Przyjdzie pogoda na ślub

Dla trzech przyjaciółek mocno doświadczonych przez los nowe okoliczności stają się pretekstem do zmian. Joanna, zdradzona przez najbliższych, szuka swojego miejsca w życiu. Czy zdoła otworzyć serce na prawdziwą miłość? Czy Magda, po nieudanym małżeństwie i walce z chorobą nowotworową, znajdzie siłę, by znowu zaufać mężczyźnie? Zuzanna zasmakowała zarówno wielkiego sukcesu, jak i spektakularnego upadku. Czy odnajdzie szczęście w spokojnym życiu u boku ukochanego?
Wioletta Piasecka w powieści Przyjdzie pogoda na ślub pisze z optymizmem o bolesnych przeżyciach, jak choroba, bankructwo, odrzucenie przez najbliższych czy rozwód. Bywa, że dzięki nim poznajemy siebie, doceniamy każdą chwilę i odkrywamy swoje przeznaczenie.
Jeśli okrutnie doświadcza cię życie - ta książka jest dla ciebie. Jeśli snujesz marzenia, a brakuje ci odwagi, by po nie sięgnąć - ta książka jest dla ciebie. Przyjdzie pogoda na ślub zamyka trylogię, w ramach której ukazały się powieści Przyjdzie pogoda na miłość i Przyjdzie pogoda na szczęście.

Informacje dodatkowe o Przyjdzie pogoda na ślub:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2022-10-11

Kup książkę Przyjdzie pogoda na ślub

Przyjdzie pogoda na ślub - opinie o książce

Avatar użytkownika - katarzynajablonska
katarzynajablonska
Przeczytane:2023-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Każde złe doświadczenie uczy nas życiowej mądrości, ale przez tę mądrość stajemy się ostrożniejsi i zatracamy spontaniczność."

Spośród wielu złotych myśli zawartych na kartach powieści "Przyjdzie pogoda na ślub" Wioletty Piaseckiej, właśnie ta najbardziej zapadła mi w serce. W moim odczuciu wydaje się taka prawdziwa, z powodzeniem mogłabym osobiście podpisać się pod tymi słowami. Konkluzja ta pojawiła się nie tylko w oparciu o losy trzech książkowych przyjaciółek, ale też w wyniku analizy osobistych przeżyć

Choć "Pogodna seria" stanowi debiut autorki na polu literatury dla dorosłych (głównie mam tu na myśli pierwszy tom, gdyż między kolejnymi pojawiały się już inne publikacje), znajdujemy w niej wiele słów, które stanowią potwierdzenie posiadania umiejętności wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Mamy tu wiele uwag, które trafnie oddają obraz współczesnego świata, a przy tym niejednokrotnie dostarczają nam cennych wskazówek jak postępować. Pomiędzy poszczególnymi zdarzeniami autorka serwuje nam nie tylko moralizatorskie treści, ale i też ciepłe i kojące słowa wlewające otuchę w nasze serca.

Pośród pisarzy można wyodrębnić dwie grupy: takich, którzy dużą wagę przywiązują do fabuły i zaskakujących plot twistów oraz tych drugich, stawiających na treści merytoryczne. Myślę, że Wioletta Piasecka zalicza się do tej drugiej grupy. Historia opowiedziana nam przez nią w następujących po sobie trzech tomach "Pogodnej serii" nie jest zbyt wyszukana, jednak jej przesłanie jest bardzo istotne. Autorka wskazuje nam tu na znaczącą rolę przyjaźni w życiu człowieka oraz na to jak powinniśmy postępować względem drugiej osoby, tak, by dobrze nam się wiodło w życiu.

Muszę przyznać, że budowa powieści trochę przypomina mi bajkę. Postaci uczestniczące w wydarzeniach mających miejsce na kartach powieści nie wydają się do końca realne. Tutaj bohaterowie są albo dobrzy, albo źli, co więcej tych pierwszych czeka w życiu nagroda za dobre postępowanie, natomiast Ci drudzy zostają wykluczeni. Mimo, że nie brak tu trudnych i dramatycznych wydarzeń, w efekcie końcowym wszystko zmierza do szczęśliwego finału.

"Przyjdzie pogoda na ślub" to kojąca lektura, która otula nas niczym kocyk. Choć odnotowałam w niej moment wzmożonego napięcia, w większości czytało mi się ją lekko i przyjemnie. Pozwoliła mi się zrelaksować, ale też i wprowadziła w nastrój zadumy nad kwestiami dotyczącymi życia i jego charakteru.

Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-03-19,

Tytuł: "Przyjdzie pogoda na ślub"
Autor: Wioletta Piasecka
Data premiery: 11.10.2022r.
Wydawnictwo: Szara Godzina

Kto z Was jest po ślubie?
Pamiętacie pogodę tego wyjątkowego dnia?
Miałam ślub w sierpniu i było wtedy gorąco. Jak wracam myślami do tamtego dnia to buzia uśmiecha mi się szeroko... chociaż było to 8 lat temu, to mam wrażenie że było to niedawno... od tego czasu tyle się wydarzyło i zmieniło...💚
"Przyjdzie pora na ślub" to trzeci tom przygód Magdy, Joanny i Zuzanny. Przyznam szczerze, że nie czytałam poprzednich tomów, nawet nie wiedziałam że to jakaś kontynuacja. Dostałam go od wydawnictwa jako niespodzianka i gdyby nie ta urzekająca okładka to być może bym się za nią nie wzięła, a tak ciekawość wzięła górę i...przeczytałam ją bardzo szybciutko.
Każda z bohaterek tkwi w związku.
Każda z nich ma inny problem.
Każda z nich ma inną przeszłość.
...ale jedno jest wspólne - przyjaźń. Prawdziwa przyjaźń, która ich połączyła.
Powieść zaczyna się od wspomnień w gorącej i malowniczej Lizbonie, gdzie kobiety były wypocząć. Później zaczyna się ich codzienne życie.

* Magda jest w związku z Łukaszem i zmaga się z chorobą nowotworową. Wcześniej tkwiła w okropnym związku z mężczyzną, który chciał ją zabić... A dla nowego partnera jest całym światem (łącznie z jej małą córeczką).

* Joanna jest w związku z Krzysztofem, z którym jeździła po przedszkolach i dawała dzieciom występy teatralne. Sprawiało im to wiele radości. Niestety kobieta zaczęła pracę w szkole, gdzie... była toksyczna atmosfera... Jak sobie z tym poradziła?

* Zuzanna jest z Robertem, który został wdowcem. Kobieta martwi się, że mężczyzna nie pokocha jej tak mocno jak kochał swoją żonę...

Jak widzicie każda z tych kobiet jest inna, wyjątkowa. Wszystkie chcą być szczęśliwe i kochane...
Jak to się skończyło?
Nie zdradzę.
Zachęcam by sięgnąć po powieść Wioletty Piaseckiej.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-12-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Przyjdzie pogoda na ślub" to kontynuacja losów trzech przyjaciółek z powieści "Przyjdzie pogoda na miłość" oraz "Przyjdzie pogoda na szczęście".
To trzy kobiety, które los mocno doświadczył, a one mierzą się z bolesnymi przeżyciami, ale dzięki przyjaźni podnoszą się.
Autorka porusza trudne tematy w książce. Zdrada, odrzucenie, rozwód, choroba nowotworowa, bankructwo. Jednak dzięki tej historii przekonacie się, że nawet gdy życie sypie się warto mieć nadzieję i wierzyć, że będzie lepiej. Każde złe doświadczenie, które spotyka nas jest po coś. Trudne chwile sprawiają, że stajemy się silniejsi, doceniamy każdą chwilę w naszym życiu i często odkrywamy swoje prawdziwe przeznaczenie. Ta historia udowadnia, że prawdziwa przyjaźń istnieje i jak uskrzydla, gdy mamy blisko siebie przyjaciół.
Jeśli szukacie życiowej, ciepłej i optymistycznej powieści to ta będzie dla Was idealną lekturą.
Bardzo podobała mi się cała trylogia.
Mocno przeżywałam rozterki przyjaciółek i żałuję, że to już koniec.
Gwarantuję Wam, że doznacie mnóstwo emocji i wzruszeń.
Niesamowicie poruszająca i wciągająca.
Jestem zachwycona i czekam na kolejne książki autorki.
Na koniec dodam, że okładka książki jest wyjątkowo śliczna.
Warto mieć tą trylogię w swojej domowej biblioteczce.
Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-10-30,

„Przyjdzie pogoda na ślub” to historia trzech przyjaciółek. Każda z nich boryka się ze swoimi osobistymi problemami, ale w natłoku obowiązków i złych zdarzeń zawsze znajdą czas na wspólnie spędzony czas i podzielenie się swoimi rozterkami.

Joanna buduje swój związek z Krzysztofem, ale na horyzoncie pojawia się były narzeczony, a to wywołuje w kobiecie lawinę emocji i burzy spokój. Magda po złych doświadczeniach w końcu jest szczęśliwa. Zuzanna, która borykała się z hejtem wreszcie znalazła spokój u boku ukochanego, ale czy duch byłej żony pozwoli jej w pełni korzystać z miłości?

Autorka porusza ważne tematy takie jak choroba nowotworowa, rozwód, bankructwo, hejt.

Nigdy nie wolno tracić nadziei, a po burzy zawsze wschodzi słońce.

W najnowszej książce autorki znalazłam wszystko co powinno cechować idealną książkę obyczajową.

Tej książce towarzyszy ogrom różnych emocji. Jest to idealna lektura dla każdego, ale przede wszystkim polecam ją osobom, które mają gorszy czas w swoim życiu, którzy maja chwilę zwątpienia i stracili nadzieję. Ta książki pokrzepi wasze serce i sprawi, że inaczej spojrzycie na pewne sprawy.

Polecam.

Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2023-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Szkoda, że to już ostatnia część "serii Pogodnej". Książka opowiada o niesamowitej sile przyjaźni. Trzy młode kobiety przyjaźnią się od bardzo dawna. Ich przyjaźń przetrwała różne zawieruchy ale też i chwile radości. Powieść ciepła, bardzo przyjemnie napisana, czyta się ją bardzo dobrze.

W życiu przyjaciółek, które w ostatnim czasie zostały mocno doświadczone przez los szykują się wielkie zmiany. Joanna zaczyna nową pracę, ale odkrywa, że nie jest to coś, co pragnie w życiu robić. W sukurs przychodzi jej Zuza, która ma dla niej niesamowitą ofertę.  Niestety to nie koniec problemów życiowych Joanny. Kobieta będzie musiała zapytać samą siebie o swoje uczucia do Krzysztofa.  Zuzanna pragnie spokojnego życia u boku ukochanego. Jednak nie jest to takie proste, bo jest osobą z pierwszych stron gazet. Magda wygrała walkę o swoje życie i szczęście. Teraz silniejsza będzie starała się spełnić swoje marzenia.
Towarzysząc bohaterkom cyklu Przyjdzie pogoda na miłość obserwowałam ich wzloty i upadki. Widziałam jak stawiały czoła przeciwnościom losu i zmieniały się. Nie zawsze zgadzałam się z ich wyborami. Czasami narzekałam na ich głupotę, ale im kibicowałam. Pragnęłam by znalazły swoje miejsce na ziemi i były szczęśliwe. Jak pokazała książka Przyjdzie pogoda na ślub musiały jeszcze co nieco nauczyć się o sobie by osiągnąć swoje cele.
Ta część idealnie dopełniła historię Magdy, Zuzy i Joanny. Młode kobiety jeszcze raz musiały odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę pragnęły od życia. Dla jednej z nich szukanie odpowiedzi na to pytanie było prawdziwym trzęsieniem ziemi.
Książka jeszcze raz podkreśliła wartość prawdziwej przyjaźni, która jest wielkim wsparciem. Pokazała, że mając wsparcie innych ludzi można przenosić góry. Wystarczy tylko trafić na takich, którzy będą na dobre i złe.
Jaką jeszcze odbierze sięlekcję czytając tę lekturę? Trzeci tom Przyjdzie pogoda na miłość uczy, że prawdziwy związek nie opiera się jedynie na namiętności. To coś więcej...
Nie można nie wspomnieć jeszcze o jednej, ważnej kwestii, która na wielki wpływ na nasze samopoczucie i poczucie naszej wartości... Są tacy ludzie, których dla własnego dobra powinnyśmy się wystrzegać. Ludzie toksyczni i manipulanci. Te typu ludzi żerują na naszym dobrym sercu. Krzywdzą i nie mają przez to wyrzutów sumienia. Przyłapani na gorącym uczynku, wbrew deklaracjom nie zmienią się. Nie wolno im ufać. Od takich ludzi należy odciąć się definitywnie. Nieważne czy kto ktoś z rodziny, znajomy czy były ukochany.
Przyjdzie pogoda na ślub to idealne zwieńczenie cyklu. Bohaterki, przez których życia przetoczyło wiele burz, w końcu ujrzały promyk słońca. Dojrzały do pewnych decyzji. Zrozumiały, co było filarami ich życia. I my w trakcie lektury tego cyklu wiele mogliśmy zrozumieć. Mogliśmy stać się lepszą wersją siebie. Czy wykorzystaliśmy ten czas?
Przyjdzie pogoda na ślub jest niczym prawdziwe życie. Troski przeplatają się z radościami. Łzy szczęścia mieszają się z łzami smutku. Będzie mi brakować przyjaciółek, które poznałam dzięki tej serii, bo sporo dzięki nim zrozumiałam i przy okazji dostarczyły mi wiele emocji.

Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej

Julia i Karolina są bliźniaczkami, które jednocześnie łączy i dzieli wszystko. Karolina jest przebojowa i wyrywa się z rodzinnej miejscowości na pograniczu...

Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń
Wioletta Piasecka0
Okładka ksiązki - Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń

„Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń” to książka, po którą chętnie sięgnie każdy chłopiec – nawet jeśli wcześniej nie był miłośnikiem czytania....

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska