Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2

Po ucieczce z Grodu Rosomaków Mirra i Sigurd wraz z towarzyszami kontynuują poszukiwanie siostry chłopca. Jednocześnie ludwisarze podejmują desperacką próbę wynegocjowania pokoju z Cieniami. Wszyscy zauważają, że świat się zmienił. W Lesie, który zawsze budził grozę wśród ludzi, pojawiają się stwory przerażające nawet mieszkających w nim ludwisarzy, a znaki na niebie budzą trwogę wśród najdzielniejszych wojowników.

W takich okolicznościach Sigurd znowu nie jest pewien, komu może ufać. A kiedy spotyka córkę Króla Cieni, jego wyobrażenie o mrocznym plemieniu wywraca się do góry nogami. Czy kolejny dzwonek, Pocieszyciel, pomoże chłopcu pogodzić się ze stratą siostry?

Pocieszyciel to druga część trylogii Milcząca Trójka. Jeszcze bardziej tajemnicza, jeszcze bardziej pasjonująca. Trafiamy do wnętrza gór, zatopionych korytarzy, zdradliwych jaskiń i wąwozów. Jesteśmy świadkami ataków mitycznych zwierząt, poznajemy sekrety mieszkańców Mglistej Fortecy, obserwujemy przemianę bohaterów i ich dramatyczne wybory.

Dynamiczna akcja, legendarne stwory, ekscytujący pradawny świat sprawiają, że zanurzamy się w tym niezwykłym uniwersum bez reszty.

Informacje dodatkowe o Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2:

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-08-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

Synne Kristine Eriksen w ,,Pocieszycielu" odsłania przed nami dalsze losy Sigurda i Mirry. W tej bezpośredniej kontynuacji jesteśmy świadkami wędrówki, której celem jest odnalezienie porwanej siostry Sigurda. Podobnie jak w tomie pierwszym, będzie dużo emocji, ciekawych postaci, przerażających potworów i tajemniczych miejsc.

??

Mimo dynamicznej akcji, przy lekturze tych książek odczuwam wielki spokój, a barwne opisy przyrody i leśna sceneria dają mi poczucie bliskości z naturą.

W tej części Synne Kristine Eriksen szerzej omawia konflikt Cieni z ludwisarzami oraz zmiany zachodzące w Lesie. Z ciekawością dowiadywałam się szczegółów na temat świata wykreowanego przez autorkę, zwłaszcza że niektóre jego aspekty w ,,Opiekunie" były tylko lekko muśnięte. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie dowiem się jeszcze więcej o przyczynach niektórych rozłamów, tak, by mieć pełny obraz sytuacji.

Uważam, że Milcząca Trójka to wspaniała seria i już nie mogę się doczekać finałowego tomu trylogii! Jeśli lubicie nordyckie klimaty, naturę, odważnych bohaterów i ciekawe zwroty akcji, koniecznie sięgnijcie po ,,Opiekuna" i ,,Pocieszyciela" ?

Dzwon Śmierci. Milcząca Trójka, tom 3
Synne Kristine Eriksen0
Okładka ksiązki - Dzwon Śmierci. Milcząca Trójka, tom 3

Świat spowił wieczny zmierzch. Armia cieni ruszyła, by zniszczyć świat ludzi. Drzewa szepczą o śmierci. Mirra jest przerażona. Boi się, że świat ludwisarzy...

Opiekun. Milcząca trójka, tom 1
Synne Kristine Eriksen0
Okładka ksiązki - Opiekun. Milcząca trójka, tom 1

Sigurd prowadzi spokojne życie w starym lesie. Pewnego dnia w zaskakujących okolicznościach znika jego ukochana siostra. Żeby ją odnaleźć, chłopiec musi...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka