Pozory mylą

Ryzykowna miłość i mroczne tajemnice we wciągającym romansie Sandry Brown. Nikt nie wie, dlaczego doktor Lara Mallory otwiera gabinet lekarski w Teksasie, w prowincjonalnym mieście, w którym żelazną ręką rządzi właścicielka Tackett Oil. Wszyscy pamiętają rolę, jaką Lara odegrała w głośnym skandalu, który doprowadził do upadku błyskotliwego młodego senatora, Clarka Tacketta. Właścicielka Tackett Oil, matka Clarka, zamierza użyć wszelkich środków, by pozbyć się lekarki z miasta. Zwłaszcza gdy Lara poznaje jej młodszego syna, brawurowego pilota, który prowadzi awanturniczy tryb życia. Lara Mallory i Key Tackett wyruszają na bardzo niebezpieczną wyprawę i odkrywają tajemnicę, która może zrujnować imperium Tackettów.

Informacje dodatkowe o Pozory mylą:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d

Kup książkę Pozory mylą

Pozory mylą - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
W książce znajdziemy manipulacje, niewinne ofiary, miłość, zazdrość, nienawiść, liczne zwroty akcji i do tego zaskakujące zakończenie. Chwilami jest zabawnie, a chwilami wzruszająco. Jeśli lubicie intrygi i wątki kryminalne - ta książka będzie idealna.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Potępiona przez świat za romans z senatorem, a tym samym znienawidzona przez jego rodzinę, Lara otwiera gabinet lekarski w rodzinnym mieście kochanka. Matka Clarka zamierza doprowadzić do jej wyjazdu buntując przeciw niej mieszkańców. Lara poznaje młodszego brata Clarka, który prowadzi awanturniczy tryb życia. Lekarka postanawia wykorzystać brawurę Key`a, by wrócić do ogarniętego wojną domową kraju, by sprowadzić do kraju ciało zamordowanej w zamachu córki. Motywem przewodnim powieści jej zazdrość, wraz z jej tragicznymi konsekwencjami. Nienawiść, wrogość, zaborczość w stosunku do innych uzupełniają obraz. Na szczęście nie brak wątku romantycznego, który sprawia, że książka jest interesująca, zaskakująca zwrotami akcji i niespodziewanym zakończeniem.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2011-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jakże często ufamy pozorom, aby potem przekonać się o swojej łatwowierności?

Czasem zderzenie z prawdą bywa bolesne, czasem tylko nas zaskakuje…

A jak było w tym przypadku?…

W małym miasteczku Eden Pass w stanie Teksas rządzi despotyczna Jody Tackett – bogata wdowa, właścicielka pól naftowych firmy Tackett Oil. Wszyscy boją się tej wpływowej kobiety i  ze strachu respektują jej żądania. Jody mieszka ze swoją dorosłą córką, która jest całkowicie zdominowana przez matkę oraz niepokornym synem Keyem, który z kolei bywa gościem w domu.

Kiedy w mieście pojawia się Lara Mallory, nowa lekarka Jody zdecydowanie zaczyna prowadzić z nią wojnę. Postanawia za wszelka cenę pozbyć się kobiety z miasta. Większość mieszkańców omija przychodnię w miasteczku i w obawie przed ”żelazną” Jody wybierają inne, bardziej odległe gabinety.

Dlaczego tak się dzieje?…

Otóż są to konsekwencje skandalu jaki wydarzył się przed pięciu laty i miał związek z ukochanym, starszym synem Jody – senatorem Clarkiem Tackettem oraz tajemniczą Larą Mallory. Niestety mężczyzna zginął w dość dziwnych okolicznościach, a Jody do tej pory nie może się z tego otrząsnąć… To Lara naznaczona została piętnem kochanki nieżyjącego syna i uważana jest za przyczynę wszystkich jego nieszczęść.

„Miłość to potężna siła. To ona czyni z nas ofiary i sprawia, że popełniamy głupstwa, których normalnie nigdy byśmy nie zrobili.”

Pewnego dnia młody i przystojny Key Tackett również powraca do miasta i postrzelony w nogę przez swoją kochankę, szuka pomocy u Lary w przychodni. Jakież jest  zaskoczenie obojga bohaterów, gdy po pewnym czasie okazuje się, że jedyne co ich łączy to wrogość, nienawiść i wzajemne oskarżenia dotyczące przeszłości…

„Miłość to tylko słowo nadużywane przez poetów i autorów piosenek, którzy potrafią wiele wmówić ludziom, lecz w gruncie rzeczy się mylą. Miłość nie odmienia życia, jak tego próbują dowieść przesłodzone refreny. Key nigdy nie znalazł żadnych dowodów potwierdzających magię miłości, a jeżeli – to tylko jej związek z czarną magią.”

Los lubi czasem płatać figle… Lara i Key wyruszają razem na bardzo niebezpieczną wyprawę, która rzuca całkiem nowe światło na aferę sprzed lat. Lara Mallory – łagodna i życzliwa pani doktor okazuje się niezwykle odważną kobietą, zaś twardziel i playboy Tackett – opiekuńczym i wrażliwym mężczyzną.

„W życiu jest jak w medycynie – żeby mogło być lepiej, musi być najpierw gorzej. Zanim rany się zagoją, trzeba je czasem rozciąć albo wpuścić w nie truciznę.”

Z każdym rozdziałem robi się coraz bardziej interesująco, dowiadujemy się ciekawych rzeczy o głównych bohaterach. Wychodzi na jaw prawda o tragicznych zdarzeniach z przeszłości. Autorka snuje intrygę za intrygą, których rozwiązanie jest naprawdę zaskakujące. Ciekawie zarysowane sylwetki bohaterów, wartka akcja, umiejętne manipulowanie faktami, ofiary, miłość… wszystko to powoduje, że tak dobrze czyta się tę książkę.

Jeśli nie macie pomysłu na lekturę, a lubicie historie z intrygą i wątkiem kryminalnym w tle to na pewno nie będziecie żałować spotkania z bohaterami powieści „Pozory mylą”. Warto jeszcze wspomnieć, że historia ta została wydana wcześniej przez wydawnictwo EM pod tytułem – „W ogniu intryg”.

Polecam.

Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2006,
Miłość uwięziona w ciszy
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Miłość uwięziona w ciszy

Na ranczo Anny Corbet, pięknej, głuchej kobiety samotnie wychowującej małego synka, przybywa wędrowny kowboy Jack Sawyer, człowiek, którego przeszłość...

Niebo i piekło
Sandra Brown0
Okładka ksiązki - Niebo i piekło

Na wiadomość o ciężkiej chorobie ojca Schyler wraca do domu na plantacji Belle Terre. Sytuacja w domu i w firmie rodzinnej, którą kieruje szwagier, jest...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski