Pamiętnik 8-bitowego wojownika: od ziarna do miecza


Tom 2 cyklu Pamiętnik 8-bitowego wojownika
Ocena: 6 (1 głosów)

Oswojony szlam. Uważona mikstura. Upiorny las, którego istnienia nie sposób wyjaśnić. Co zamierza zrobić dwunastolatek szkolony na wojownika? Kiedy Runt i jego przyjaciele przygotowują się do bitwy, stają przed największym wyzwaniem swojego życia – i wcale nie chodzi tu o zombiaki wystrojone w zbroje (co swoją drogą jest dziwne). Runt zdobywa zupełnie nowego arcywroga, którego nic nie powstrzyma przed sięgnięciem po tytuł najlepszego wojownika w szkole. I, co gorsza, pojawia się jeszcze ta tajemnicza dziewczyna. Na szczęście dawni przeciwnicy mogą stać się sojusznikami, kiedy trzeba uratować szkołę przed podejrzanymi atakami mobów. Czy Runt i jego przyjaciele pokonają największego i najgorszego bossa mobów w historii?

Informacje dodatkowe o Pamiętnik 8-bitowego wojownika: od ziarna do miecza:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788376867267
Liczba stron: 188
Tytuł oryginału: Diary of an 8-Bit Warrior: From Seeds to Swords (Book 2 8-Bit Warrior series): An Unofficial Minecraft Adventure
Tłumaczenie: Michał Zacharzewski

więcej

Kup książkę Pamiętnik 8-bitowego wojownika: od ziarna do miecza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Pamiętnik 8-bitowego wojownika: od ziarna do miecza - opinie o książce

Seria przygód 12-letniego (już nie) wieśniaka (a wojownika) Runta doszczętnie skradła serce mego syna. Marcel do tej pory chyba nauczył się na pamięć wszystkiego, co zawierają dotychczas wydane cztery tomy i wciąż fantazjuje o Minecraftii. Przyznam, że ta fascynacja lekko mnie bawi, ale w zdecydowanej większości cieszy, bo sama mam swoje książki, które z różnym szaleństwem ubóstwiam, więc rozumiem go doskonale i bez mrugnięcia okiem wysłuchuję jego opowieści.


W „Pamiętniku 8-bitowego wojownika. Od ziarna do miecza” historia zaczyna się dokładnie w przejmującym momencie, w jakim pozostawiła nas pierwsza część. Kiedy to Runt słyszy dziwny odgłos dochodzący z wybudowanej przez niego altany. Jak wiemy z tomu pierwszego, altana ta miała posłużyć w zdobyciu jakichś mobów do trenowania na nich walki i Runt zbudował ją w tajemnicy przed wszystkimi, co niestety mogłoby się bardzo źle skończyć z wiadomych powodów. Rodzicom skłamał, że założył plantację grzybów i w tej chwili z lekkim przestrachem rozmyśla, co też mogą zwiastować zasłyszane dźwięki. Wyobraża sobie różne zagrożenia, przygotowuje się więc nawet na wypadek jaskiniowych pająków i … przynosi do pokoju dwa wiadra z mlekiem.


Cała książka jest utrzymana w dobrze stonowanym humorze, rozbawiająca czasem dzieciaki do łez, mnie zmuszająca do głośnego parsknięcia, pełna sarkazmu, oryginalnych przemyśleń i zaskakujących pomysłów wraz z doskonałymi odniesieniami do rzeczywistego swiata. Pozycja ta bardzo wciąga, mimo, że tom jest krótszy od pozostałych, to nie pozostawia niedosytu – głównie dlatego, że mam w sumie co jeszcze czytać. Całość jest spójna, akcja pruje wciąż do przodu, następują elementy zaskoczenia, niepewności, strachu i dobrej zabawy. W tej części nie skupiamy się już tylko na nauce, jest sporo czasu na prawdziwą walkę, zaciętą rywalizację, zaskakujące odkrycia, nowe przyjaźnie i sojusze.


Runt wciąż nie będzie miał lekko, aczkolwiek życie umili mu nowe zwierzątko, które musi trzymać w tajemnicy. Mowa o małym szlamiątku Jelly. Jak wiele kłopotów może przynieść mu taka znajomość? Czy możliwe, że to mały szpieg? Nie da się wiecznie przed wszystkimi ukrywać takiego pupila, a do tego dochodzi pewne nieodparte wręcz wrażenie, że ktoś Runta bacznie śledzi… Kolejne zagrożenie?


Świetnie są dalej pociągnięte postaci Steve'a i Mike'a, wyjątkowych wojowników, którzy pochodzą z Ziemi i utknęli w Minecraftii. Steve ogromnie tęskni za jedzeniem i różnymi innymi ziemskimi sprawami, generalnie trochę zabawnie jest czytać takie wtręty, ale ma to też swój smutny wydźwięk. Pokazuje nam to, że potrafimy czasem zbyt mocno zatracić się w wirtualnym świecie, aż jesteśmy tak uzależnieni, że nie kontaktujemy z rzeczywistością. W tym przypadku utracili jakby swe ziemskie życie i są więźniami gry. Jest to całkiem subtelnie przekazane jak dla dzieci, ale myślę, że czują to doskonale. Genialnie przemycona bardzo ważna przestroga.


Wciąż pozostają nie wyjaśnione pewne tajemnice z pierwszej części, jak: kim jest Herobrine? Ale zostają też niektóre nam przybliżone, jak niepokojący, wciąż powiększający się las za murami. Co zwiastuje dla naszych bohaterów? Niestety nic dobrego, zaś odkrycie prawdy wprowadza w delikatny szok, bo to po prostu niemożliwe. A wszystko doprowadzi do okropnej, ryzykownej walki z najbardziej paskudnym bossem mobów, którego istnienia nikt nie chciał dać wiary. Zapewniam, że sporo będzie zaskakujących momentów podczas wspomnianych walk, niektóre sekrety uchylą przed nami rąbka tajemnicy i będą dość imponujące. Jak skończy się ta historia? Niezbyt kolorowo, wygląda, że niezły reżim czeka mieszkańców, ale to przecież dla bezpieczeństwa, prawda?
 

Link do opinii
Inne książki autora
Minecraft (Tom 4). Minecraft 4. Pamiętni 8-bitowego wojownika. Ścieżka diamentu
Cube Kid0
Okładka ksiązki - Minecraft (Tom 4). Minecraft 4. Pamiętni 8-bitowego wojownika. Ścieżka diamentu

To koniec. Wyglądało na to, że nasza wioska wkrótce przestanie istnieć. Nasza niesamowita wioska, ostatnia linia brony w promieniu tysięcy bloków,...

Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tryb misji
Cube Kid0
Okładka ksiązki - Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tryb misji

Pamiętnik młodego mieszkańca minecraftowej wioski, który ośmiela się zostać wojownikiem Minecraft! 12-letni wieśniak, który stał się wojownikiem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy