reklama

Piekielnice

"Piekielnice” Anny Chełminiak to pierwsza książka wydana w ramach platformy Empik Selfpublishing. www.selfpublishing.empik.com

Piekielnie trudne jest życie wiedźmy... Rózia uważała się za wiedźmę ustatkowaną. Zarabiała, warząc wywary miłosne, dbała o spokój domowego ogniska. Czasami lepiej, czasami gorzej znosiła humory dorastającego syna. Ale w życiu wiedźmy spokój nigdy nie trwa wiecznie…

„Wycie. Tak wyć nie mógł ani człowiek, ani zwierzę. Skowyt przetaczał się przez korytarze, odbijał od ścian i szyb tak, że te dźwięczały żałośnie. Słychać było w nim gniew, ból i rozpacz. Po dłuższej chwili przeszło w modulowane, żałosne wycie wilka.

– Mamo, nie idź. To zły dom.

Przygarnęła go i przytuliła najmocniej, jak umiała.

– Schowaj się – szepnęła. – Zaraz wrócę.

– To zły dom – powtórzył i puścił ją. – Zły”.

Informacje dodatkowe o Piekielnice:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-05-10

Kup książkę Piekielnice

Piekielnice - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-08-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Piekielnice" jest debiutancką powieścią autorki, która została wydana jako pierwszą w ramach platformy empik selfpublishing. Jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych pisarzy, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Jest to powieść z gatunku fantasy z wiedźmą w roli głównej. Do sięgnięcia po tą historię zachęcił mnie interesujący opis i świetna trochę mroczna okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest lekki, trochę specyficzny i charakterystyczny, jednak mimo to książkę czyta się naprawdę szybko. Mi zapoznanie się z historią Rózi zajęło jedno popołudnie i przyznaję, że z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam jej losy. Akcja powieści toczy się raczej swoim niespiesznym rytmem, jednak uwierzcie, że dzieje się tutaj naprawdę sporo: intrygi, mroczne rytuały, czy też wampiry, które bardzo tutaj mieszają i wprowadzają wiele emocji i wrażeń, a to tylko niektóre z nietuzinkowych i pełnych wielowymiarowej magii sytuacji i stworzeń stających na drodze wiedźmy Rózi. Autorka w interesujący sposób buduje napięcie i wprowadza kilka naprawdę ciekawych plot twistów, których ja akurat się nie spodziewałam. Historia zawarta na stronach książki "Piekielnice" to coś zupełnie innego, nowego niż czytam na codzień, niemniej jednak miło spędziłam czas z tą książką i było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Jestem pewna, że fajni fantasy, wiedźm, wampirów o tym podobnych stworzeń będą usatysfakcjonowani tą książką! Polecam!

,,Piekielnice"  to pierwsza książka wydana w ramach platformy empik selfpublishing. Dostępna jest ona w trzech formatach: jako e-book, audiobook oraz w wersji papierowej. Miałam tym razem okazję przenieść się do świata wiedźm, demonów, wampirów i wilkołaków.

Zaznaczę, że o ile o czarownicach wielokrotnie już czytałam, tak pozostałe postaci nie były mi znane z książkowych kart. Przyznam też, że starałam się ich unikać w obawie, że nie wczuję się odpowiednio w ten obcy mi klimat. Teraz już wiem, że zupełnie niepotrzebnie.

Główną bohaterką jest niezwykle utalentowana i charakterna Rózia, która oprócz odprawiania czarów, jest opiekuńczą mamą dla swojego chowańca-Jurka. Pewnego razu, ze swojej winy, trafia pod dach wampirów, którym musi służyć... Albo też znaleźć sposób, jak wyrwać siebie i soje dziecko z ów ,,niewoli". Łatwo nie będzie, gdyż ufać można tylko sobie...

Autorka piekielnie mnie zachwyciła światem pełnym mroku, magii, ciętych ripost, czarnego humoru i nadzwyczaj oryginalnym językiem. Każda z postaci zasługuje na zainteresowanie, chociaż nie wszystkich da się lubić. Umiejętnie wplecione cechy powszechnie nam znane - fałsz, chciwość, zawiść, sugerują, że lektura ta, chociaż jest czystą fantastyką, niesie też ukryty przekaz. Nie zabraknie tu też intryg, mimo iż akcja nie toczy się szybko, na nudę nie ma miejsca. Oczywiście bez dwóch zdań moje serce skradła Rózia i jej syn, wykarmiony z jej ... Ach! To trzeba przeczytać! Mam nadzieję, że ta historia będzie miała dalszy ciąg, który chętnie poznam. Autorce gratuluję znakomitego debiutu! Wiele tekstów pozostanie ze mną, gdyż są niesamowite. Jeden z nich Wam zostawiam i zachęcam do lektury lub przesłuchania tej fantastycznej, pełnej czarów historii.

,,O ty bździągwo niewydarzona! Ty pasztecie zaropiały! Jeszcze ja ci się odpłacę, zobaczysz ty!"

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski