Rakietowe szlaki. Tom 1

W pierwszym tomie serii znalazło się 20 opowiadań, które powstały w tamtym stuleciu. Wśród autorów można wymienić takie sławy jak ... jak zacznę, to nie skończę. I może właśnie najlepiej i najsprawiedliwiej będzie jak wymienię wszystkich, ponieważ każdy z nich jest wybitnym pisarzem SF:

Varley John „Porwanie w powietrzu” Lafferty R. A. „Najdłuższy obraz świata” Watson Ian „Powolne ptaki” Sturgeon Theodore „Skalpel Occama” Bayley Barrington J. „Rejs po promieniu” Tenn William „Bernie Faust” Zacks Robert „Kontrolex” Bilenkin Dymitr „To niemożliwe” Aldiss Brian W. „Człowiek ze swoim czasem” Jablokov Alexander „Strażnik śmierci” Nagibin Jurij „Tajemniczy dom” Kuttner Henry „Profesor opuszcza scenę” Kupferberg Tuli „Tęsknota” White James „Ubranie na miarę” Sheckley Robert „Bitwa” Zelazny Roger „Róża dla Eklezjastesa” Le Guin Ursula K. „Ci, którzy odchodzą z Omelas” Warszawski Ilja „Ucieczka” Dickson Gordon R. „Mów mu, panie” Wolfe Gene „Jak przegrałem II wojnę światową i pomogłem powstrzymać niemiecką inwazję”

Informacje dodatkowe o Rakietowe szlaki. Tom 1:

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7590-080-4

Kup książkę Rakietowe szlaki. Tom 1

Rakietowe szlaki. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-11-08, 52 książki 2013,
Opowiadania znacznie różnią się od siebie poziomem, ale ogólnie czytało się przyjemnie. W książce jest mnóstwo ciekawych pomysłów, a niektóre rozwiązania są dość zaskakujące.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Fantastyka, Mam,
Dzięki tej lekturze chyba nie stanę się fanką klasyków fantastyki. Książka składa się z 20 krótkich opowiadań. I praktycznie tylko kilka z nich mnie zaciekawiło. W opowiadaniu "Jak przegrałem II wojnę światową i .." autor ciekawie przedstawił świat, w którym Ii wojna została zastąpiona wyścigami samochodowymi Niemców i Brytyjczyków. W "Ubranie na miarę" za to krawiec musi uszyć stroje dla Obcego o ciele podobnym do końskiego. Niestety na większości historii się zawiodłam. Książkę skończyłam tylko dlatego, że nie lubię zostawiać niedokończonych. Ale zabrała mi kilka ładnych tygodni
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2012-09-11, Ocena: 3, Przeczytałam,
Niezbyt lubię fantastykę, jeśli akcja dzieje sie w kosmosie (a tak przeważnie jest w tym gatunku literackim), za to uwielbiam opowiadania. Tutaj jak w każdej antologii są lepsze i gorsze, polecam zwłaszcza to o kosmonaucie, który stracił króciutki fragment czasu i po powrocie do domu daje to komiczny, acz też dosć tragiczny skutek w życiu codziennym...
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-05-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Na półkach,
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski