Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela

Poznaj sekretne życie psów!

Oto idealna książka dla każdej rodziny, która żyje z psem pod jednym dachem lub takiej, która myśli o przygarnięciu pierwszego pupila.

Sekrety życia psów zdradza ekspert od zwierząt domowych - dr John Bradshaw - autor bestsellerowych poradników o psach i kotach. W tej zbeletryzowanej formie przedstawia młodym czytelnikom codzienne życie teriera Rustiego.

Dołącz do teriera Rusty'ego podczas typowego dnia, który pies spędza ze swoją rodziną. Odkryj, jak widzi, a przede wszystkim nieustannie wącha otaczający świat. Rusty używa swojego niesamowitego nosa do rozpoznawania przyjaciół - ludzi i psów. Nos podpowiada mu także, gdzie Rusty może znaleźć coś smacznego do jedzenia lub jak może wrócić do swojego właściciela.

Dowiedz się, jak rodzina Rustiego sprawia, że pies czuje się kochany i bezpieczny podczas poznawania nowych ludzi i innych psów lub podczas samodzielnego zostawania w domu.

Po dniu spędzonym z Rustim będziesz już wiedzieć, jak zostać najlepszym przyjacielem swojego psa.

Dr John Bradshaw - specjalista od zwierząt domowych - zdradza sekret, jak psy doświadczają świata i co o nim myślą.

W serii dostępna jest także książka o kotach pt. Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela.

Wiek 9-12 lat

Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-03-05,

Świetnie, że na naszym rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek, które pozwalają lepiej zrozumieć naszych towarzyszy, który tak wiele chcą nam przekazać, ale nie potrafią mówić.

W nasze ręce oddano książkę napisaną dość prostym i obrazowym językiem, która ma za zadanie przybliżyć nam życie psiaków. Książka skierowana jest do dzieciaków, jednak każdy dorosły który po nią sięgnie będzie usatysfakcjonowany z lektury.

Dzięki „Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela” poznajemy Rusty’ego i towarzyszymy mu podczas dnia. Z jego opowieści możemy się dowiedzieć co lubią psy i do czego tak naprawdę służy im nosek, jak jest zbudowany oraz skąd taka potrzeba wąchania. Rusty pomaga nam zrozumieć także co oznaczają rożne gesty wykonywane przez psiaki jak chociażby merdanie ogonem. Jednak najważniejszy jest fakt, że dzięki informacją zawartym w książce możemy wychować mądrego i posłusznego psiaka.

Pięknym dopełnieniem bardzo ważnej wiedzy są cudowne czarno-białe ilustracje, które przyciągają uwagę czytelnika zarówno tego małego jak i dużego.

„Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela” to idealna propozycja dla każdego miłośnika psiaków, ale i rodzica który boryka się z problemem „Mamo/tato ja chcę psiaka”. Ta książka pozwoli dziecku zapoznać się ze światem naszych czworonożnych przyjaciół i zrozumieć z czym wiąże się odpowiedzialność za takiego pieska.

A jeżeli wolicie kotki to książka ma swoją bliźniaczkę właśnie o miauczących przyjaciołach.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2024-01-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Bardzo fajna, treściwa książeczka dla każdego dziecka i rodzica dziecka, które chciałoby mieć psa. To takie mini kompendium wiedzy - wszystko, co trzeba wiedzieć, zanim pomyślisz o przygarnięciu psa. Sama dowiedziałam się paru nowych rzeczy, przede wszystkim dlatego, że pewne kwestie nigdy nawet nie przyszły mi do głowy. Dla przyszłych młodocianych właścicieli psów - pozycja wręcz obowiązkowa.

Czy mamy tu właścicieli psów? Jeśli tak to ta książka jest dla Was! I nie sugerujcie się tym, że jest ona skierowana do czytelnika 9+ ( z resztą jakby nie patrzeć to każdy z nas jest 9+?), owszem lektura ma większy, prostszy druk, ma też zabawne ilustracje, ale dzięki temu my dorośli jak i młodsi czytelnicy łatwiej i szybciej przyswoimy sobie te cenne wskazówki bądź informacje zawarte w środku.

Jak Wam się wydaje? Dobrze znacie swoje psy? Ja jestem właścicielką dwóch piesełów i nim przeczytałam tę lekturę myślałam, że mimo ich trudnej przeszłości ja zdążyłam już ich poznać, wyczuć. O ja naiwna. Jak ja żyłam w błędzie! To dzięki tej bardzo wartościowej książce ja dopiero zaczęłam poznawać swoich czworonożnych przyjaciół...

Czy wiedzieliście, że psy wcale nie mają dobrego wzroku? Wiedzieliście dlaczego psy wyją lub węszą? Czemu lubią śmierdzące zapachy i czemu obwąchują sobie zadki? Wiecie, że one wcale dobrze nie znoszą rozłąki ze swoim panem? Ale też, że zapominają więc nie należy ich karcić po fakcie? Odpowiedzi na te i wiele wiele innych pytań znajdziecie w środku.

Jak dla mnie - świetna! Świetna! I jeszcze raz ŚWIETNA!!! Jak macie psy, bądź planujecie, bądź po prostu chcecie lepiej poznać a przede wszystkim zrozumieć te zwierzęta to ja Was gorąco namawiam na ten tytuł. Nie przegapcie go!

Czy wiecie, że najlepszym i najbardziej wiernym przyjacielem człowieka jest pies? Miałam kiedyś takiego przyjaciela. Nie ma z nami Dżekiego już prawie od 10 lat. To był mój pierwszy i jak na razie ostatni pies. Był mieszańcem sznaucera. Zabrałam go ze schroniska. Miał wtedy 7 tygodni. Przeżył z nami ponad dekadę. Był wiernym przyjacielem. Mając jego w swoim sercu, postanowiłam przeczytać książkę dr. Johna Bradshawa "Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela". Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co czuje pies? O czym myśli? Co mu się śni? Jeżeli nie, to przeczytajcie tę książkę. Poznacie mnóstwo przydatnych informacji. Nie zabraknie psich ciekawostek. Jeżeli wasze dzieci proszą was o pieska, najpierw dajcie im do przeczytania tę książkę. Potem zapytajcie, czy nadal są zainteresowani posiadaniem psa. Pies to nie jest zabawka. O niego trzeba dbać. Kilka razy dziennie wychodzić na spacery bez względu na pogodę i porę dnia. Pies nie załatwia się do kuwety. Pamiętajcie o tym. Zachowanie psa poznajemy dzięki pewnemu mieszańcowi teriera, który wabi się Rusty Barker. Z jaką rodziną mieszka? Czy jest z niej zadowolony? Co robi, gdy zostaje sam w domu? A teraz zastanówcie się i odpowiedzcie na pytanie: czy psa trzeba trenować? Pięknie to wyjaśnia sam autor. Czy jesteście ciekawi, jakie sekretne życie mają psy? Wolicie bardziej psy, czy koty? Ja zdecydowanie wolę psy. Prawie zawsze chcą się z nami bawić. Nie mają much w nosie. Uwielbiają przebywać z ludźmi. Część z nich uwielbia małe dzieci. Zachęcam do przeczytania tej książeczki razem z dziećmi. Cudowne ilustracje do tej historii stworzyła Clare Elsom. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Książka "Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela" jest godna polecenia. 120 stron bardzo przydatnych i ważnych informacji.
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka