Pandemia 2. Kroniki straconego czasu

Ocena: 0 (0 głosów)

Co pandemia koronawirusa ma wspólnego ze sprzedażą lalek erotycznych i rojami szarańczy?

Według niepowtarzalnego „olbrzyma z Lubliany”, czyli turbofilozofa Slavoja Žižka – wszystko. Wiosną 2020 roku, w książce napisanej „za pierwszego lockdownu” („Pandemia! COVID-19 trzęsie światem”), Žižek zagłębiał się w nowe wymiary izolacji, kwarantanny i dystansu społecznego i badał, jak coraz bardziej jesteśmy tym wszystkim zmęczeni.

Teraz słoweński filozof sprawdza, jak brak siły roboczej wpływa na poziom zaopatrzenia w żywność i jak bardzo eksploatujemy pracowników opieki i ochrony zdrowia, bez których codzienne życie byłoby niemożliwe. Na konkretnych przykładach pokazuje, że współczesny kapitalizm nie jest w stanie skutecznie ochronić społeczeństwo w czasie kryzysu.

Pisząc z charakterystyczną dla siebie śmiałością i zapałem, Žižek sięga do teorii krytycznej, popkultury i psychoanalizy, aby ukazać niepokojącą dynamikę wiedzy i władzy w tym przedziwnym, wirusowym czasie.

Informacje dodatkowe o Pandemia 2. Kroniki straconego czasu:

Wydawnictwo: Relacja
Data wydania: 2021-02-05
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788366750104
Liczba stron: 224

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Pandemia 2. Kroniki straconego czasu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pandemia 2. Kroniki straconego czasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2021-02-28,

Mówi się, że pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Jednak czy tak jest naprawdę? Może także uwypukliła pewne problemy znane od lat? Na przykład nierówności społeczne czy przepaść między krajami bogatymi a biednymi? Już sama dystrybucja szczepionek, które powinny być nadzieją na opanowanie pandemii, uwydatniła różnice - niektórych państw nie stać na ich kupno w odpowiedniej ilości. Jakie są pozazdrowotne skutki koronawirusa? Jak wpłynął na ogólnoświatowe problemy (rasizm, seksizm, przemoc, wojny), a jak na życie prywatne (towarzyskie, seksualne itd.)? Jakie są ludzkie reakcje na kryzys i skąd się biorą? Jaka strategia pomoże nam najskuteczniej walczyć? O tym dowiemy się z książki.

Autor jest bardzo wyważony. Rozumie różne postawy ludzi, choć z niektórymi się nie zgadza. Proponuje rozważne podejście - bez lekceważenia, ale też bez paniki. Przy okazji otwiera oczy na różne problemy współczesnego świata. Warto sięgnąć po tak mądrą lekturę.

dr Kalina Beluch

Link do opinii
Inne książki autora
Metastazy rozkoszy
Slavoj Žižek0
Okładka ksiązki - Metastazy rozkoszy

Fascynująca jazda bez trzymanki od filozofii Habermasa i Hegla po kino Davida Lyncha i mizoginię Ottona Weiningera… i oczywiście z powrotem. Wszystko...

Hegel i mózg podłączony
Slavoj Žižek0
Okładka ksiązki - Hegel i mózg podłączony

Przypadająca w 2020 roku 250. rocznicę urodzin G.W.F. Hegla Slavoj Žižek postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Napisał książkę, w której nie tylko w...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy