wyobrazić sobie takiego stanu rzeczy, ale Thanos, ów szaleniec, marzy o zdobyciu Rękawicy Nieskończoności, która uczyni go bogiem. Dlatego też herosi, pod wodzą Adama Warlocka, starają się powstrzymać go przez realizacją tego celu. To będzie największe wyzwanie ich w karierze, coś, czemu mogą nie podołać, ale jeśli zawiodą, do akcji wkroczą siły, które mogą wywołać równie wielkie spustoszenie, co sam Thanos…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/12/rekawica-nieskonczonosci-jim-starlin.html

Kosmiczna Odyseja
Jim Starlin0
Okładka ksiązki - Kosmiczna Odyseja

Kolejny album z uniwersum DC narysowany przez słynnego Mike'a Mignolę, twórcę ,,Hellboya"! Niemal wszyscy we Wszechświecie zapomnieli o istnieniu...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz