Podłoga przemysłowa jest jedną z najważniejszych części każdego zakładu przemysłowego. Jej jakość ma bardzo duży wpływ na przebieg produkcji i sposób składowania materiałów. Uważa się, że trwałość podłogi przemysłowej i jej utwardzonej warstwy wierzchniej powinna zapewnić nieprzerwana pracę przez czas nie krótszy niż 25 lat. Szacuje się, że udział nakładów ponoszonych na wykonanie bezawaryjnej posadzki przemysłowej wynosi 20% całości kosztów związanych z budową hali przemysłowej. Wszelkie uszkodzenia posadzek w funkcjonujących fabrykach zmuszają do ponoszenia bardzo dużych kosztów związanych nie tylko z naprawą wadliwej nawierzchni, ale i z częściowym, okresowym wyłączaniem pewnych obszarów zakładu oraz prowadzą do powstawania przestojów w produkcji.
W publikacji zaprezentowano:
rys historyczny rozwoju nawierzchni przemysłowych, obowiązujące przepisy i stosowane normy, oddziaływania i obciążenia podłóg przemysłowych, wymiarowanie posadzek.W drugim wydaniu ujęto podstawowe informacje o wierzchnich warstwach podłogi przemysłowej wykonywanych z różnego typu gładzi i jastrychów, mas żywicznych, powłok, warstw ceramicznych itd., układanych po wykonaniu płyty nośnej. Publikację poszerzono także o ocenę stanu technicznego podłóg przemysłowych. Omówiono również najczęstsze przyczyny i objawy uszkodzeń tego typu konstrukcji.
Książka jest adresowana przede wszystkim do projektantów, studentów wydziałów budownictwa i inżynierii lądowej wyższych uczelni technicznych oraz podmiotów praktycznie zajmujących się nawierzchniami przemysłowymi.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-06-20
Kategoria: Podręczniki
ISBN:
Liczba stron: 425
Chcę przeczytać,