Popiel, syn popiołów

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Dawno, dawno temu, w czasach, które zaginęły już w pomorcie dziejów, ziemiami naszych przodków wstrząsnął potężny konflikt pomiędzy potomkami króla Anta. Umierający monarcha przekazał władzę swoim synom Lechowi i Krakowi, dzieląc między nich kraj i nakazując wspólną obronę ojcowizny przed najazdem koczowników ze wschodu. Bracia uszanowali wolę ojca i walczyli ramię w ramię, wspierali się w rządach. Założyli własne rody, poślubili wybranki swoich serc i doczekali się potomstwa.

Z upływem lat Lechitów skaził pradawny mrok, który od zarania czasów skrywał się w kniejach otaczających Kruszwicę. Niczym rak począł toczyć ród Lecha, a zwłaszcza królewicza Popiela, który oddał się całkowicie czarnoksięskim praktykom i pojął wiedźmę za żonę.

Wybuchła wojna domowa, brat stanął przeciw bratu, mrok przeciw jasności, zło przeciw dobru…

Poznaj opowieść o naszych przodkach z czasów przed nastaniem mrocznych wieków. Opowieści o honorze, miłości i poświęceniu.

Informacje dodatkowe o Popiel, syn popiołów:

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2020-02-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379954568
Liczba stron: 400
Język oryginału: polski

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Popiel, syn popiołów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Popiel, syn popiołów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2021-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Skoro ,,Dary bogów" pana Jabłońskiego mnie zachwyciły, przyszedł czas na ,,Popiela" - także w formie audiobooka / słuchowiska.
Choć niejako ludzie pojawili się już zdawkowo w pierwszej części cyklu, dopiero w tym tomie widzimy jak bogowie oddają im pierwsze miejsce w szeregu. Choć z nostalgią wspominam perypetie słowiańskich mocy, w tej odsłonie historii także odnajduję wiele ciekawych wątków.
Przede wszystkim zachwyca mnie ukazanie Popiela jako czarnoksiężnika. Uważam, że był to świetny pomysł i nadał tej postaci głębi. Z tego samego powodu odczuwałam nieraz pewien niedosyt. Chociaż bowiem inni bohaterowie również byli ciekawi, momentami wątek mrocznego władcy ginął zupełnie, nie mówiąc już o tym, że bardzo długo czekać musimy na jego wprowadzenie.
Sama luźna interpretacja przeróżnych legend polskich (głównie krakowskich) mnie przekonała. Nie oczekiwałam odbicia ich popularnej treści jeden do jednego i w powieści Witolda Jabłońskiego wiele wątków mnie zaskakiwało i intrygowało. Niektóre może nie były dopracowane idealnie i miałam wrażenie, że rozmywały się na jakimś etapie wraz z pierwotną koncepcją twórcy - chociażby wspomnieć tu mogę brak reperkusji czy jakichkolwiek profitów z nauki Piasta, kiedy doszło do finalnej walki, ale i tak słuchało się tego z zaciekawieniem.
Cudowna oprawa muzyczna i obsada aktorów dubbingowych. Polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Kochanek czerwonej gwiazdy
Witold Jabłoński0
Okładka ksiązki - Kochanek czerwonej gwiazdy

Legendarna, nowa-stara, zaginiona powieść Witolda Jabłońskiego! Historia namiętnego romansu polskiego kleryka z radzieckim żołnierzem u progu zakończenia...

Syn Ordynata
Witold Jabłoński0
Okładka ksiązki - Syn Ordynata

wariacja fantastyczna - dalsze losy bohaterów tajemnicy baronessy ...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy