Niewinna krew

Tom 2 cyklu Zakon Sangwinistów

Druga, po „Ewangelii krwi”, część cyklu „Zakon sangwinistów”, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo „cud” zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Archeolożka Erin Granger ponownie sprzymierza siły z zakonem Sangwinistów, żeby odnaleźć i ochronić chłopca, któremu proroctwo Ewalgelii Krwi przypisuje niewinną krew i anielskie ciało. Musi się spieszyć, bo tajemniczy i okrutny wróg za wszelką cenę chce wykorzystać dziecko do własnych niecnych celów. By wypełnić swą misję, Erin i jej towarzysze odbędą podróż przez stulecia do najdalszych zakątków świata i do samych bram piekieł.

Informacje dodatkowe o Niewinna krew :

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2016-06-15
ISBN: 978-83-7985-752-4
Tytuł oryginału: Innocent Blood
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk

Kup książkę Niewinna krew

Niewinna krew - opinie o książce

Niewinna krew

James Rollins

Rebecca Cantrell

Cykl : Zakon Sangwinistów

A co jeśli ?...

A co jeśli wychodząc po zmierzchu z domu, nie jesteśmy tak bezpieczni jak dotychczas myśleliśmy?

Co jeśli grozi nam COŚ o czym strach nawet pomyśleć, pierwotnego i krwiożerczego?

Zastanawialiście się nad tym?

Nie?

To po przeczytaniu tej książki na pewno będziecie się zastanawiali, a spacer po zachodzie słońca nie będzie już taki beztroski jak dotychczas.

Niewinna krew to druga część, opisująca przygody Zakonu Sangwinistów. Jest lepsza od części pierwszej, lecz dobrze jest zacząć czytać po kolei, pozwoli nam to lepiej poznać istotne postacie powieści a także genezę powstania Zakonu.

Tym razem Triada musi odnaleźć Pierwszego Anioła - nieśmiertelnego chłopca który jest ważny do spełnienia przepowiedni.

Alternatywą jest Armagedon, więc Zakon nie ma dużego wyboru, musi podjąć próbę ocalenia świata.

Sangwiniści wraz z parą amerykanów, Jordanem i Erin, wyruszają śladem nieśmiertelnego chłopca.

Czytając oddajemy się we władanie przeróżnych mocy, czujemy strach, podziw, złość, litość i nadzieję.

Kiedy bohaterów targają wątpliwości albo czują zwierzęcy zew krwi- my możemy tylko czytać dalej z nadzieją że wszystko skończy się po naszej myśli. A niestety nie zawsze tak jest.

Autor ożywił dla nas strigoi (wampiry), blesfemory (przemienione przez strigoi zwierzęta), postacie biblijne i historyczne. Między innymi Elżbietę Batory, najbardziej krwawą hrabinę w dziejach.

Ta piękna kobieta kąpała się we krwi dzieci i młodych dziewcząt chcąc zapewnić sobie wieczną młodość i urodę. Chociaż nie ma historycznych dowodów na poparcie zbrodni Elżbiety, to według podań była morderczynią  (z jej ręki i jej sług miało podobno zginąć 650 osób) - Idealnie wpasowała się w powieść Rollinsa.

Autor łączy naukę i religię tworząc przygodę która zapiera dech w piersiach. Wszystko jest logiczne i dopracowane. Zawładnął moją wyobraźnią, wziął ją w posiadanie i połączył ze swoją historią.

Czytelniku, jeśli masz duszę i bijące serce, jesteś zdany na Sangwinistów. Tylko oni utrzymują kruchą równowagę i trzymają bestie z dala od Twojej ciepłej krwii.

"Niewinna krew" James Rollins, Rebecca Cantrell
Druga część bestsellerowej trylogii o sangwinistach.
Kim jest Pierwszy Anioł? Czy zimne serce Elżbiety Batory roztopi troska i miłość do pewnego chłopca? Czy uda zapobiec się Armagedonowi? Kto stoi za porwaniem chłopca, który jako jedyny przeżył zagładę w Masadzie. Czy Wyrocznia Delficka żyje nadal? Czy triada o której mówi przepowiednia sprosta zadaniu, które przed nią postawiono? Kto jest zdrajcą wśród sangwinistów?
Odpowiedzi na te pytania poznasz sięgając po drugi tom trylogii o sangwinistach. Strigoi, sangwiniści, blesfemory, Judasz, Rasputin, Pierwszy Anioł, Elżbieta Batory - ich wszystkich spotkasz w tej fascynującej powieści, która wraz z główną bohaterką, archeolog Erin, zaprowadzi Was aż do bram piekielnych. Polecam !

Avatar użytkownika - sylwia379
Przeczytane:2016-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Rollins,
Ostatnia wyrocznia
James Rollins0
Okładka ksiązki - Ostatnia wyrocznia

Znakomite połączenie thrillera i przygody pióra Jamesa Rollinsa, autora takich bestsellerów, jak „Amazonia” czy „Wirus...

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki
James Rollins0
Okładka ksiązki - Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Rok 1957. Amerykańscy archeolodzy, którzy badają świątynię Majów, zostają zaatakowani przez... radzieckich komandosów. Rosjanie mordują...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka