Pozytywność

Naukowe podejście do emocji, które pomaga zmienić życie.

Wszyscy znamy negatywność, która na każdym kroku daje się nam we znaki. Negatywność wnika w nasze myśli i osądy. Wsącza się w stosunki rodzinne i koleżeńskie, pozbawiając nas dobrej woli. Co gorsza, negatywność karmi szkodliwe dla zdrowia negatywne emocje, jak gniew, pogarda i przygnębienie, które zatruwają cały organizm. Odczuwamy to jako skurcze żołądka, wzrost ciśnienia krwi, sztywnienie mięśni karku i szyi. A pozytywność? Czy może zmienić nasze życie? I czym właściwie jest pozytywność?

Doktor Barbara L. Fredrickson zajmuje się tymi pytaniami od ponad dwudziestu lat. To, co odkrywa i opisuje, przysporzyło jej sławy w dziedzinie psychologii i nie tylko. W książce Pozytywność autorka wyjaśnia, jak proporcja 3:1 emocji pozytywnych do negatywnych umożliwia osiągnięcie tego, o czym kiedyś mogliśmy tylko zamarzyć. W niebanalny sposób pokazuje też, że sięganie do własnych wyjątkowych źródeł pozytywności jest mądrą i zdrową inwestycją w przyszłość i że ten potężny, choć niedoceniany, stan psychiczny może mieć korzystny wpływ na nasze relacje, poprawić stan zdrowia, złagodzić depresję i rozszerzyć granice umysłu.

Informacje dodatkowe o Pozytywność:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Pozytywność

Pozytywność - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku,
Dobra książka, która naukowo tłumaczy jaki wpływ ma na nas pozytywność i radzi, jak ją w sobie wypracować. Pozytywne patrzenie naprawdę pomaga w życiu :) Fredrickson pisząc tą książkę chciała przekonać o tym swoich czytelników. Nie przystała jednak tylko na tym - przedstawia też pomocne ćwiczenia, które krok po kroku zwiększają wskaźnik pozytywności, a czytelnik z dnia na dzień zaczyna coraz bardziej żyć pełnią życia. Polecam :)
Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2013-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
spodobała mi się ta książka, zwłaszcza na początku. To naukowe podejście do emocji było miłą odmianą po wszystkich innych poradnikach pozytywnego myślenia, które przeczytałam do tej pory. I czytając, było tak pozytywnie, że aż wystawiłam 6. Jednak po skończeniu lektury, gdy emocje opadły, stwierdziłam, że chyba nic się nie nauczyłam. W związku z czym obniżyłam ocenę do 4. Myślę, że wrócę jeszcze do tej książki w bardziej sprzyjających okolicznościach - być może wtedy nauczę się tej pozytywności :)
Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka