Kiedy w szkole jest dyktando,
zwykle kończy się to grandą.
Wielu bowiem nie wie (szkoda!),
że nasz język to przygoda.
Trzeba tylko znać zasady
- jak w grze -
bez nich nie da rady!
Eliza Piotrowska przedstawia najważniejsze zasady rządzące polską ortografią z humorem, sprawiając, że nauka z jej książką to prawdziwa przyjemność. Forma rymowanego wiersza ułatwia zapamiętywanie, zatem... do dzieła! Szóstka z dyktanda gwarantowana!
Eliza Piotrowska (1976) autorka i ilustratorka książek dla dzieci (m.in. serii: ,,Ciocia Jadzia", ,,Święci uśmiechnięci", ,,Tupcio Chrupcie", ,,Zielone bajki", ilustrowanych przewodników po polskich miastach dla dzieci i innych książek edukacyjnych), tłumacz z języka włoskiego, krytyk sztuki.
Zauważona już w szkole podstawowej przez Danutę Wawiłow, dzięki której bardzo wcześnie zaczęła publikować na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN, powołanego przez Danutę Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie.
Współpracuje z pismami dla dzieci oraz pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Mieszka w Brazylii, dużo podróżuje.
Ola Krzanowska jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2006 roku w pracowni litografii pod kierunkiem profesora Romana Żygulskiego. Zajmuje się ilustracją i grafiką książkową, głównie skierowaną do dzieci, ale zdarza jej się też realizować projekty dla dorosłych czytelników. Jest mamą Jerzyka i Jędrusia, mieszka i pracuje w Krakowie.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-06-14
Kategoria: Podręczniki
ISBN:
Liczba stron: 112
Kolejne tomy bestsellerowej serii o Tupciu Chrupciu Tupcio nie lubił kąpieli. Sprawdź, co zrobili jego rodzice, żeby polubił przygody w wannie. Tupcio...
Kto pierwszy upiekł świętomarciński rogal? W jaki sposób zapoczątkowana przed wiekami tradycja przetrwałą do czasów współczesnych?Odpowiedzi na te i na...
Chcę przeczytać,