Po zachodzie słońca

Autorów, którzy potrafią pisać świetnie i powieści i opowiadania mogę policzyć na palcach jednej ręki. King jest jednym z nich. On nigdy nie zawodzi. Tym razem w przerwie pomiędzy jedną książką, a drugą postanowiłam sięgnąć po zbiór opowiadań, który już dość długo czekał na półce na swoja chwilę.
"Po zachodzie słońca" liczy sobie trzynaście krótkich form opartych na thrillerze i horrorze oraz wstęp autora, w którym przybliża krótko swoje prywatne życie. Jeśli należycie do czytelników, których ciekawi historia powstawania utworów literackich, to w tej książce dodatkowo znajdziecie takie informacje zamieszczone w "Zapiskach po zachodzie słońca".
Jak to zazwyczaj bywa w przypadku krótkich form, tak i tutaj opowiadania nie są ze sobą powiązane. W większości są to krótkie historyjki, w których King ukazuje jak cienka jest granica między życiem i śmiercią.
Niestety tym razem King nie wzniósł się na wyżyny. Nie jest to dobry zbiór. Zawarte w nim opowiadania zbytnio mnie nie porwały, nie wzbudziły szczególnych emocji. No po prostu zabrakło "tego czegoś". Jedyną historią, która zwróciła moją uwagę był "Kot z piekła rodem". Tu czuć było elementy charakterystycznej dla Kinga grozy - takiej której jestem fanką. Koszmarny kotek pewnie nie raz będzie śnił mi się po nocach.
Podsumowując: książkę polecam osobom, które podobnie jak ja sięgają po wszystko co wyszło spod pióra Stephena, lub tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z horrorem. Sadzę że, każdy znajdzie tu choć jedno opowiadanie, które przypadnie mu do gustu.
Moja ocena 6/10

Informacje dodatkowe o Po zachodzie słońca:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016-02-01
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Just after sunset
Język oryginału: Angielski

Tagi: #stephenking #pozachodzieslonca

Kup książkę Po zachodzie słońca

Po zachodzie słońca - opinie o książce

Niestety tym razem King nie wzniósł się na wyżyny. Nie jest to dobry zbiór. Zawarte w nim opowiadania zbytnio mnie nie porwały, nie wzbudziły szczególnych emocji. No po prostu zabrakło "tego czegoś". Jedyną historią, która zwróciła moją uwagę był "Kot z piekła rodem". Tu czuć było elementy charakterystycznej dla Kinga  grozy - takiej której jestem fanką. Koszmarny kotek pewnie nie raz będzie śnił mi się po nocach.

Podsumowując: książkę polecam  osobom, które podobnie jak ja sięgają po wszystko co wyszło spod pióra Stephena, lub tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z horrorem. Sadzę że, każdy znajdzie tu choć jedno opowiadanie, które przypadnie mu do gustu.

Moja ocena 6/10

Martwa strefa
Stephen King0
Okładka ksiązki - Martwa strefa

Młody nauczyciel angielskiego Johnny Smith uważa się za człowieka szczęśliwego. Ma ukochaną dziewczynę, jest lubiany przez uczniów i jest przekonany...

Regulatorzy
Stephen King0
Okładka ksiązki - Regulatorzy

Wentworth w stanie Ohio - typowe amerykańskie miasteczko, w którym wszyscy się znają, a każdy nowy dzień nie różni się od poprzedniego. Do...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;