Stworzenie jest wynikiem odwiecznej walki ognia i lodu, z której rodzi się wszystko, co istnieje. Kiedy Odyn odkrywa moce posiadane przez jego ród, a jest to ród bogów, przejmuje nad nimi przywództwo, by walczyć z okrutnymi stworzeniami powodującymi chaos wśród stworzenia. Walczy z pierwotnymi olbrzymami, takimi jak Ymir i jego potomkowi, czy z lodowymi potworami. Każdemu rodowi przydziela świat, w którym może od zamieszkać, ale nie będzie w stanie tego osiągnąć bez wielkich poświęceń. Będzie również musiał posiąść wiedzę na straszny temat: przepowiedni o przeznaczeniu wszystkiego co stworzone.
Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2021-05-01
Kategoria: Inne
ISBN:
Liczba stron: 120
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Alicja Paleta
Ilustracje:Santi Arcas
Przeczytane:2022-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2022, 52 książki 2022,
Schemat książki jest identyczny z pierwszym tomem. Najpierw jest przyjemnie opisany mit, w tym przypadku dotyczący Odyna i dziewięciu światów, później omówienie świata i stylu życia wikingów. Druga część skupia się na omówieniu panteonu bogów i opisaniu najważniejszych z nich. Choć nie znamy w szczegółach dokładnych sposób oddawania im czci, autorzy fajnie nakreślili to, co udało się pozyskać ze źródeł.
Wiemy między innymi, że choć boski panteon składał się z wielu postaci dowody wskazują na istnienie kultu jedynie kilku z nich. A są to bogowie najbardziej dzisiaj znani- Odyn, Thor i Loki. Zdaje się, że pozostali nie byli tak istotni w nordyckim świecie co nie znaczy, że ich wątki w mitach są przedstawione mniej ciekawie, bądź nieskładnie.