Polowanie na Franciszka

Wciągająca, sensacyjna powieść z gatunku watykańskich thrillerów, pełna nie do końca wyjaśnionych tajemnic, w której rzeczywistość niezwykle umiejętnie przeplata się z fikcją literacką, dostarczając czytelnikowi wielu niezwykłych wrażeń. Bohaterzy tej historii muszą dokonać wyboru, a nie jest on wcale łatwy i oczywisty. Stawką jest życie... i to nie tylko to ziemskie. Dlatego jego ocalenie za wszelką cenę nie musi okazać się najważniejsze. Kto i dlaczego chciał dokonać zamachu na papieża podczas kanonizacji Jana Pawła II? Odpowiedź w tym niezwykle frapującym thrillerze...

Informacje dodatkowe o Polowanie na Franciszka:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2014 (data przybliżona)

Kup książkę Polowanie na Franciszka

Polowanie na Franciszka - opinie o książce

Na początku napiszę, że to jest bardzo dobry watykański thriller. Jak wiecie Watykan w swoich murach skrywa mnóstwo tajemnic i sekretów. W powieści Mirosława Krzyszkowskiego ,,Polowanie na papieża" rzeczywistość miesza się z literacką fikcją. Czy życie Papieża Franciszka może być zagrożone? Komu zależy, żeby go oczernić? Co tak naprawdę wiemy o Franciszku? Co powiecie na temat ludzi, którzy nie akceptują II Soboru Watykańskiego i wszystkiego co się dzieje od tego czasu?
Mnóstwo akcji i niebezpiecznych sytuacji. Kto tu jest dobry, a kto zły? Czy odkryjecie prawdę nim będzie za późno?
Zastanawiam się kto tak naprawdę jest autorem tej historii. Odkryłam, że w 2014 roku powstała powieść ,,Polowanie na Franciszka" a w 2022 ,,Polowanie na papieża". Autorem pierwszej jest James Christopher Hidden. Autorem drugiej jest Mirosław Krzyszkowski. To samo wydawnictwo, takie same opisy. Okładki takie same tylko różnią się tytułami. Książkę znalazłam na empikgo. Ebook nosi tytuł ,,Polowanie na Franciszka", audiobook taki sam tytuł z tym, że okładka nosi tytuł ,,Polowanie na papieża" i lektorka czyta tytułu i autora z tej okładki. Nadal nie rozumiem o co tu chodzi.
Pomimo tego zapętlenia książka jest bardzo dobra i godna polecenia.

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun