Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka

Czy słyszycie już dźwięk malutkiego dzwoneczka? To pani Matylda zaprasza do swojego przedszkola!
Nad grupą Zuchów ciemne chmury. Ale bez obaw! Cudowna przedszkolanka oswoi „dorosłe rozmowy". A nawet wyczaruje paletę uśmiechów i... wystawę rysunków!
Czy każdy lubi przytulasy? Jak powiedzieć „nie” ciocinym buziakom? Czemu „precz z owsianką!” brzmi kiepsko? I dlaczego grafik smyka nie powinien być pełny?
Tematy zaspokajające dziecięce „co”, „jak”, „dlaczego”, nauczycielka wprost do pokochania i przedszkolaki jedyne w swoim rodzaju – brakuje tylko Was!
Książeczka przypomina, że – duzi czy mali – wszyscy mamy swoje prawa. Uczy, jak je nazywać i w jaki sposób o nich mówić.
Autorem tytułu "Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka" jest Aneta Grabowska.

Książeczka pt. "Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka" należy do działu Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry sposób na to, by kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

To doskonała propozycja dla malucha, który właśnie rozpoczyna swoją przygodę w przedszkolu. "Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka" wprowadzi go w świat przedszkolny, pozwoli mu lepiej poznać otaczającą rzeczywistość i przygotować się na nowe wyzwania. Dzięki niej dziecko będzie miało poczucie pewności i gotowości do tego, co przed nim stoi.

Dzieci w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
Piękne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
Poza tym lektura książeczek wspiera małych ludzi w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.
Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie wahaj się i sprawdź także następne bajki z serii "PRZEDSZKOLE PANI MATYLDY".

Jest to średniej długości książka - ma 64 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka" opublikowało Wydawnictwo Skrzat. Jeśli ta książeczka zainteresuje małego człowieka, to sprawdź również inne tytuły tego wydawcy.

Informacje dodatkowe o Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
ISBN: 9788382071740

Kup książkę Przedszkole pani Matyldy. Kacper i prawa dziecka

Tola idzie do przedszkola
Aneta Grabowska0
Okładka ksiązki - Tola idzie do przedszkola

Jak przegonić przedszkolne strachy I co zrobić, by czas bez mamy i taty mijał nam radośnie Tola, Adaś i szop Henio już wiedzą – dowiedzmy się i...

Święta bez śniegu
Aneta Grabowska0
Okładka ksiązki - Święta bez śniegu

Jest taka magia, co wyręcza Mikołaja, rozśmiesza Rudolfa i pociesza zasmuconych… Jagódka z utęsknieniem czekała, aż biały puszek przemieni świat...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung