Fascynujące reportaże z dalekich wypraw, o niezwykłych odkryciach i nieznanych cywilizacjach. Podróż w towarzystwie znakomitego podróżnika.
"Jacek Pałkiewicz zasłużył na umieszczenie w galerii najbardziej znanych podróżników naszych czasów."
"Corriere della Sera"
"Przygody Jacka przeżywa się niczym film Indiana Jones."
Jacques Yves Cousteau
"Barwne doświadczenia i spektakularne osiągnięcia tak znanego podróżnika pozwalają czytelnikom Jego książek nie tylko lepiej poznać świat i rozumieć otaczającą nas rzeczywistość, ale uczą też swoistej umiejętności życia. Z podziwem patrzymy na to, jak realizuje swoją życiową pasję i życzymy Mu dalszych sukcesów. Pamiętamy także o życzliwej pomocy, jaką potrafi hojnie okazywać."
Prymas Polski, kardynał Józef Glemp
"Gdyby Jacek urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku. To silny człowiek o bogatej osobowości."
Aleksander Gudzowaty
"Mam wielki szacunek dla Pałkiewicza za jego nadzwyczajne osiągnięcia eksploracyjne."
Thor Heyerdal
"Cenię w nim przede wszystkim odwagę, upór w dążeniu do celu, zdolność skutecznego przewodzenia w ekstremalnych sytuacjach. To w istocie cechy żołnierskie najwyższego gatunku."
Gen. Wojciech Jaruzelski
"Jest gwiazdą na firmamencie podróżniczym, tworzy turystyczny krajobraz - jego sposób na podróżowanie jest inspirujący dla młodych ludzi."
Marek Kamiński
"Towarzyszy mu od lat legenda i powiększające się stale pasmo jego sukcesów."
Prezydent Aleksander Kwaśniewski
"Jacek ma odwagę robić to, o czym większość z nas - małych chłopców - tylko marzy. I jeszcze jedno - potrafi o tym pisać. Szczerze zawistny Bogusław Linda."
"Gratuluję bohaterowi ostatniego geograficznego odkrycia naszych czasów."
Ricardo Marquez Flores (wiceprezydent Peru)
"Potrzeba przekraczania granic jest dla Jacka Pałkiewicza niezmiernie charakterystyczna. Nie ugina się pod żadnym ciężarem i uważa, że wszystkie przeciwności można pokonać."
Biskup Tadeusz Pieronek
"Wciąż mam nadzieję, że Jacek zabierze mnie na jakąś egzotyczną wyprawę."
Lech Wałęsa
Jacek Pałkiewicz - reporter i eksplorator zamieszkały na stałe we Włoszech, od ponad 30 lat przemierza peryferie świata. Członek londyńskiego Royal Geographical Society i wielu innych towarzystw geograficznych.
Zanim został dziennikarzem Jacek Pałkiewicz zarabiał na życie jako oficer na statkach bandery panamskiej, pracował w kopalni złota w Ghanie na głębokości 1600 m, poszukiwał diamentów w Sierra Leone, pływał jako kapitan na wielkich jachtach.
W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk na 5 metrowej łodzi ratunkowej: 44 dni bez radia i sekstantu. Twórca survivalu; założona przez niego w 1983 r. we Włoszech szkoła przetrwania stała się wzorem do naśladowania w wielu krajach. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie survivalovym. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach geograficznych.
Kierował wieloma ambitnymi wyprawami międzynarodowymi pod wszystkich szerokościami geograficznymi świata w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Najczęściej podróżował w stylu dziewiętnastowiecznych odkrywców: na wielbłądach, jakach, słoniach, bądź reniferowymi zaprzęgami, piechotą, chińskim sampanem czy indiańskimi pirogami. Poznał największe dżungle naszej planety i należy do ostatniej już chyba generacji eksploratorów pustyń. Zna bardo dobrze Indochiny i Syberię.
W 1996 r. jego naukowa ekspedycja zlokalizowała kontrowersyjne dotąd źródło Amazonki, rozwiewając tym samym enigmatyczność narodzin największej rzeki świata. Za to odkrycie w czerwcu 2003 r. został uhonorowany w Rzymie odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Autor kilkunastu książek i filmów dokumentalnych, publikuje swoje reportaże na łamach licznych magazynów europejskich.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2006-11-27
Kategoria: Podróżnicze
ISBN:
Liczba stron: 508
Fascynujące reportaże z dalekich wypraw, o niezwykłych odkryciach i nieznanych cywilizacjach. Podróż w towarzystwie znakomitego podróżnika. "Jacek...
Piaski Sahary, Gobi i Takla Makan rozgrzane do stu czterdziestu stopni. Gładka po horyzont tafla błyszczącego śniegu w Jakucji przy temperaturze minus...
Przeczytane:2013-11-28,