Quo vadis

Ocena: 4.93 (70 głosów)
Inne wydania:

Jedna z najbardziej znanych powieści Henryka Sienkiewicza i jednocześnie lektur szkolnych, zaprezentowana w wydaniu z dodatkami, które przydadzą się w szkole. Opracowanie zostało przygotowane przez nauczycieli. Zawiera opis tła historycznego oraz bohaterów, a także dwa rodzaje streszczeń. W środku znajdziecie również listę zagadnień, najczęściej pojawiających się na sprawdzianach związanych z powieścią. Przyda się to również podczas omawiania tematów poruszanych przez podręczniki szkolne. Opracowanie pomaga przygotować się do lekcji, a także ułatwia naukę przed sprawdzianem.

W czasach Starożytnego Rzymu ścierają się ze sobą światy rzymski i chrześcijański. Wielkie miasto opływa za panowania Nerona w bogactwo, a jego mieszkańcy nie stronią od zabaw, uczt oraz wyszukanych, drogich rozrywek. Pod pozorem dobrobytu trwają jednak rządy terroru. Cesarz nie cofnie się przed niczym, gdy w grę wchodzi władza. Dwa odmienne światy spotykają się wkrótce w postaciach Winicjusza i Ligii, których połączy uczucie silniejsze od śmierci. Co wyniknie ze spotkania tradycyjnej kultury rzymskiej z rodzącym się chrześcijaństwem? Jakie przesłanie niesie ze sobą historia szalonego cesarza, zdolnego do straszliwych zbrodni, a także prześladowań chrześcijan? Jedno jest pewne. Rodząca się w imperium religia na zawsze zmieni oblicze świata.

Informacje dodatkowe o Quo vadis:

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788373271876
Liczba stron: 421
Tytuł oryginału: Quo vadis
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Jolanta Adamus Ludwikowska

Tagi: lektura Neron starożytny rzym chrześcijanie

więcej

Kup książkę Quo vadis

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Quo vadis - opinie o książce

Pierwsze kilkadziesiąt stron czyta się trudno z powodu wielu wyrazów potrzebujących wytłumaczenia. Później jest ich dużo mniej, a i czytelnik się przyzwyczaja i czytanie sprawia przyjemność
Link do opinii
Piękna a zarazem brutalna powieść o chrześcijanach w Rzymie. Brudne sprawy i knowania na dworze Nerona kończą się eksterminacją wierzących w jednego Boga. nero, młody jeszcze, a już brakuje mu emocji. Marzy o takich, dzięki którym mógłby,opisawszy je, zasłynąć w świecie jako artysta pisarz i pieśniarz. Wszyscy jego poddani podniecają go w przekonaniu , że jest mistrzem w tym co robi. Wątek ten wikła się z ledwie ożyła miłością Ligii i Winicjusza. Muszą oni walczyć o swą miłość do siebie nawzajem i Jezusa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Nuki47
Nuki47
Przeczytane:2015-12-10,
Absolutnie fenomenalna. Nie sądziłam, że "Quo Vadis" tak bardzo mi, osobie, która wprost nienawidzi historii, się spodoba. Najlepsza książka Sienkiewicza, jaką do tej pory czytałam. Nie dziwię się, dlaczego dostał za nią Nobla. Ogromnie zafascynował mnie przedstawiony w książce starożytny Rzym. Te fontanny, ogrody, architektura sprawiły, że moim nowym marzeniem stał się wyjazd do Rzymu. Ogromny szacunek dla Sienkiewicza za stworzenie takiego dzieła.
Link do opinii
Wielokrotnie przeczytane, wręcz "zaczytane" dzieło. Odnalazłam w nim to, co potrzebowałam jako nastolatka, później młoda kobieta i dzisiaj bardziej świadoma siebie żona i matka. A jednak czytając ją za każdym razem na nowo treść tytułowego pytania i odpowiedź na nie wciąż jeszcze nie jest pełna...
Link do opinii
Niesamowite połączenie fikcji literackiej z tłem historycznym powieści niewątpliwie samo w sobie zachęca do jej przeczytania.
Link do opinii
Nie jest to, moim zdaniem, najbardziej porywająca książka H.Sienkiewicza, ale uważam że należy ją przeczytać, bo przybliża nam realia starożytnego Rzymu. ''Quo vadis'' pokazuje nam egoizm i okrucieństwo skłonnych do zabaw i rozpusty patrycjuszy, ciężką harówkę wolnego aczkolwiek biednego plebsu oraz wręcz katorżniczą pracę poniżanych i katowanych niewolników. A wszystko to jest tłem dla miłosnych rozterek Winicjusza i Ligii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - a&nn
a&nn
Przeczytane:2009-11-14,
wbrew opiniom - ciekawa książka, warto ją przeczytać :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

Próbuję docenić geniusz Sienkiewicza. Bardzo mi się podobała "Rodzina Połanieckich", doceniam historyczną wartośc trylogii. Nie sposób nie żywić podziwu do autora, który w czasach przeinternetowych, gdy jeszcze nikt nie słyszał o komputerowych rekonstrukcjach, opisał Rzym, tak jakby w nim mieszkał. Jednak to nieco za mało, bym z radością była w stanie przebrnąć przez dwieście stron opisów scen rozpusty, przetykanych pełnymi pobożności chrześcijanami, po których następuje sto stron rzezi.

Link do opinii
Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Utwór został świetnie zekranizowany, w trakcie czytania towarzyszyło mi Quo Vadis Domine? - Michła Bajora, Petroniusz jest moim ulubionym bohaterem Quo Vadis.

Link do opinii
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Chociaz ksiazka momentami traci myszka,to nie zaluje czasu poswieconego na lekture.

Link do opinii
Inne książki autora
Sienkiewicz. Listy. Tom I. Część druga
Henryk Sienkiewicz 0
Okładka ksiązki - Sienkiewicz. Listy. Tom I. Część druga

Pierwsze zbiorowe wydanie listów Henryka Sienkiewicza przynosi korespondencję pisarza, w znacznej mierze nie drukowaną. Z 15 000 listów napisanych w ciągu...

Potop
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Potop

Potop szwedzki przedstawiony z wnikliwością i dbałością o detale historyczne, a jednocześnie pasjonująca powieść i ulubieni bohaterowie - Kmicic, pan Wołodyjowski...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Szpital św. Judy
M.M. Perr
Szpital św. Judy
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Krypta trzech mistrzów
Marcin Przewoźniak
Krypta trzech mistrzów
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy