Niewidzialne Kolegium

Wraz z kawalerem Riziero ponownie wkraczamy na włoskie salony XVIII wieku, by oddać się poszukiwaniom De cultu Sanctorum, zaginionego rękopisu Benedykta XIV. Tajemniczy rękopis, napisany przez papieża w czasach młodości, dziś może mu bardzo zaszkodzić. Chcą to wykorzystać żądni wpływów członkowie tajnego stowarzyszenia Niewidzialne Kolegium. Riziero nie zamierza im tego ułatwiać i rozpoczyna śledztwo. Jakie tajemnice odkryje? Kto stanie mu na drodze?

W drugiej części cyklu, którego bohaterem jest Riziero z Pietracuty, nasz bohater coraz śmielej poczyna sobie nie tylko jako śledczy, ale również jako wytrawny kochanek o libertyńskim nastawieniu do uciech łoża. Między pościgami, pojedynkami na szpady i politycznymi rozgrywkami znajduje czas na pozyskiwanie względów pięknych kobiet i ich dwórek. W jego otoczeniu pojawia się też niejaki Casanova.

Informacje dodatkowe o Niewidzialne Kolegium:

Niewidzialne Kolegium - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2015-04-21, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Kupiona razem z pierwszą częścią - Konklawe, za grosze i kolejna literacka porażka. Zachęcił mnie opis i osadzenie akcji w XVIII wiecznych Włoszech. Tym razem nasz ekstra, "wyrazisty" bohater Riziero szuka rękopisu obecnego papieża, który może mu wielce zaszkodzić. Sceny opisu podbojów niby wytrawnego kochanka są jak... tania książka pornograficzna (o ile takie coś w ogóle istnieje), fatalny, wręcz wulgarny opis, który ni jak pasuje do lekkiego i krótkiego opowiadanka o towarzyszu z Pietracuty. Niby jakaś akcja jest, niby coś się dzieje, ale wszystko opisane jest tak topornie i dziwnie, że nawet nie można się wciągnąć w tę około 200stronicową historię. Jedna z nielicznych książek, przy których zamiast skupić się na chęci poznania zakończenia, modliłam się o koniec męczarni.

Tym razem Riziero poszukuje skradzionego rękopisu. Trafia na ślad tajnego zgromadzenia Niewidzialne Kolegium. Na jego drodze pojawia się też Casanova. Intrygi, pojedynki i romanse. Książka lekka, idealna na relaks po ciężkim dniu.

Konklawe
Fabrizio Battistelli0
Okładka ksiązki - Konklawe

"Porywająca, piękna, fascynująca powieść!" Federico Fellini Młody Riziero zostaje wezwany do Rzymu przez swojego brata monsiniora Pietracutę. Jest rok...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka