Opowieść o biłgorajskim smoku

Ocena: 6 (1 głosów)

Czy smoki naprawdę istnieją? W opowieści o biłgorajskim smoku znajdziesz odpowiedź na to pytanie, które gnębi ludzkość od tysiącleci. No może nie tyle gnębi, co nurtuje, i może nie całą ludzkość, tylko kilka osób, i może nie o wszystkie smoki chodzi, tylko o jednego, bardzo niezwyczajnego smoka o imieniu Smolik w małym, żydowskim miasteczku – Biłgoraju. Tak jak różni bywają ludzie, tak i smoki bywają różne. Czasami przez ich twardą skórę trzeba zajrzeć do wnętrza. Tylko jak? Odpowiedź na to da ci mądry cadyk Mordechaj Rokeasz z Biłgoraju.

To opowieść z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru, ale również z garścią wiedzy o życiu i zwyczajach żydowskich z okresu międzywojennego. To książka dla tych, którzy mają czas i ochotę, żeby na krótką chwilę przenieść się do tego świata. Świata, który istniał, ale którego już nie ma, bo pokryła go czarna sadza historii. To opowiadanie dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko bajki o smokach. Czego? Dowiesz się, gdy ją otworzysz.

Informacje dodatkowe o Opowieść o biłgorajskim smoku :

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367139533
Liczba stron: 54
Język oryginału: polski
Ilustracje:Anna Füle Trymander

więcej

Kup książkę Opowieść o biłgorajskim smoku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Opowieść o biłgorajskim smoku - opinie o książce

Dziś przychodzę do Was, z recenzją książki dla młodszego czytelnika. Jednak sądzę, że zarówno mały jak i duży czytelnik znajdzie w niej odpowiednie dla siebie wartości. O czym jest ta publikacja? Jakie są moje wrażenia po lekturze? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

Tak się zastanawiam, ilu z nas tak naprawdę wierzy w smoki? Po przeczytaniu tej historii, myślę że nasze rozumowanie może się zmienić w tej kwestii. Akcja książki dzieje się bowiem w miejscowości Biłgoraj a jej głównym bohaterem jest zielony 🐲🐉 o imieniu Smolik. Jak wszyscy dobrze wiemy, ludzie bywają różni. Okazuje się, że smoki również. Aby dowiedzieć, kto kim jest naprawdę, trzeba zajrzeć mu głęboko pod przysłowiową skórę. Ale jak to zrobić? Na to pytanie, odpowie nam mądry cadyk Mordechaj Rokeasz.

Ta lektura nie jest typową bajką o smoku i jego przygodach. Ta publikacja jest między innymi o żydowskiej kuchni, jej tradycjach oraz o okresie międzywojennym. Opisuje miejsca, których już dziś nie znajdziemy na mapie, bo zostały one całkowicie zdmuchnięte z powierzchni ziemi. Niesie ona ze sobą bardzo ważne przesłanie.... Jakie? O tym musicie się przekonać sami!!!

Ta niewielka objętościowo bajka bardzo mnie poruszyła i zmusiła do refleksji. Uroku całej historii dodają pięknie wykonane ilustracje. Myślę, że jest to ważna opowieść, która niesie w sobie dwie historie. Jedna jest o smoku, a druga.... Sprawdźcie sami ;) Znajdziecie tu zarówno humor, jak i dawkę wiedzy. Myślę, że przyjemnie spędzicie czas z tą lekturą a być może i Was nauczy ona czegoś nowego ;)

Sądzę, że to bardzo wartościowa lektura i bardzo się cieszę, że miałam okazję ją poznać. Polecam Wam gorąco, zarówno małym jak i dużym czytelnikom. Myślę, że warto. Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów !!! 😃

 

[Współpraca barterowa z Klubem Recenzenta Wydawnictwa Sorus]

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Szpital św. Judy
M.M. Perr
Szpital św. Judy
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Krypta trzech mistrzów
Marcin Przewoźniak
Krypta trzech mistrzów
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy