Opiekun. Milcząca trójka, tom 1

Sigurd prowadzi spokojne życie w starym lesie. Pewnego dnia w zaskakujących okolicznościach znika jego ukochana siostra. Żeby ją odnaleźć, chłopiec musi opuścić bezpieczny dom i prosić o pomoc wuja, z którym od lat nie utrzymuje kontaktów.

Wkrótce zostaje wciągnięty w wydarzenia, które wydają się go przerastać: polityczne intrygi, podżeganie do wojny i utratę najbliższych. Kiedy spotyka Mirrę, dziwną leśną istotę, uświadamia sobie, że zniknięcie jego siostry jest związane z przebudzeniem się złowrogiej mocy. Mirra też jest w trakcie tajnej misji - poszukuje dzwonka, który chronił jej plemię przed zagrożeniem ze strony cieni. Sigurd i Mirra powoli odkrywają, że nikt nigdy nie powiedział im całej prawdy: o ich rodzicach, o świecie, w którym żyją, o okrutnej przeszłości i o tym, co czai się w ciemności...

Czy chłopiec stawi czoła własnej przeszłości i zawalczy nie tylko o siostrę?

Milcząca trójka to seria fantasy inspirowana epoką wikingów: mamy tu grody wojowników, walkę o władzę, ale także tajemnicze leśne plemiona rządzące się własnymi prawami; legendy i magiczne stwory, prawdziwą przyjaźń i przejmujące rodzinne opowieści.

Informacje dodatkowe o Opiekun. Milcząca trójka, tom 1:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2023-02-08
Tytuł oryginału: De tre tyste. Elaras trst

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Opiekun. Milcząca trójka, tom 1

Opiekun. Milcząca trójka, tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-03-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

??

,,Opiekun" to pierwsza część trylogii ,,Milcząca trójka". W tym tomie autorka opisuje losy Sigurda i Mirry, którzy w tym samym czasie rozpoczynają dwie niezależne od siebie wyprawy.

Sigurd rusza na ratunek młodszej siostrze, która padła ofiarą porwania z własnego podwórka przy leśnej chacie. Mirra natomiast zostaje oddelegowana przez matkę do wykonania pewnej misji, mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa własnemu plemieniu.

Gdy pewnego dnia spotykają się w Grodzie Rosomaków, okazuje się, że oboje mają jeden wspólny cel.

Jakie to było dobre!

Choć początkowo miałam problem z zapamiętaniem wszystkich imion i nazw geograficznych, później nie mogłam się już od tej historii oderwać. Leśne kadry, tajemnice, mroczne legendy i sekretne plemiona uczyniły tę powieść wyjątkową i niezwykle wciągającą. Autorka wykreowała ciekawe, złożone postaci, których losy śledziłam z zapartym tchem.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale wierzę, że może być doskonałą lekturą do wspólnego rodzinnego czytania.

Na pewno sięgnę po kolejne tomy trylogii, zwłaszcza że akcja urywa się w bardzo ciekawym momencie.

Polecam!

Dzwon Śmierci. Milcząca Trójka, tom 3
Synne Kristine Eriksen0
Okładka ksiązki - Dzwon Śmierci. Milcząca Trójka, tom 3

Świat spowił wieczny zmierzch. Armia cieni ruszyła, by zniszczyć świat ludzi. Drzewa szepczą o śmierci. Mirra jest przerażona. Boi się, że świat ludwisarzy...

Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2
Synne Kristine Eriksen0
Okładka ksiązki - Pocieszyciel. Milcząca Trójka, tom 2

Po ucieczce z Grodu Rosomaków Mirra i Sigurd wraz z towarzyszami kontynuują poszukiwanie siostry chłopca. Jednocześnie ludwisarze podejmują desperacką...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun