Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne Tom 1

Część 1 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została w znacznym stopniu zredukowana, jednak ciągle pozostaje na niezadowalającym poziomie i opieka pozawałowa stanowi duże wyzwanie zarówno dla specjalistów, jak i dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Zespół specjalistów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wspomagany przez ekspertów z innych ośrodków, przygotował kompendium na temat szeroko rozumianej opieki nad chorymi po zawale serca, porządkując zasady postępowania, współpracy specjalistów różnych dziedzin medycyny i indywidualizacji terapii. Omówiono tu szczegółowo zasady klinicznej oceny ryzyka po wypisie, organizację leczenia, farmakoterapię, badania obrazowe po wypisie. Czytelnik znajdzie tu również rozdział poświęcony pacjentom poddanym leczeniu zachowawczemu w ostrej fazie, zapaleniu osierdzia, zaburzeniom rytmu i przewodzenia oraz chorym wymagającym rewaskularyzacji po zawale serc i pacjentom z towarzyszącą wadą zastawkową.

Kompendium jest znakomitym przewodnikiem dla lekarzy kardiologów i chorób wewnętrznych w codziennej praktyce, ale także dla studentów oraz lekarzy innych specjalizacji, mających pod swoją opieką pacjentów po ostrym zespole wieńcowym. Prezentuje ono aktualną wiedzę medyczną w temacie i omawia najnowsze wytyczne, ale przede wszystkim ma nieocenione walory praktyczne.

Informacje dodatkowe o Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne Tom 1:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2024-02-29
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne Tom 1

Pacjent po zawale serca postępowanie interdyscyplinarne Tom 1-2
Zbigniew Kalarus0
Okładka ksiązki - Pacjent po zawale serca postępowanie interdyscyplinarne Tom 1-2

Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne Tom 2
Zbigniew Kalarus0
Okładka ksiązki - Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne Tom 2

Tom 2 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została w znacznym stopniu...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski