Popękane życie

Laura przygotowuje się właśnie do matury, jej brat Leo jest licealistą, a najmłodsza z rodzeństwa Lena to perfekcyjna uczennica podstawówki. Pewnego dnie rodzice oznajmiają im, że się rozwodzą. Dotychczasowe życie dzieci całkowicie się zmienia. Muszą się zmierzyć z nową rzeczywistością, w której nie mają już bezpiecznej przystani - pełnego ciepła domu z mamą i tatą.

Popękane życie to powieść dla młodzieży, która porusza ważny temat relacji rodzinnych oraz poczucia bezradności i osamotnienia, w momencie gdy rodzina zaczyna się rozpadać. Rozpad więzi rodzinnych powoduje u bohaterów problemy szkolne, problemy z przyjaciółmi oraz złość, apatię, a w końcu depresję. Każde z dzieci stara się na swój sposób radzić sobie z nową sytuacją.

Informacje dodatkowe o Popękane życie:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2022-04-13
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Popękane życie

Popękane życie - opinie o książce

Przed najstarszą z rodzeństwa Laurą niebawem matura, Leo uczęszcza do liceum, a najmłodsza Lena do podstawówki gdzie doskonale radzi sobie z nauką. W ich domu od jakiegoś czasu czuć zmiany, między rodzicami nie dzieje się dobrze, czuć chłód, widać nieporozumienia. Pewnego dnia rodzeństwo dowiaduje się, że wszystko się zmieni. Rodzice oznajmiają, że się rozwodzą, a ojciec wyprowadza się z domu. Jak zareagują na to dzieci? Jak poradzą sobie z nową rzeczywistością? Czy rodzice pomogą im przez to przejść?

Rozwód jest czymś bardzo trudnym dla dziecka i wiem, co mówię, moi rodzice się rozwiedli. To czas, kiedy często nieświadomie próbują „przeciągnąć” dziecko na swoją stronę, zamiast pomagać mu pogodzić się z tym, co się dzieje, dokładają. W książce trójka rodzeństwa musi sobie poradzić w takiej sytuacji. Bardzo podobało mi się, jak autorka wszystko zobrazowała, pokazując wiele prawdy, a jednocześnie podpowiadając jak sobie z tym poradzić.

Moim zdaniem książka będzie świetnym prezentem dla starszych dzieci, które znajdą się w takiej sytuacji. Poznając historię Laury, Leo i Leny, zobaczą, jak to u nich wyglądało. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Napastnicy: Snajperzy, dryblerzy, szaleńcy
Joanna Jagiełło 0
Okładka ksiązki - Napastnicy: Snajperzy, dryblerzy, szaleńcy

Co jest najważniejsze w piłce nożnej? Oczywiście gole! Nic więc dziwnego, że za najwybitniejszych piłkarzy uważa się tych, którzy strzelają ich...

Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Najukochańsza

Od kiedy Miłka zamieszkała w domu w środku lasu z mamą artystką jej życie diametralnie się zmieniło. Wczesne wstawanie i dojazdy do szkoły to koszmar,...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska