Pociąg do krainy snów

Z głośnym gwizdem odjeżdża ze stacji nocny pociąg. Jest to absolutnie wyjątkowa maszyna, ponieważ wiezie dziecięce marzenia. Można w niej spotkać yeti, baletnicę, przyjaznego potwora czy księżniczkę. Nagle pociąg zatrzymuje się gwałtownie, ponieważ na torach leży przewrócone drzewo. Zaczyna się wyścig z czasem - dzieci czekają, pociąg powinien dojechać na stację przed północą! Aby się to udało, magiczni pasażerowie muszą zacząć współpracować...

Informacje dodatkowe o Pociąg do krainy snów:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-10-11
Tytuł oryginału: The Night Train

Kup książkę Pociąg do krainy snów

Pociąg do krainy snów - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
O snach napisano już wiele. Ich interpretacji jest sporo, niektóre rozśmieszające, inne przerażające. Nie znam się na tym zupełnie ale jedno jest pewne - w snach można przeżywać niesamowite przygody, a nie raz wręcz abstrakcyjne sytuacje.   Wiedzą o tym doskonale pasażerowie pociągu zmierzającego do Sennego Miasteczka. To bohaterowie dziecięcych snów! Spieszą by w miasteczku wskoczyć w nie ponownie i stać się towarzyszami najwspanialszych przygód. Jednak trafiają na przeszkodę. Na torach leży powalone drzewo. By je usunąć muszą działać wspólnie, choć wcale nie wykazują zainteresowania. Czy zmienią podejście? Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy uda im się usunąć drzewo i zdążyć do końcowej stacji na czas?   Ta książka zachwyci Was swym zimowym klimatem w magicznej szacie. Przeniesie w świat dziecięcych snów i wyobrażeń, przy okazji czarując cudownymi ilustracjami, od których nie tak łatwo oderwać wzrok.   Pokaże także, że współdziałając można osiągnąć wiele, zwłaszcza jeśli ma się ten sam cel.   To książka w sam raz na ten okołoświąteczny czas!

Zapraszam Was w magiczną podróż pociągiem zmierzającym prosto do krainy dziecięcych snów, gdzie każde słowo jest jak bilet do nieodkrytych zakątków marzeń i nieskończonej wyobraźni.

W zimowej scenerii, gdzie śnieg skrzypi pod nogami, a mróz szczypie w nosy i uszy, autor zabiera nas w klimatyczną przygodę. Przeżyjmy podróż magicznym pociągiem do krainy snów, gdzie senne postacie zmierzają prosto do drzemiących maluchów. Zajmijcie wygodnie miejsca w wagonie wyobraźni pełnej magii i tajemnicy oraz dajcie się porwać niesamowitej przygodzie.

Baletmistrz Henryk, odważna księżniczka Maja podróżująca wraz ze smoczycą Rubinką, Yeti popijający lodową herbatę z imbryka, oraz przyjazny włochaty stwór, który marzy o tym, aby ludzie przestali się go bać, zmierzają ku Sennemu Miasteczku, by o północy wkroczyć w sen czwórki dzieci.

Niespodziewanie na ich drodze pojawia się przeszkoda, która może doprowadzić do katastrofy - drzewo przewraca się na tory, a pasażerowie muszą dotrzeć do końcowej stacji przed północą, aby pojawić się w dziecięcych snach. Czy im się uda? Czy może dzisiejszej nocy cztery dziecięce sny zostaną puste?

Wszyscy mają wspólny cel - dotrzeć do Sennego Miasteczka na czas, by wkroczyć w sen dzieci w odpowiednim momencie. Silna idea współpracy, wzajemnej pomocy i uczenia się od siebie nawzajem sprawia, że każdy z bohaterów ma swoją wyjątkową rolę do odegrania.

Akcja utworu zaskakują nietypową konstrukcją postaci, idącą wbrew przyjętym stereotypom. Na szczególną uwagę zasługuje odważna i silna księżniczka Maja, która bierze sprawy w swoje ręce przekonując pozostałych bohaterów do działania oraz były piłkarz Henryk, obecnie pasjonujący się baletem, który z wdziękiem kręci piruety marząc o tym by wystąpić przed królową.

Symboliczna podróż stanowi ciekawy koncept, umożliwiając czytelnikom odkrycie wartości współpracy, wzajemnej pomocy i akceptacji różnic. Bohaterowie uczą się od siebie nawzajem odkrywając siłę płynącą z przekraczania własnych granic przekonując się, że mogą więcej niż im się wydaje.

"Pociąg do krainy snów" zabiera w niezwykłą podróż przez zimowe pejzaże wyobraźni, gdzie każda strona jest nowym przystankiem ku Sennemu Miasteczku.

Zamykając strony tej niezwykłej książki, czytelnik pozostaje z zapachem świeżego śniegu i szmerem zimowej ciszy oraz wspomnieniem sympatycznych bohaterów z którymi trudno się rozstać.

O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu
Matilda Woods0
Okładka ksiązki - O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu

,,Po przybyciu do Allory po prostu trzeba było zwrócić oczy ku niebu, żeby widzieć magię - każdego dnia i po zapadnięciu głębokiej nocy". Allora...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska