Przemiana piekła

Ludzie często zadają pytania dotyczące spraw ostatecznych. Jak pogodzić prawdę o nieustannej miłości Boga z dogmatem o istnieniu wiecznego piekła? Czy trwanie wiecznej gehenny nie jest porażką Boga? Czy Chrystusowe zapowiedzi dualistycznego zakończenia sądu: "I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego (Mt 25,46), nie są sprzeczne z innymi tekstami biblijnymi o zbawieniu w Chrystusie, obejmującym wszystkich, choćby ze stwierdzeniem, że na końcu Bóg będzie "wszystkim we wszystkich" (1 Kor 15,28)? Jak jest możliwa radość zbawionych w niebie, jeśli niektórzy z ich bliskich będą wiecznie cierpieć? Te i wiele innych pytań nurtuje wierzących w Polsce i w innych krajach, zarówno laików, jak i wytrawnych teologów. Istnieje zatem pilna potrzeba odpowiedzi na powyższe pytania i wiele innych, które się z nimi wiążą.

Ze Wstępu

Informacje dodatkowe o Przemiana piekła:

Wydawnictwo: Salwator
Data wydania: 2013-09-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7580-364-8

Kup książkę Przemiana piekła

Przemiana piekła - opinie o książce

Avatar użytkownika - DorotaMazur
DorotaMazur
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2014,
Książka w sposób doskonały ujmuje teologię piekła - wskazuje na podstawie konkretnych fragmentów pisma świętego prawdę o piekle. Odpowiada na pytania: czy i dlaczego piekło jest wieczne? czym jest ogień piekielny i dlaczego różni się on (i w jaki sposób) od ognia czyśćcowego? kto jest przeznaczony do piekła? jak ma się miłosierdzie Boga do potępienia? warto ją przeczytać
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski