Psy z piekła rodem zdobywca świata

Oto on. Bohater tej książki. Raptor - pies z piekła rodem i mój najlepszy przyjaciel. Poznaliśmy się pewnego chłodnego dnia, kiedy on miał siedem tygodni, a ja... No cóż, ja byłam dorosła. I wydawało mi się, że wiem, co robię.

Raptor jest szpicem rasy pierwotnej - malamutem alaskańskim. To jedna z najtrudniejszych w prowadzeniu ras. Przyznaję, że kiedy go brałam, miałam o tym niewielkie pojęcie. Jak przystało na przedstawiciela północniaków, jest wielki i silny, a przy tym inteligentny i niezależny. Dlatego z łatwością udało mu się wywrócić do góry nogami życie całej naszej rodziny. Zawdzięczam mu sporo nerwów i niejeden siwy włos, ale ponad wszystko cudowne życie pełne przygód i śmiechu, nawet jeśli ten śmiech był czasem przez łzy.

Więc jeśli i Ty, Drogi Czytelniku, też lubisz się śmiać albo jeśli po prostu jesteś ciekaw dlaczego ta książka nosi tytuł Psy z piekła rodem, zapraszam do lektury. Uśmiejesz się i popłaczesz, bez ostrzeżenia. Tak, nawet w autobusie. Jeszcze tylko odstaw kubek z kawą, bo zaplujesz książkę.

Pozdrowienia,

Autorka

Informacje dodatkowe o Psy z piekła rodem zdobywca świata:

Wydawnictwo: Literatura Piętro Wyżej
Data wydania: 2018-05-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Psy z piekła rodem zdobywca świata

Psy z piekła rodem zdobywca świata - opinie o książce

zawsze chciałąm mieć owczarka collie lub alaskan malemuta. Z przyjemnością sięgnęłam po książkę Joanny sedikowskiej, która opisuje swoje prerypetie z ta rasą. Gdy córka miałą kilks lat, Joanna oszalała na punkcie szczeniaka alaskana, którego zobaczyła na giełdzie. Wybrała go i przeforsowała swoją decyzję. na szczęście mieszkali w wiejskiej okolicy, na Pomorzu. Lider odnaczał się temperamentem, nieustraszonością i ciekawością świata. Został jednak przechrzczony na Raptora. Pięknie im wyrósł, choć był nieco rozbrykany. Aby go okiełznać, zapisała się z Raptorem na treningi, jednak socjalizacja psa przebiegałą z pewnymi oporami. Zmysł komediowy pisarki sprawił, że wiele sytuacji przedstawiła w tak zabawny sposób, że nielicho sie uśmiałam. czy to słabość do kąpieli w cuchnących maziach, czy to nieudane polowania, czy też wybryki radosnego pieska- wszytsko jest przepięknie i dowcipnie opisane.
Podoba mi się, że postanowiłą stworzyć dla pśów dom preadopcyjny i wyciagnęłą z nielichych kłopotów zdrowotnych kolejne psiaki, czyli Inkę i Lunę. Bardzo ciepłą, wzruszająca historia ratowania tych suczek, odkarmiania ich i przyzwyczajania do tresury, ułozenia,znajdowania kochających opiekunów. Na dodatek archiwum fotograficzne dokumentujące ich proces zdrowienia, niezwykłości psiej przyjaźni i wskazówki jak postępować z tą rasa. Na pewno czsśto się wzruszycie, ale i roześmiejecie. No i kapitalne są zmagania męża z przebiegłym liskiem.
Cudowna lektura, gorąco ją polecam. Oczywiście nie mogę nie sięgnąć po kolejne tomy bo talent gawędziarski autorki jest niepodważalny. Poza tym to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników psów.

Psy z piekła rodem. Odwiedziny w raju
Joanna Sędzikowska0
Okładka ksiązki - Psy z piekła rodem. Odwiedziny w raju

Umiesz sobie wyobrazić życie pełne przemocy? Gaszenie papierosów na ciele, kopniaki, które łamią żebra, palce ucięte szpadlem? Albo poczucie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski