reklama

Podróże po ludzkim ciele

Każdy człowiek na całe życie związany jest ze swoim ciałem, ale dla wielu z nas pozostaje ono niezbadanym terytorium. W ,,Podróżach po ludzkim ciele" Gavin Francis, lekarz, podróżnik i nagradzany autor książek, zaprasza do przeżycia niezwykłych przygód i poznawania nieznanych krajobrazów ludzkiego ciała. Czerpiąc ze swego bogatego doświadczenia lekarskiego, Francis łączy szpitalne historie z refleksjami na temat tego, jak przez tysiąclecia wyobrażano sobie ciało i rozumiano jego funkcjonowanie. Wędruje z nami od prążkowanej powierzchni mózgu po sekretne czynności serca i macicy, od tętna życia na nadgarstku po unikatową konstrukcję stopy, celebrując niezwykłą role ciała w naszym życiu.

Książka ta może służyć zarówno jako podręcznik użytkownika ciała, jak i świadectwo fascynacji jego cudami. Przeczytajcie ją, a wasze podejście do życia, zdrowia i choroby zmieni się raz na zawsze.

Informacje dodatkowe o Podróże po ludzkim ciele:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2018-03-30
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Adventures in Human Being

Kup książkę Podróże po ludzkim ciele

Podróże po ludzkim ciele - opinie o książce

Zbiór esejów na temat ludzkiego ciała. Każdy rozdział to luźne rozważania dotyczące jednej części ciała, z licznymi odwołaniami do literatury i sztuki i przypadków klinicznych z doświadczeń zawodowych autora. Czyta się przyjemnie.

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-11-13, Przeczytałem,
Przemiany ludzkiego ciała
Gavin Francis0
Okładka ksiązki - Przemiany ludzkiego ciała

Żyć - to nieustannie się zmieniać. Gavin Francis, lekarz i pisarz, w swej nowej książce opisuje transformacje zachodzące przez całe ludzkie życie, sięgając...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung