Petersburski romans

Magiczna podróż w czasie po wspaniałych pałacach, ogrodach i ulicach Sankt Petersburga śladami osób, które przeżyły tu wielkie uczucie. Carów, sławnych artystów, poetów i pisarzy: Piotra I, Katarzyny II, Aleksandra I, a także Puszkina, Turgieniewa, Dostojewskiego, Balzaka, Majakowskiego...Książka, wydana w trzechsetną rocznicę założenia Sankt Petersburga, powstała na podstawie dokumentów z archiwów rosyjskich oraz niepublikowanych relacji z epoki.

Informacje dodatkowe o Petersburski romans:

Wydawnictwo: Magnum
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-85852-91-3

Kup książkę Petersburski romans

Petersburski romans - opinie o książce

Vladimir Fédorovski ma niezwykłe umiejętności do pisania i wychwycenia tak swoich bohaterów, że chce się o skrywanych przez nich tajemnicach czytać.

To pierwszy rosyjski pisarz, który w momencie, gdy poznawałam, losy opisywanych przez niego bohaterów, który spowodował to, że musiałam docierać również za pomocą różnego rodzaju źródeł, aby się o tym przekonać, ile tkwi prawdy, w tym, co przedstawia Vladimir Fédorovski w tej o to książce pt. '' Petersburski romans''.

Mogłam dzięki tej książce powędrować śladami do tych miejsc, o których wspomniał jej autor na łamach zamieszczonych w ów tekście stron oraz na chwilkę można było poczuć ten niezwykły odkrywany na nowo klimat Sankt Petersburga i znajdujących się w nim tych miejsc, w których odnajdywali swoje prywatne szczęście słynni pisarze, poeci.

Książka ta została wzbogacona o fotografie oraz oparta o informacje zawarte w nieopublikowanych dokumentacjach zamieszczonych w archiwum rosyjskim.

Polecam przeczytać tę powieść historyczną.

Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2013-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam, audiobooki,
Tajemnica Kremla
Vladimir Fedorowski0
Okładka ksiązki - Tajemnica Kremla

"Tajemnica Kremla" jest fascynującą historią podstępnych zabójstw, ciemnych spisków, intryg, wspaniałych uczt rozgrywających się w bogatych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski