Przemoc. Nie!

Ocena: 6 (1 głosów)

Istnieją różne rodzaje przemocy: słowna, cielesna, psychiczna... Przemoc, którą stosujemy, i przemoc, której jesteśmy ofiarami. W każdym przypadku prowadzi ona do zła, sprawia, że życia staje się ciągłą walką. Ten miniporadnik uczy, jak sprzeciwiać się przemocy, pomaga zrozumieć jej źródła, pokazuje, jak nad nią zapanować, by życie było piękniejsze.

Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Informacje dodatkowe o Przemoc. Nie!:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2021-09-30
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-65650-53-5
Liczba stron: 40
Tłumaczenie: Joanna Woyciechowska
Ilustracje:Serge Bloch

więcej

Kup książkę Przemoc. Nie!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Przemoc. Nie! - opinie o książce

Większości osób przemoc kojarzy się z tylko z biciem i agresją, a tak naprawdę możemy doświadczyć też przemocy psychicznej lub ekonomicznej, w każdym z tych przypadków powinniśmy reagować i nie dać się pokonać tej toksycznej relacji. Najbardziej na przemoc narażone są dzieci, są one bezbronne i nawet nie wiedzą, czego tak naprawdę doświadczają, wydaje im się, że tak powinno być, nie potrafią sobie z tym poradzić, więc widząc, że coś się dzieje, powinniśmy zawsze reagować, a nie odwracać wzrok.
Miniporadnik powstał po to, żeby nauczyć się asertywnie reagować i nie godzić się na złe traktowanie, wytłumaczone jest tutaj, czym jest przemoc, dlaczego stajemy się agresywni oraz co zrobić, kiedy jesteśmy ofiarami przemocy. Książka napisana jest bardzo przystępnie, mamy sporo grafiki, przykładowych rozmów i reakcji, nadaje się idealnie na wytłumaczenie całego tego trudnego tematu dzieciom, chociaż takim wychowanym w domu pełnym miłości i ciepła trudno jest zrozumieć, że coś takiego jak agresja istnieje.
Najważniejsze jest to, żebyśmy rozmawiali z naszymi dziećmi, uczulali je na różne zachowania oraz żeby one czuły się bezpieczne i wiedziały, że z każdym problemem mogą się do nas zwrócić o pomoc. Na końcu książki mamy również adresy i telefony gdzie dzieci z patologicznych rodzin mogą znaleźć pomoc, są to darmowe połączenia, anonimowe więc nie trzeba się niczego obawiać.
Jest to cudowna publikacja, taka książka powinna znaleźć się w każdej bibliotece oraz temat powinien być omawiany w szkole, ponieważ dzieci czasami nie dostrzegają, że są ofiarami przemocy i trzeba im to uświadomić tak, żeby już nigdy nie musiały się bać.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy