Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg

Po co myśleć? Przecież masz internet!

Doświadczamy właśnie odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy i mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znów stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji.

Internet wkroczył w nasze życie i bezpowrotnie je przewartościował. Przekształcił sposób, w jaki myślimy i działamy. Nasze problemy z koncentracją, coraz krótsze i uboższe wypowiedzi oraz problemy z przyswajaniem długich tekstów nie są dziełem przypadku. Czyżbyśmy stawali się coraz bardziej płytcy? Czyżby narzędzie, które powstało po to, by nam służyć, przejęło nad nami władzę?

Nicholas Carr pokazuje, jak nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość. Wyrasta przy tym na współczesnego Marshalla McLuhana. Jego książka wywołała w USA zażartą dyskusję, w którą zaangażowało się wielu publicystów i prestiżowych wydawców. Carr serwuje nam coś więcej niż tylko dogłębną i zaskakującą analizę socjologiczną: jego wywód to przede wszystkim wspaniała intelektualna uczta, pełna nieszablonowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na to, czy jesteś zafascynowany możliwościami globalnej sieci, czy też raczej podejrzewasz, że konsekwencją jej rozwoju będzie zagłada rodzaju ludzkiego, warto dowiedzieć się, jak internet oddziałuje na Twój mózg i jak zmieni to Twoją przyszłość.

Nominacja do nagrody Pulitzera 2011 Nominacja do nagrody literackiej PEN Center USA 2011 Międzynarodowy bestseller przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków

Informacje dodatkowe o Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2012-11-26
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-246-4138-3

Kup książkę Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg

Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg - opinie o książce

Książka ukazująca jak Internet wpływa na mózg człowieka. Jak bombarduje go informacjami, jak dostarcza wszystko czego potrzebuje - jak zastępuje proces myślenia. Interesujące i przerażające w jednym.
Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:2021-11-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jak dla mnie książka 2021, chodź pozycja ma już z 10 lat. Informację przekazane w tej książce bardzo dobrze nakreślają to co otacza nas i to do czego dążym w naszym rozwoju.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka