Coraz więcej mówi się o dobrych praktykach programistycznych, a mimo to wciąż zdarzają się przypadki wydania nieudanego produktu. Istnieje wiele przyczyn tego stanu rzeczy, np. postrzeganie procesu tworzenia oprogramowania jako linii produkcyjnej, brak właściwego zarządzania projektami, a także brak wypracowanych metod rekrutacji specjalistów i kierowania zespołem. Rozwój metodyk zwinnego programowania poprawił sytuację, lecz problem niskiej jakości samych projektów nie zniknął.
Książka ta proponuje czysto rzemieślnicze podejście do pracy programisty. Idea ta, znana jako software craftsmanship, zakłada kompletną zmianę sposobu myślenia o programowaniu. Priorytetami stają się tu profesjonalizm, techniczna perfekcja i zadowolenie klienta, a osiąga się to, stosując pewne praktyki programistyczne, które zaczerpnięto m.in. z metodyk programowania ekstremalnego, zwinnego i odchudzonego. Autor, który jest współzałożycielem największej organizacji deweloperów-rzemieślników, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez inspirujące przykłady i praktyczne rady. Okazuje się, że dzięki tej postawie zespół może osiągnąć najwyższy poziom technicznej doskonałości tworzonych projektów.
Z książki dowiesz się:
Sandro Mancuso programuje od dziecka. Pracował w wielu różnych firmach, również w korporacjach międzynarodowych i bankach inwestycyjnych. Jest zwolennikiem idei programowania mistrzowskiego i ekstremalnego. W październiku 2013 roku został współzałożycielem firmy konsultingowej o nazwie Codurance, w której za podstawę działania przyjęto zasady i wartości software craftsmanship. Mancuso jako cel zawodowy przyjął sobie podnoszenie jakości branży informatycznej przez pomaganie deweloperom w doskonaleniu rzemiosła programistycznego. Często bierze udział w konferencjach informatycznych w różnych miejscach świata.
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Kategoria: Informatyczne
ISBN:
Liczba stron: 256
Chcę przeczytać,