Odkupienie

Tom 4 cyklu Kaci Hadesa

"Prorok Kain słucha tylko objawień Boga. Jego przeznaczeniem jest przewodzić swojemu ludowi. Dla niego i w imię swojej wiary opuścił dom, by przeniknąć do Katów Hadesa - motocyklowego gangu handlarzy bronią, najbardziej przestępczego klubu w USA. Żył z nimi, służył im swą wiedzą i stał się zaufanym towarzyszem broni. A gdy przyszedł czas, zdradził gang, gdyż jego lud musiał odzyskać trzy Przeklęte - dzięki poświęceniu jednej z nich w okrutnym rytuale lud boży miał zostać wniebowzięty i ocaleć przed armagedonem.

Wkrótce Kain sam został zdradzony przez tego, który miał wiernie trwać u jego boku. Przez tego, w którego żyłach płynęła ta sama krew. Judasz był ukochanym bratem bliźniakiem proroka, ale trawiony zazdrością o Kaina wtrącił go do celi i poddał okrutnym torturom. Bity z morderczą precyzją, poniewierany i poraniony Kain pojął, że stracił wszystko, co było dla niego ważne, co kochał i czemu poświęcił życie.

Po jakimś czasie do celi obok trafiła tajemnicza kobieta. Ciemnooka Harmony uznana za kolejną Przeklętą. Choć jej przyszłość malowała się w najczarniejszych barwach, starała się walczyć z własnymi lękami i bronić swoją godność. Wkrótce między Kainem i Harmony nawiązała się przedziwna więź. Oboje potrzebowali siebie nawzajem. Stali się sobie bliscy. Wówczas Kain podjął zobowiązanie: odkupi swoje winy i ocali tych, których kocha. Dołoży starań, aby potworne krzywdy zadane w jego imieniu i za jego przyzwoleniem zostały wynagrodzone i wybaczone. Będzie walczył. Zrobi wszystko. Dosłownie.

Odkupienie. Musisz poświęcić się w całości..."

Informacje dodatkowe o Odkupienie:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2019-01-08
ISBN: 978-83-283-3963-
Tytuł oryginału: Deep Redemption
Tłumaczenie: Grzegorz Rejs

Kup książkę Odkupienie

Odkupienie - opinie o książce

"A pure soul always finds love. Even through hate, they will always find the ability to claim love."

Kain był prorokiem, ale zdradził go brat bliźniak. Kiedy zobaczył, co robi jego społeczność i że to jest złe, postawił się przeciwstawić i tak trafił do celi, w której poznał Harmony, piękną dziewczynę, z którą połączyła go nieznana więź. Pobity i upokorzony postanawia uratować tych, którzy chcą wyzwolić się z niewoli, jednak aby to zrobić, musi ponownie stać się Riderem i zmierzyć się ze swoimi dawnymi przyjaciółmi, dla których stał się wrogiem.

Rider jest bohaterem kontrowersyjnym, na którego mój pogląd zmieniał się z każdą książką. Teraz mogłam zauważyć jak bardzo pogubioną osobą jest. Razem z nim przeżywałam emocje, które towarzyszyły jemu podczas odkrywania wielu tajemnic. Jednak nie obdarzyłam go jakąś szczególną sympatią. Chociaż miał w sobie ogromnego ducha walki, to jednak momentami irytowało mnie jego porywanie się z motyką na księżyc.

Harmony jest natomiast bohaterką, której historia zaskoczyła mnie i zupełnie nie spodziewałam się jej. Lubię w niej wojowniczy charakter. Podoba mi się, że potrafi walczyć o swoje i często pokazuje pazurki. Taka bohaterka była tutaj potrzebna, nadała książce charakteru.

"I felt evil flood my veins. And for once, I didn't try to resist it. I embraced it."

Historia miłosna tej dwójki jakoś niespecjalnie mnie porwała. Była ciekawa i to bardzo, piękna była ich walka o siebie, ale jednak zabrakło mi tej prawdziwej magii. Myślę, że po prostu za dużo się działo i za szybko się połączyli. Ja rozumiem, że miłość od pierwszego wejrzenia, ale jednak wielokrotnie zgwałcona dziewczyna ma traumę i nie wydaje mi się, żeby od razu chętnie się oddała, tym bardziej że kilka dni przed spotykały ją dość nieprzyjemne rzeczy.

Ciekawym elementem tej części jest zagłębienie się w temat religijnej sekty i poznanie jej od wewnątrz. Świetną sprawą była możliwość poznania tak wielu tajemnic oraz drastycznych wydarzeń. Jednym z elementów, których nie mogłam się doczekać, był powrót Ridera do Katów, byłam zaintrygowana tym, co ci żądni krwi faceci wymyślą w ramach kary. I zdecydowanie nie zawiodłam się, to co się działo było niesamowite chociaż brutalne.

Zaskakuje mnie pomysłowość autorki. Jestem przeszczęśliwa, że każda jej powieść opowiada zupełnie coś nowego i nie jest tworzona na jedno kopyto. Dzięki temu seria mi się nie nudzi i chcę poznawać ją dalej, przeżywać te wszystkie wydarzenia tak, jakbym sama brała w nich udział. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, który z pewnością będzie inny od pozostałych i jestem pewna, że będzie tam ogień.
A język Tillie Cole, którym posługuje się w książce? Lekki, świeży i przyjemny, chociaż z tymi przekleństwami to można by było ograniczyć się. Rozumiem, że to świat gangsterów, ale czytanie w co drugim zdaniu "ku*wa", "ja pie*dole"  troszkę zniechęca do lektury.

Jedyne co mi pozostaje zrobić, to polecić Wam całą serię i zachęcić do jej poznania. Myślę, że fani literatury obyczajowe z nutkami erotyzmu i dobrą dawką akcji, będą zachwyceni.

Chore śfirusy
Tillie Cole0
Okładka ksiązki - Chore śfirusy

W dzieciństwie Ellis Earnshaw i Heathan James byli jak niebo i ziemia. Ona głośna i energiczna, z niesfornymi blond włosami oraz uśmiechem nieschodzącym...

Słodki Romeo
Tillie Cole0
Okładka ksiązki - Słodki Romeo

Molly Shakespeare i Romeo Prince. Tych dwoje ludzi z zupełnie innych światów połączyło uczucie, które nigdy nie powinno się między nimi pojawić...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski