Pociąg pełen ludzi

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Pociąg pełen ludzi to pełna złożonych przemyśleń historia o podróżowaniu pociągami. Główny bohater, pasjonat kolejnictwa, dzieli się swoimi doświadczeniami z różnych tras pokonywanych tym wyjątkowym środkiem transportu, jakim jest właśnie pociąg. Nie cel podróży jest tu jednak najważniejszy, lecz spotkania i rozmowy z innymi pasażerami. Bohater uważnie przygląda się napotkanym osobom i temu, jak radzą sobie z rozmaitymi sytuacjami, które wydarzają się w drodze. Zadaje pytania i stara się zrozumieć różne sposoby patrzenia na świat. To historie o tym, jak każda, nawet najkrótsza, podróż może stać się pretekstem do nowego spojrzenia na siebie i innych.

Notatka o Autorze

Ksiądz Piotr Morawski pochodzi z Radomia. Swoją pracę duszpasterską potrafi łączyć z zamiłowaniem do poezji, wędrówek po górach, a przede wszystkim do podróży koleją, czego efektem jest książka, którą trzymasz w dłoniach. Jednocześnie każdą wolną chwilę przeznacza na zwiedzanie jeszcze nieodkrytych przez niego zakątków kraju i poznawanie nowych ludzi, miejsc oraz lokalnej kuchni.

Informacje dodatkowe o Pociąg pełen ludzi:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2023-11-24
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788367642514
Liczba stron: 100

Tagi: opowiadania

więcej

Kup książkę Pociąg pełen ludzi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pociąg pełen ludzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - krystiancholewa
krystiancholewa
Przeczytane:2024-01-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

 

Pociąg pełen ludzi to niesamowita opowieść o spostrzeżeniach, jakie odebrał, autor książki, podczas podróży pociągiem.
W swojej publikacji autor o opowiada o niesamowitej przygodzie, jakim ,była jego praca w warsie, czyli wagonie. Jak czasami ludzie być potrafią okrutni względem drugiego człowieka. Podróż pociągiem to niesamowita przygoda życia, dlatego że poznajemy bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Każdy z nich jest, zupełnie inny, każdy ma pewną historię swojego życia, której rąbka tajemnicy nie raz w pociągu uchyla, Dla mnie ta publikacja jest świetna dlatego, że tak samo, jak autor lubię podróżować i poznawać ludzi pomimo swojej niepełnosprawności. Książka powinna być skierowana do miłośników kolei, ale i osób ciekawych świata. Jest idealna, by zabrać, ją ze sobą w podróż. Dlatego że powyższa publikacja jest napisana prostym łatwym językiem, ma zaledwie kilkanaście stron a przeczytanie jej, zajmuje naprawdę chwilę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-12-06, Ocena: 3, Przeczytałem,

Zapraszam na mój Instagram: violet.and.dog
.
Podróż pociągiem nie zawsze przebiega komfortowo i zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Wie o tym każdy, kto choć raz dał się porwać słowom piosenki Maryli Rodowicz – „Wsiąść do pociągu byle jakiego…” i ruszyć w podróż koleją. Jedni decydują się na ten środek transportu, bo nie mają innego wyboru, inni zaś robią to celowo i nie przeraża ich panujący w nim wszechobecny ścisk i gwar. Jeśli ciekawi was, co takiego urzekło autora w podróży pociągiem że aż zdecydował się napisać o tym książkę, to musicie sięgnąć po „Pociąg pełen ludzi” i przekonać się sami.

Książka Morawskiego ma formę dziennika złożonego z 19 krótkich rozdziałów. Jest zapisem jego wnikliwych obserwacji i refleksji nad ludźmi, sytuacjami i zjawiskami społecznymi. Autor zwraca uwagę na to, że czasem zbyt szybko oceniamy innych, a także zamieniamy nasze życie w nieustanną pogoń za pieniądzem. Ubolewa nad ubożeniem mowy polskiej i postępującej wulgaryzacji języka. Oprócz typowych spostrzeżeń zirytowanego podróżą pasażera Morawski dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami z pracy na kolei, gdy jeszcze jako młody student był jednym z jej pracowników.
.
Książka może wybitna nie jest i nie odkrywa przed nami niczego, co nie byłoby nam znane, jednak jest tak króciutka (niecałe 100 stron), że jakby w sam raz do przeczytania w pociągu. Gdybym nie wiedziała, że napisał ją ksiądz, to raczej bym się tego nie domyśliła. Język jest prosty i w tej prostocie tkwi jego siła. Momentami miałam wrażenie, że jej autorem jest ktoś, kto, mimo iż deklaruje przyjemność z podróży pociągiem, to wcale tej przyjemności nie odczuwa.
.
Czego mi zabrakło? Historii, które by mnie zaskoczyły i których nie znałabym z własnego doświadczenia. Książka składa się w całości z osobistych i niepotwierdzonych spostrzeżeń autora. Czy trafnych? Warto byście ocenili sami. Myślę, że niejeden z nas mógłby się podzielić podobnymi historiami z podróży pociągiem dlatego nie widzę w tej książce nic odkrywczego. Podsumowując – jest to przyjemna lektura, którą przeczytacie błyskawicznie.
.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwoborgis

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy