reklama

Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą

Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą

.Jak znaleźć pracę marzeń w mieście zakochanych?

.Czy w Paryżu warto mieć samochód?

.Ile kosztuje życie w stolicy Francji?

.Co tak naprawdę jedzą Francuzi?

Klaudia Fałat, autorka bloga Moment z francuskim, od lat zachwyca się paryską codziennością. W swojej opowieści poprowadzi nas przez najpiękniejsze dzielnice miasta oraz najsłynniejsze zabytki i muzea. Wraz z nią odwiedzimy również urocze kręte uliczki, atrakcje poza turystycznym szlakiem, domy handlowe i domy mody, a także poznamy tajniki francuskiego savoir vivre'u.

Dzielnica dziewiąta jest jedną z moich ulubionych. Mieszkałam przy przepięknej ulicy Martyrs, pełnej butików, piekarni, cukierni, warzywniaków, sklepów z serami czy owocami morza, księgarni, lokali oferu­jących jedzenie na wynos i wszystkiego, co potrzebne do życia. Przy niej mieszkają prawdziwi paryżanie. Właśnie tu przychodzą rano po bagietkę, po południu na obiad, do apteki i tabaki, a wieczorem na wino. Tu­taj obserwuje się prawdziwe życie.

Klaudia Fałat - zakochana w jedzeniu, dobrym winie, języku francuskim i oczywiście - w Paryżu. Lubi rozmowy, długie spacery i książki. W wolnym czasie fotografuje. Uwielbia podróże, te małe i duże, i związane z nimi poczucie wolności. Wrocławianka z pochodzenia, paryżanka z wyboru. Autorka bloga Moment z francuskim.

Informacje dodatkowe o Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-06-28
Kategoria: Inne

Kup książkę Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą

Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą - opinie o książce

Ta książka jest lekka, łatwa i przyjemna. I apetyczna. Na szczęście nie jest przewodnikiem, bo przewodniki są dla mnie męczące, ani nie jest pamiętnikiem, bo często przez swoją drobiazgowość, pamiętniki są nudne. To są migawki, flesze, błyski, krótkie, ale przekazujące apetyt na więcej. Jest syntetycznie, bez zbędnego ględzenia i bez zbyt wielu szczegółów. Jest też inspirująco i zachęcająco. To subiektywna historia autorki i Paryż z  jej punktu widzenia. Lektura była dla mnie prawdziwą przyjemnością. I teraz będę sobie marzyć o podróży...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung