reklama

Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m.

Tom 2 cyklu Podróże Julki i Krzysia

W czasach, gdy aktywność fizyczna przegrywa starcie z wszechobecnymi ekranami laptopówi tabletów, niniejsza książka zaprasza na wyprawę w góry! Młodzi czytelnicy będą towarzyszyć Julce, Krzysiowi i ich rodzicom w zdobywaniu kolejnych szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Lekkie, zabawne, a jednocześnie pouczające historyjki okraszone kolorowymi ilustracjami pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata i zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania czasu. Próba skompletowania Korony Gór Polski będzie fascynującą przygodą!

Naukowcy biją na alarm! Ostrzegają, że epidemia braku aktywności fizycznej często zaczyna się w dzieciństwie, nasila w okresie dojrzewania i czasami trwa już niestety przez całe życie. Podejmowanie skutecznych działań zaradczych jest ważne w każdej grupie wiekowej, ale szczególną uwagę należy poświęcić młodemu pokoleniu, w przypadku którego najłatwiej kształtować właściwe zachowania. Książka, którą trzymasz w ręce, to zarazem zabawna i pouczająca bajka, adresowana nie tylko do dzieci. Liczę, że wypromuje taki system postaw, wartości i przekonań, który zaowocuje chęcią prowadzenia aktywnego stylu życia i zdobywania górskich szczytów.

dr Karolina Kostorz, AWF Katowice

Miłości do gór i aktywności najlepiej można nauczyć, dając przykład własnym zachowaniem. To od nas dzieci uczą się, jak spędzać wolny czas. Wykorzystajmy to dobrze i pokażmy im nasze piękne góry. Idealnie nam w tym pomoże niniejsza książka.

Marcelina Ziętek, mgr pedagogiki

Informacje dodatkowe o Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-05-20
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m.
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Mariusz Hołod

Kup książkę Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m.

Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2022-08-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Cała opinia na blogu Ewelina-czyt.blogspot.com

"Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n. p.m." to druga książka cyklu dla dzieci "Podróże Julki i Krzysia". W części pierwszej zwiedzaliśmy zamki Polski południowej, a recenzję tej części znajdziecie TUTAJ.
Dziś przyszła kolej na kolejną przygodę w towarzystwie tych uroczych dzieciaków i ich rodziców... Tym razem poznamy kilka szczytów tworzące Koronę Gór Polski (jest to 28 najwyższych szczytów we wszystkich dwudziestu ośmiu pasmach górskich występujących w naszym kraju).
Wędrując z rodziną, poznajemy podstawowe zasady i tajniki wspinaczek górskich, obserwujemy górską florę i faunę, dowiadujemy się o wielu ciekawych miejscach zlokalizowanych pod poszczególnymi szczytami i przede wszystkim przypominamy sobie, że czasami lepiej odpuścić i wrócić na dany szczyt niż narazić się na niebezpieczeństwo lub utratę zdrowia. Przy okazji my dorośli możemy sobie przypomnieć, a nasze dzieci nauczyć, że czas spędzony z najbliższymi to najcenniejszy i najpiękniejszy prezent, jaki możemy sobie wzajemnie ofiarować w tym zabieganym świecie.
Czy udało się zdobyć wszystkie szczyty, nie zdradzę, ale jestem przekonana, że po lekturze tej książki nabierzecie nieodpartej ochoty na wiele pieszych wycieczek, a kto wie, może wyruszycie nawet na górskie szczyty i sami zdobędziecie Koronę Gór Polski?

Czytając moje poprzednie opinie o książkach edukacyjnych pana Marcinowskiego ("Kosmoliski", "Ekoliski", "Podróże Julki i Krzysia Zamki Polski Południowej", "Wojtuś i jego potworki Emocje u dzieci", "Wiele do stracenia") wiecie już, jak bardzo cenię sobie twórczość tego autora.
Wszystkie te książki w bardzo przyjemny sposób wprowadzają młodego czytelnika w otaczający go świat, a przy okazji i dorosły czytelnik może zaczerpnąć z nich sporo inspiracji do rozmów i spędzenia wspólnego sposobu ze swoją pociechą.
Dokładnie tak samo jest i w tym przypadku.
Książeczka jest przepięknie wydana, opatrzona wieloma barwnymi przyciągającymi wzrok ilustracjami. Doskonale współgra ze swoją poprzedniczką (Zamki Polski Południowej), również tutaj na początku znajdziemy mapę przedstawiającą położenie czternastu szczytów, a na końcu miejsce na pieczątki, które można zdobyć po ich osiągnięciu.
Książeczka przepełniona jest wieloma ciekawostkami, merytoryczną wiedzą, tekst jest bardzo przejrzysty i zrozumiały dla maluchów.
Jak zawsze na końcu znajduje się również quiz sprawdzający, ile zapamiętaliśmy z opowieści, oraz pomysły na to jak spędzić wspólnie czas. Doskonałym pomysłem jest zebranie w jednym miejscu wskazówek i rad dotyczących górskich wycieczek, a także porada, która mocno mnie zaskoczyła (przytoczę ją poniżej). Gdybym wiedziała wcześniej o Klubie Zdobywców Korony Gór Polski, miałabym już kilka zdobytych pieczątek ;)

Ponownie jestem zachwycona tą książeczką, i jestem niemal pewna, że pozwoli ona rozbudzić chęć podróżowania i odkrywania naszego pięknego południa.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Książka jest idealna zarówno dla młodszego jak i starszego czytelnika, rozbudzająca ogromny apetyt na podróże... Te małe i te duże.

POLECAM...

Pomysł na wakacje 🏞

"Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m." to kolejna interesująca publikacja autorstwa Marka Marcinowskiego, kojarzonego z takimi pozycjami dla dzieci jak: "Ekoliski", "Kosmoliski", "Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej" czy "Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci". Lubiący książki akcji dla dorosłych mogą znać autora z pierwszego tomu powieści z wątkami kryminalnymi "Wiele do stracenia". Warto również wspomnieć o licznych akcjach dobroczynnych, w których pan Marek często bierze udział.

Muszę przyznać, że zgodnie ze znalezionym opisem "Korona Gór Polski" inspiruje do tego, by odejść od ekranów telefonów, laptopów czy tabletów. Ponadto pozwala poznać wybrane szczyty, a ponadto pomaga rozbudzić ciekawość świata oraz zachęcić całe rodziny do aktywnego i WSPÓLNEGO spędzania czasu.

Zamieszczona na początku mapa przedstawia lokalizację omawianych szczytów. Treść natomiast stanowi opowieść o podróży czteroosobowej rodziny w celu zdobycia Korony Gór Polski. Oczywiście na samym początku dowiadujemy się, czym w ogóle jest tytułowa korona. Później mamy okazję towarzyszyć uczestnikom wyprawy i poznawać wybrane szczyty oraz związane z nimi ciekawostki. Przygody i zawarte informacje są przedstawione w przystępny, zrozumiały i interesujący sposób. Ilustracje stanowią w zasadzie obowiązkowy dla młodych czytelników element. Są one utrzymane w podobnym stylu jak w przypadku książki "Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej".

Po raz kolejny pojawiają się moje ulubione sekcje na końcu, tzn. zadania, quiz oraz specjalne miejsce, w którym można kolekcjonować pieczątki z poszczególnych wycieczek albo powklejać małe zdjęcia ;) Dodatkowym i naprawdę godnym uwagi elementem publikacji jest fragment zatytułowany ZASADY GÓRSKICH WĘDRÓWEK, w którym autor sygnalizuje, jak się przygotować do wyprawy, by była ona przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna zarówno dla samych uczestników, jak i otoczenia, będącego celem ich podróży.

Muszę przyznać, że książka jest świetną podpowiedzią, jak w przyjemny i pożyteczny sposób można spędzić czas (i to nie tylko w czasie wakacji!). Do tego rozbudza ciekawość, a część z zadaniami i quizami ćwiczy dodatkowo pamięć i pomaga w wyselekcjonowaniu różnych informacji. Można ją równie dobrze wykorzystać do trenowania umiejętności czytania ze zrozumieniem, ale także sprawdzi się jako wstęp do większej górskiej przygody.

Z "Podróżami Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m." nuda nikomu nie grozi, a aktywność fizyczna to niejako skutek uboczny wynikający z jej czytania ;)

Przyjemnej lektury, a potem... na wycieczki w góry!

Książki od tego Autora, biorę absolutnie w ciemno!!! Wiem, że mnie nie zawiedzie. !! 🥰Przeciwnie, potrafi tak zainteresować lekturą, że podczas czytania frajdę mają zarówno mali jak i duzi !!! 😍😅 dlatego jest mi niezmiernie miło, że również i tę pozycję mogłam objąć patronatem medialnym!! 😍 jestem dumna z tej serii i śmiało Was zachęcam do jej poznania oraz wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego!! 😍 a co znajdziemy w tej części?🏔⛰️🗻 W zasadzie sam tytuł mówi nam już wszystko!! 😍

Tym razem, Julka i Krzyś wraz z rodzicami mieli przed sobą nie lada zadanie. Rodzice bowiem, swoim pociechom zafundowali nie lada niespodziankę!! Mianowicie, postanowili wspólnie zdobyć Koronę Gór Polski. Pewnie, zastanawiacie się, co to takiego? Już wyjaśniam. Są to szczyty, które reprezentuje aż 28 pasm górskich na terenie całego, naszego kraju! Podczas ich zdobywania, możemy na każdym szczycie otrzymać pieczątkę, która finalnie po zebraniu wszystkich uczyni nas zdobywcami!! Brzmi świetnie, prawda? ;) dzieci też tak uważały, , zatem z wielką ochotą wyruszyły na podbój szczytów. Ponadto mieli po drodze mnóstwo ciekawych przygód oraz niesamowite widoki. Chcecie się dowiedzieć, jakie szczyty zdobyli? Co udało im się zobaczyć po drodze? Ile szczytów udało im się zdobyć? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie podczas czytania tej ciekawej pozycji!!!

Jak dla mnie książka jest po prostu genialna. Przede wszystkim jest kopalnią wiedzy. Wszystko jest przedstawione w bardzo ciekawy sposób, więc myślę, że dzieci będą miały podwójną frajdę. Lektura też wymaga od nas, czytelników dokładnego skupienia się. Bowiem Autor na koniec publikacji, postanawia sprawdzić, co udało nam się zapamiętać z lektury. Na końcu znajduje się quiz, dotyczący treści książki. Myślę, że dzieci nie będą miały z nim kłopotu, a przeciwnie doskonale będą się bawić i z większą uwagą będą słuchały. Ponadto znajdziemy cenne rady i wskazówki dotyczące tego, jak powinniśmy się przygotować do wycieczki w góry oraz co ze sobą zabrać, by być przygotowanym na każdą okoliczność. Ponadto podczas czytania warto zwrócić uwagę na umieszczone gdzieniegdzie literki, które utworzą nam pełne hasło. Więc mamy również elementy zagadkowe i kolejny dowód na to, że podczas czytania tej lektury, możemy się naprawdę świetnie bawić!! 😍 a na końcu prawdziwa gratka!! ;) mamy wykaz szczytów zamieszczonych w pozycji, gdzie sami możemy wpisać datę, kiedy nam się uda dany szczyt zdobyć!! 😍 no po prostu lektura idealna!!! 😍

Kocham książki, które bawią a jednocześnie edukują. Są prawdziwymi kopalniami wiedzy a jednocześnie pobudzają apetyt na więcej. Taka jest właśnie ta książka, takie są wszystkie publikacje dziecięce Autora. Jeśli zatem szukacie wartościowych lektur dla swoich dzieci, bądź po prostu chcecie znaleźć sposób na ciekawe spędzenie wakacji, które notabene zaraz się rozpoczną, to ta pozycja będzie wręcz idealna!!!! 😍 jest to też doskonały prezent na zbliżający się Dzień Dziecka - po prostu książka na medal!!! 😍 bardzo Wam ją polecam jak i wszystkie pozycje Pana Marka. Bardzo dziękuję za zaufanie, za możliwość objęcia patronatem kolejnej, wspaniałej edukacyjnej pozycji dla dzieci! ;) przyznaję w pełni zasłużone 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekam z niecierpliwością na kolejne pozycje!!! 😍🥰

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-06-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przed wami kolejna niesamowita pozycja od cudownego autora bajek dla dzieci:-) Wydana w twardej oprawie i bardzo kolorowych ilustracjach. Całą przygodę opowiada nam narrator, gdzie głównymi postaciami są dzieci Julka i Krzyś. Zaraz na drugiej stronie znajdziecie mapę szczytów Gór Polski poniżej 1000 m n.p.m. Jako, że dzieci dobrze się uczą w szkole, często rodzice zabierają ich na przeróżne wycieczki. Tym razem postanowili wspólnie zdobyć Koronę Gór Polskich. Oczywiście dzieci bardzo szybko zainteresowały się niecodziennym słowem ,,korona". Na szczęście ich rodzice są na tyle inteligentni, że zaraz im wszystko wyjaśniają. Będąc już przed samą górą rodzice pouczyli ich o rozgrzewce, którą należy wykonać, by później nie doznać urazu nogi. Następnie ich wiedza poszerzyła się o słowo gołoborza.
To nie była ich jedyna wyprawa, gdyż już za tydzień wyruszyli na zdobycie Ślęży, najwyższego szczytu Przedgórza Sudeckiego. Tym razem o rozgrzewce pamiętali wszyscy. Poznali kolejne niesamowite zwierzątko i zostali pouczeni o ciszy, jaką muszą zachować będąc w lesie. Oczywiście to nie koniec przygód naszych małych bohaterów. Tydzień minął jak jeden sen i rodzina postanowiła zwiedzić kolejne fascynujące miejsce, czyli Góry Kaczewskie. Ich wycieczki bywały co tydzień, by dzieci spokojnie mogły nie przerywać nauki szkolnej. Weekendowe wypady były ich nagrodą z której wszyscy byli bardzo zadowoleni. Jeśli nie jesteście pewni gdzie się dane góry znajdują, to zajrzyjcie na przednią stronę mapy. W ten sposób szybko zlokalizujecie dane miejsce i kto wie, może sami zapragniecie zwiedzić jakąś z Gór?
Książki pana Marka są mądre i w prosty sposób przyswajają dzieciom wiadomości o górach. Zwiedzając je możemy się zawsze czegoś ciekawego dowiedzieć, a młodemu pokoleniu coś na pewno zostanie w głowie. To takie przygotowanie ich do prawdziwego szkolnego nauczania. Serdecznie polecam nie tylko do przeczytania, ale choćby naszym pociechom do posłuchania o przygodach Julki i Krzysia, których z pewnością oni polubią:-)

Podwodny świat
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Podwodny świat

"Podwodny świat" to książeczka pełna wpadających w ucho, uroczych rymowanek, która w lekki i zabawny sposób wprowadzi młodego czytelnika w niesamowity...

Wiele do stracenia
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Wiele do stracenia

W ŚWIECIE NAPĘDZANYM ŻĄDZĄ PIENIĄDZA NIE MA MIEJSCA DLA SŁABYCHAndrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się po szczeblach kariery w jednym...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski