Jak rozpoznać w dziecku geniusza? Znakomici uczeni opowiadają o swoim dzieciństwie oraz o budzącej się w nich wówczas ciekawości świata. W napisanych z humorem, a czasem z nutką nostalgii, esejach wspominają wydarzenia i osoby, które znacząco wpłynęły na ich dalsze życie i wybór kariery naukowej.
Fizyka Lee Smolina, laureata Nagrody Nobla, zainspirowała książka Einsteina. Dla Roberta Sapolsky'ego, profesora biologii, momentem przełomowym był spór z rabinem dotyczący pewnego fragmentu Biblii. Psycholog Mihaly Csikszentmihalyi odnalazł swe powołanie dzięki rozważaniom Kartezjusza. A inni? Z ponad dwudziestu esejów można się wiele nauczyć. Także tego, jak zrozumieć intelektualne dążenia własnych dzieci, jak wspierać ich zainteresowania i naturalną ciekawość świata.
John Brockman
John Brockman, pomysłodawca tej książki, jest twórcą Edge Foundation Inc. i redaktorem strony internetowej Edge (www.edge.org), „intelektualnego salonu internetowego”, którego bywalcami są najwybitniejsi współcześni myśliciele. Ten niestrudzony propagator najbardziej nośnych idei naukowych jest redaktorem wielu książek, a także autorem między innymi „Trzeciej kultury” i „Nowego Renesansu”, przetłumaczonych na język polski. Jest też założycielem i dyrektorem Brockman Inc., agencji literackiej i programistycznej. Mieszka w Nowym Jorku.
Informacje dodatkowe o Niezwykłe umysły. Jak w dziecku rodzi się uczony:
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN:
978-83-74-69490-2
Liczba stron: 248
Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Chcę przeczytać,