Piękny świat dla Ciebie 365 myśli

Dzięki swej majestatycznej prostocie i niebywałej wprost różnorodności natura zawsze będzie niewyczerpanym źródłem inspiracji dla człowieka, przepastną kopalnią bodźców dla ludzkiej wyobraźni. Z jednej strony przeraża, gdy uwalnia swą nieujarzmioną siłę w trzęsieniach ziemi, powodziach czy wybuchach wulkanów, zaś z drugiej zachwyca urodą lasów, majestatycznych gór, błękitnych jezior i zielonych łąk. Jest dla nas azylem, odpoczynkiem oraz źródłem fizyczneji duchowej odnowy. Tym bardziej więc musimy ją chronić w dobie postępu technologicznegoi nadmiernej eksploatacji dóbr, by służyła zarówno nam tu i teraz, jak i przyszłym pokoleniom.

Niniejsza książka stanowi hołd dla wspaniałego bogactwa i bezmiaru natury, uwiecznionych w oryginalnej kolekcji zdjęć. Fotografie owych urokliwych zakątków wraz z sentencjami, przysłowiami i cytatami, dotyczącymi roli i znaczenia przyrody dla naszej planety i dla każdegoz nas osobiście, będą nam towarzyszyć dzień po dniu w ciągu całego roku, pobudzając do refleksji, a także zapraszając do kontemplacji, relaksu i przeżywania czasu w harmonijnym rytmie.

Odbiorcy
- miłośnicy aforyzmów, złotych myśli i mądrości życiowych;
- osoby wrażliwe na piękno natury, uchwycone na atrakcyjnych fotografiach;
- poszukujący uniwersalnego prezentu.

Ten piękny album zabierze nas w fascynującą podróż przez pory roku, ich kolory, zjawiska i atmosferę, przywołując nastrojowe scenerie, które być może kiedyś sami zobaczyliśmy albo marzyliśmy o ich ujrzeniu. Dopełnieniem tej prawdziwej uczty dla oczu będą z pewnością złote myśli towarzyszące zdjęciom. Mamy nadzieję, że na końcu owej podróży każdy z czytelników uzna za swój aforyzm amerykańskiego poety i ekologa Gary’ego Snydera: „Natura nie jest miejscem do odwiedzania. Ona jest domem”.

Informacje dodatkowe o Piękny świat dla Ciebie 365 myśli:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018-04-30
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Piękny świat dla Ciebie 365 myśli

Piękny świat dla Ciebie 365 myśli - opinie o książce

„Piękny świat dla ciebie. 365 myśli” to książka, którą na dobrą sprawę można przeczytać w ciągu jednej godziny. Może nawet jezcze krócej, jeśli ktoś szybko czyta. Mnie jej lektura zajęła ponad miesiąc. Dlaczego? Nie, nie – nie męczyłam się nad nią i nie musiałam robić przerw, żeby zająć się ciekawsza książką! Przeciwnie – bardzo mi się podobała i chciałam się nią delektować jak najdłużej, więc podzieliłam sobie lekturę.

Ktoś może powiedzieć – co tu jest do delektowania? Ładne zdjęcia i garść cytatów z różnych źródeł. Otóż właśnie jest. Książka jest podzielona – zgodnie z tytułem – na każdy dzień roku. I na każdy dzień ma przygotowany cytat i ilustrującą go/ komentującą fotografię. Nie „jakieś tam” zdjęcie – tylko przepiękną, nastrojową, artystyczną pracę, nad która nie da się nie westchnąć z zachwytu. Cytaty, które wybrano, także świetnie pasują do danej chwili i pory roku, są przemyślane, intrygujące, mądre. Czasem są to wypowiedzi filozofów, czasem poetów, innym razem – malarzy czy pisarzy.

Przyznam szczerze, że kupiłam tę książkę na prezent, zamiast kwiatka, myśląc o tym, że pewnie będzie to jeden z tych kiczowatych, kolorowych albumików do oglądania – ale kiedy zaczęłam oglądać, wiedziałam już, że nikomu jej nie dam 😊 Na pewno będę do niej wracać wielokrotnie, żeby jeszcze raz pochylić się nad pięknymi ujęciami i przeczytać optymistyczne przesłanie na każdy dzień. Książka, a właściwie – album – jest przepięknie wydana, dopracowana w najdrobniejszym szczególe, aż przyjemnie jest wziąć ją do ręki. Twarda oprawa, świetnej jakości papier, bajecznie kolorowe zdjęcia, dobrze rozplanowany układ i przemyślane cytaty. Tutaj nie ma nic przypadkowego, co by nie pasowało do całości. Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla wyjątkowej osoby – polecam gorąco. Tylko uprzedzam: kupcie dwa egzemplarze, bo skończy się tak jak u mnie!

Komu może się spodobać ta książka? Wiadomo, że nie wszyscy lubią takie lektury – bez akcji, bez fabuły i wyrazistych bohaterów; po prostu zebrane złote myśli na każdy dzień. Choć ona tylko na pozór jest taka – bo moim zdaniem nie ma bardziej intrygujących bohaterów niż przyroda, zwierzęta, kwiaty, krople deszczu zawieszone na pajęczych niciach. I nie ma bardziej zajmującej akcji, niż słuchanie jak pada deszcz, szumi wiatr i śpiewają ptaki. Zatem według mnie spodoba się ona każdemu wrażliwemu człowiekowi, który ma ochotę odetchnąć trochę od tego, co złe, smutne i brzydkie. Na kartach tej książki ożywają cuda natury – więc po prostu dajcie się wciągnąć w ten świat, patrzcie, słuchajcie i wąchajcie.

Podsumowując: wspaniała i piękna książka, która poprawi nastrój chyba każdemu. Do oglądania, delektowania się, przeglądania i zachwycania.

Kulinarne przeboje
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kulinarne przeboje

Ta seria to gwarancja sukcesu kulinarnego! ...

Wielki śpiewnik biesiadny
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielki śpiewnik biesiadny

Książka zawiera unikatową kolekcję stu osiemdziesięciu pięciu pieśni biesiadnych i toastów, które przywołują tradycję polskich uczt, gdzie picie było tylko...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung