reklama

PRZYJACIELSKIE ROZGRYWKI: TOM 2

Oni kiedyś ze sobą chodzili?! A tamta parała się XXX?!
Przeszłość skrywana przed przyjaciółmi sieje niepokój w sercach piątki bohaterów, choć przecież tak świetnie się dogadywali… Rodzące się podejrzenia przeszkadzają w ukończeniu gry! To podstęp uknuty przez krętacza, który kryje się wśród nich.
A imię zdrajcy to…

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2024-05-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:
W mrocznej atmosferze niedokończonych spraw i wiszących nad bohaterami pytań rozpoczyna się drugi tom serii. Grupa uwikłana w niebezpieczną grę musi stawić czoła kolejnym wyzwaniom, testującym granice ich przyjaźni, zaufania i wytrzymałości psychicznej. Każda nowa rozgrywka to bowiem próba niszczenia ich relacji, która jeszcze niedawno wydała się trwała.

Z każdą kolejną przeczytaną stroną fabuła nabiera więc tempa, a czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń niczym uczestnik gry. Autor nieźle podsyca napięcie, stopniowo ujawniając kolejne karty z przeszłości nastolatków. Spora część odkrytych sekretów potrafi być szokująca i wiele zmienia w odbiorze danej postaci.

Manga to nie tylko trzymająca w napięciu historia, ale również studium psychologiczne bohaterów. Twórca stara się analizować i prezentować czytelnikowi ich motywacje czy lęki wewnętrzne. Obok tego obserwujemy, jak bohaterowie stają przed dylematami moralnymi, kwestionują swoje wartości i często pozwalają, aby ich decyzjami kierowały silne emocje. Stres odkrywa również ich nieznane oblicze, które często było skrywane przed resztą grupy....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

ZNALEŹĆ ZDRAJCĘ

So keep on playing those mind games together

Faith in the future, out of the now

You just can't beat on those mind guerillas

Absolute elsewhere, in the stones of your mind

Yeah, we're playing those mind games forever

Projecting our images in space and in time

- John Lenon

,,Przyjacielskie rozgrywki" to kolejna manga o graniu. Z tych wszystkich dotąd wydanych najbliżej jej do ,,Kakegurui", więc kto polubił tamte klimaty, tę thrillerową niepewność, zagadki i jednocześnie zagrożenie, jakie czai się mimo, iż to tylko swoisty hazard, niech bierze w ciemno, bo rzecz dobra jest i tyle. Tak samo, jak ci, którzy nie czytali, ale lubią takie klimaty, jak w filmie ,,Gra" - czy nawet ,,Piła", choć akurat w ,,Rozgrywkach" krew się nie leje, a flaki nie chlapią na prawo i lewo. Bo seria wciąga i potrafi zaserwować nam sporo napięcia. A przede wszystkim ciekawi, bo całość jest zbudowana na ciągłych retardacjach i plot twistach, przy których nudzić się nie sposób.

Gra trwa. Coraz więcej szczegółów wychodzi na jaw, a reakcje między bohaterami komplikują się coraz bardziej. Co więcej, wśród nich jest zdrajca, ale kto nim jest i dlaczego to robi?

Avatar użytkownika - isil
isil