Pierwszy dzień po śmierci

Ocena: 5 (2 głosów)
Umarłem dziś rano. - Tak rozpoczyna się opowieść o pierwszym dniu po śmierci - historia zbawienia ludzkiej duszy.
Pierwszego dnia dusze trafiają na Stację Śmierci, gdzie pod opieką Anioła Stróża dokonują wyboru... między niebem a "niebem". Od tej decyzji zależy ich ostateczny los.
Zanim jednak wsiądziemy do pociągu, wraz z głównym bohaterem doświadczamy kuszenia demonów, iluzji grzechu oraz miłosiernego przebaczenia Boga. Anioł uczy nas prawdy o piekle, czyśćcu i niebie. Wspólnie poznajemy historie życia innych osób, przyglądamy się wyborom, jakich dokonały i zachodzącym w nich przemianom.
Pierwszy dzień po śmierci jest swoistym studium ludzkiej duszy wzbogaconym nauką Kościoła i myślami świętych. Zachęca do refleksji nad życiem, śmiercią i nad wyborami, których dokonujemy.
Nie zapominaj, że ten pierwszy dzień spędzony na stacji odpowiada ostatniemu tchnieniu na ziemi.

Informacje dodatkowe o Pierwszy dzień po śmierci:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2013-01-31
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7767-803-9
Liczba stron: 340

więcej

Kup książkę Pierwszy dzień po śmierci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pierwszy dzień po śmierci - opinie o książce

Wielu z nas zastanawia się jak wygląda podróż w inny świat i co tam właściwie się znajduje , gdy tam dotrzemy. Autor książki wykreował bohatera, który pełni rolę narratora, obserwatora, zadaje pytania , próbuje odnaleźć się , ale łatwo nie jest, kiedy praktycznie nie było się w takim nieznanym miejscu. Ludzie są zupełnie inni, pełni tajemnic, nie zwracają uwagi na nic. Uwagę zwróciłam szczególną na treść i co z niej wynika - podróż do innego życia ponoć ciekawszego , które ma nastąpić po śmierci, czy ono ma sens? Wszystkie 20 rozdziały książki są przedstawione w sposób interesujący, ponieważ możemy tutaj odnaleźć odpowiedzi na pytania na tematykę na , którą zazwyczaj się nie rozmawia- śmierć, a właściwie co znajduje się po drugiej stronie życia po śmierci. Pierwszy rozdział stał się dla mnie cenną wskazówką, jak można poprawić swoje życie praktycznie, w ciągu 5 minut zrozumienie historii o młodym człowieku, który dla własnego dobra i poczucia spełnienia rezygnuje z własnych marzeń i zmienia swoje dotychczasowe życie. Każdy z czytelników ma swoje Niebo czy Piekło na ziemi. Istnieje możliwość wyboru właściwej drogi do lepszego życia. Gdy poznamy bohatera , który dzięki temu,że chce dokonać zmian, czuje się sam i my też jesteśmy tacy na co dzień. Książka zawiera 20 rozdziałów, 146 przypisów, 344 stron, twardą oprawę koloru jasnoniebieskiego, w tle mamy bohatera z walizką, następnie rama, a w niej zegar, który odmierza cenny jego czas. Wydana została przez Wydawnictwo Wam. Zachęcam do przeczytania czytelnikowi tej książki ponieważ: - czytelnik pozna najcenniejsze wartości życia w postawach ludzkich - czytelnik zrozumie sens życia w świecie materialnym - czytelnik ujrzy światło nadziei na lepsze jutro - czytelnik zapozna się ze słowami pochodzącymi od Pana Boga zawartymi w Piśmie Św.
Link do opinii

Edward Stachura napisała kiedyś, że „Wędrówką jest życie człowieka”. Motyw życia jako podroży jest niezwykle popularny w literaturze. Z tego tematu skorzystał również João Luís César Neves, który miejsce akcji swojej powieści osadził w... życiu po śmierci.

Bohater-narrator książki „Pierwszy dzień po śmierci” umiera. Wraz z ostatnim ziemskim tchnieniem trafia na Stację Śmierci. Tam opieką otacza go jego Anioł Stróż, pociesza i tłumaczy skomplikowaną, pozaziemską sytuację. Mężczyzna ma ze sobą walizkę pełną ukochanych książek, która postanawia zabrać ze sobą w dalszą podróż. Spotyka innych zmarłych, którym także towarzyszą ich aniołowie. Bohater poznaje skomplikowane historie ludzi, gdyż w zaświatach nie istnieją bariery językowe. Z czasem trafia na peron i musi wsiąść do pociągu, który zawiezie go prostu do raju. Problem w tym, że na dworcu czekają dwa pociągu, których stacją docelową jest „Niebo”. Jak wybrać ten właściwy?

Autor kreśli ciekawą wizję życia pozagrobowego. Garściami czerpie z Dantego i jego wędrówki po zaświatach, a także cały czas nawiązuje do Pisma Świętego. Historię zmarłego mężczyzny przeplata biografiami świętych chrześcijańskich oraz słynnych postaci historycznych. Do głosu dochodzą także współtowarzysze bohatera – zwykli, szarzy ludzie, którzy pod przewodnictwem swoich aniołów również próbują dokonać właściwego wyboru. Zdecydowanie najbardziej poruszyła mnie opowieść Catherine, która dopiero po śmierci dowiedziała się, że ma dwadzieścioro ośmioro dzieci, a nie tylko jedno, które wychowała.

Muszę przyznać, że „Pierwszy dzień po śmierci” to jedna z najdziwniejszych książek jakie czytałam. Długo zbierałam się do napisania choć kilku sensownych słów na jej temat i nadal nie wiem, czy mi się udało. Mimo niełatwej tematyki zachęcam wszystkich do przeczytania tej powieści, gdyż autor w niezwykle oryginalny sposób wykłada podstawową naukę Kościoła, opowiada o Bożym miłosierdziu, ukazuję istotę modlitwy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące, a przede wszystkim prowokuje do przemyśleń nad własnym życiem i skutkami wyborów, których dokonujemy. Polecam!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy