Refleksologia dla rozkoszy. Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości

Ocena: 5 (1 głosów)

Chińscy mistrzowie Tao utrzymywali, że współżycie jest nie tylko źródłem rozkoszy i doświadczania bliskości, ale również drogą do długowieczności. Warunkiem dobrego zdrowia jest umiejętne gospodarowanie zasobami ciała, w tym kontrola nad ejakulacją i utrzymanie mięśnia chi w dobrej formie. Genitalia są skupiskiem najsilniejszych receptorów refleksologicznych, dlatego seks uprawiany w odpowiednich pozycjach ma działanie lecznicze.

Książka zawiera kilkadziesiąt ilustracji pozycji seksualnych, polecanych w starożytnych chińskich traktatach o seksie i długowieczności. Przedstawia metody pracy nad wzmocnieniem narządów płciowych i pielęgnowania energii seksualnej.

Mantak Chia - uczeń wielu mistrzów taoizmu, w roku 1979 opracował System Uniwersalnego Tao i od tej pory kształci dziesiątki tysięcy adeptów z całego świata. Podróżuje po wielu krajach, prowadząc warsztaty i wykłady, w roku 2008 odwiedził także Polskę. Jest dyrektorem Centrum Uniwersalnego Tao w Tajlandii i autorem dwudziestu pięciu książek na temat praktyk taoistycznych.

William U. Wei - doświadczony instruktor Uniwersalnego Tao, który wspólnie z Mantakiem Chia udzielał nauk w przeszło trzydziestu krajach. Jest też autorem książki Living in the Tao.

Informacje dodatkowe o Refleksologia dla rozkoszy. Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381439497
Liczba stron: 208
Tytuł oryginału: Sexual reflexology: Activating The Taoist Points Of Love

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Refleksologia dla rozkoszy. Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Refleksologia dla rozkoszy. Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Seks sposobem na długowieczność...

 

Przynajmniej według chińskich mistrzów Tao, którzy uważają, że pełni on taką funkcję. Skąd takie przepuszczenia? Ponieważ to genitalia są skupiskiem najsilniejszych receptorów refleksologicznych. 

 

Przede wszystkim, aby dobrze zrozumieć książkę w pierwszej kolejności trzeba poznać definicję refleksologii. W skrócie zaliczana jest ona do metod medycyny alternatywnej i polega na leczeniu schorzeń poprzez uciskanie odpowiednich obszarów powierzchni ciała zwanych refleksami. 

W książce "Refleksologia dla rozkoszy Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości" w sposób bezpośredni i bez zbędnego owijania w bawełnę, autorzy próbują nas przekonać, że odpowiednio dobrane pozycje seksualne mogą być receptą na osiągnięcie niesamowitych doznań seksualnych, ale i lepszego samopoczucia, czy zdrowia. Całość napisana jest niezwykle jasno i ciekawie przez co lektura książki to czysta przyjemność. W każdym z rozdziałów znajdziemy ilustracje poglądowe dotyczące pozycji seksualnych, ale i przede wszystkim wyjaśniające za co dane strefy refleksyjne odpowiadają. Poznajemy tutaj tak naprawdę sporo z nauk Dalekiego Wschodu jak chociażby seksuologi taoistycznej, czy tantry. Autorzy skupiają się na rozkoszach cielesnych, ale i nawiązują do aspektu duchowego, który przecież także jest bardzo ważny. Dzięki tej książce możemy urozmaicić nasze życie seksualne, nauczyć się wzmacniać narządy płciowe i w odpowiedni sposób dbać o ich energię co jest dość ważne. Dlaczego? Ponieważ okazuje się, że warunkiem dla dobrego utrzymania zdrowia jest umiejętne gospodarowanie zasobami ciała, w tym kontrola nad ejakulacją, czy utrzymanie mięśnia chi w dobrej formie. 

 

Prawda jest taka, że "Refleksologia dla rozkoszy..." jest dla każdego z nas, kto ma otwarty umysł, no i uprawia seks ?. Na własnej skórze możemy się przekonać, czy autorzy mają rację. Kto wie... Być może przedstawione techniki faktycznie pozwolą nam cieszyć się lepszym zdrowiem i życiem ? Oczywiście książkę jak najbardziej polecam.

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy